ОТБИВАНЕ - 2

  • 150 773
  • 783
# 300
Явно ви манипулира с рев, предполагам не е само за сукането. Обясняваш й как е голяма, млякото е свършило или друга история, на която би повярвала. Поддържаш си тезата и веднъж решила да отбиваш не се връзваш на ревове и страдания. Ще намерите с таткото как да я разсейвате. Дали с любима игра, занимание. Аз дори бих се изцеждала предварително, за да се увери, че няма мляко и включваш историята със свършилото мляко. Чела съм и истории, че млякото вече е кисело и да се намажеш с нещо неприятно на вкус (има някакви кремове и подобни за отказване от смучене на пръсти). И най-важното да не показваш и даваш гърда.
Аз отбих по-рано и не ми се е налагало да се обяснявам. Но биберона махнахме късно и точно със история и убеждаване стана. Дъщеря ми е около възрастта на твоето дете и знам колко много разбират и как се използва рев и тръшкане за постигане на целта. Настрой се, че някой и друг ден ще има мрънкане, но в крайна сметка ти си родителя и взимаш решенията. Успех  Peace
Виж целия пост
# 301
Явно ви манипулира с рев, предполагам не е само за сукането. Обясняваш й как е голяма, млякото е свършило или друга история, на която би повярвала. Поддържаш си тезата и веднъж решила да отбиваш не се връзваш на ревове и страдания. Ще намерите с таткото как да я разсейвате. Дали с любима игра, занимание. Аз дори бих се изцеждала предварително, за да се увери, че няма мляко и включваш историята със свършилото мляко. Чела съм и истории, че млякото вече е кисело и да се намажеш с нещо неприятно на вкус (има някакви кремове и подобни за отказване от смучене на пръсти). И най-важното да не показваш и даваш гърда.
Аз отбих по-рано и не ми се е налагало да се обяснявам. Но биберона махнахме късно и точно със история и убеждаване стана. Дъщеря ми е около възрастта на твоето дете и знам колко много разбират и как се използва рев и тръшкане за постигане на целта. Настрой се, че някой и друг ден ще има мрънкане, но в крайна сметка ти си родителя и взимаш решенията. Успех  Peace
[/quote благодаря за мнението всеки ден и обеснявам че вече е голямо момиче не трява вече да суче, че даже бебетата не сучат, но без резолтат. А до рева вкищи не позволяват да реве свекърва ми и мъжа ми когато зареве малко веднага ме карат да и дам да суче.
Виж целия пост
# 302
Май, май свекърва ти и мъжа ти са за отбиване. По-лесно им е да ти я връчат, а и явно им е голяма слабост. Говори сериозно с тях, за да помогнат и да са съпричастни. Аз като отбих, мъжа ми пое приспиването за няколко вечери.
След отбиването, ще има определен период, в който ще се сеща и ще търси. Нищо няма да постигнеш ако при първото похленчване ти я доведат да я накърмиш. Наистина трябва да приемат и застанат зад твоето решение. Успех, мила  Hug
Виж целия пост
# 303
Май, май свекърва ти и мъжа ти са за отбиване. По-лесно им е да ти я връчат, а и явно им е голяма слабост. Говори сериозно с тях, за да помогнат и да са съпричастни. Аз като отбих, мъжа ми пое приспиването за няколко вечери.
След отбиването, ще има определен период, в който ще се сеща и ще търси. Нищо няма да постигнеш ако при първото похленчване ти я доведат да я накърмиш. Наистина трябва да приемат и застанат зад твоето решение. Успех, мила  Hug
да тъй е голяма слабост им е междо другото те я направиха такава когато зафеве малко да и се дава каквото поиска. Приказвала съм с тях за момента те разбират, но когато почне да реве истерично пак е съштата дума дай й малко че ще се разболее. За тях е нищо аз се мъча с нея денем и вечер най вече цяла вечер без сън и после цялден пак и така 2 години без една вечер да съм спала цяла нощ. Благодаря за одговора.
Виж целия пост
# 304
Здравейте, дъщеричката ми е вече на годинка и пет месеца и решихме да я отбием от вчера спи с баба си и не съм я кърмила. Решила съм да не пия хапчета, а по естествен път да спре кърмата.  Днес гърдите ми са пълни с мляко,  от сутринта се цедих два пъти по 30общо и от двете гърди. Свекърва ми като ме видя и ми каза че мога да получа Киста като се е събрала толкова кърма и иска да ми стегне гърдите с шал. Искам да се до питам до вас,  как точно ви спря кърмата и дали да се стигна с шал за по бързо спиране.  newsm78
Виж целия пост
# 305
Здравейте, дъщеричката ми е вече на годинка и пет месеца и решихме да я отбием от вчера спи с баба си и не съм я кърмила. Решила съм да не пия хапчета, а по естествен път да спре кърмата.  Днес гърдите ми са пълни с мляко,  от сутринта се цедих два пъти по 30общо и от двете гърди. Свекърва ми като ме видя и ми каза че мога да получа Киста като се е събрала толкова кърма и иска да ми стегне гърдите с шал. Искам да се до питам до вас,  как точно ви спря кърмата и дали да се стигна с шал за по бързо спиране.  newsm78
по добре не стягай гърдите си когато ги стегнеш ще ти се запушат каналите и ще имаш маститкогото не кърмиш самата карма намалява, ако много се препълнят и те болят изцеди се малко за да ти улекне но гледаи много да не се цедиш че така няма да спре кърмата и до два три дни няма да са много пълни и самата кърма полека лека ще се отегли. Успех
Виж целия пост
# 306
по добре не стягай гърдите си когато ги стегнеш ще ти се запушат каналите и ще имаш маститкогото не кърмиш самата карма намалява, ако много се препълнят и те болят изцеди се малко за да ти улекне но гледаи много да не се цедиш че така няма да спре кърмата и до два три дни няма да са много пълни и самата кърма полека лека ще се отегли. Успех
[/quote]
Благодаря за отговора  Hug
Виж целия пост
# 307
Вземи си салвия (градински чай). Продава се във всяка аптека и помага за намаляването на кърмата.
Виж целия пост
# 308
В никакъв случай не стягай гърдите!!!!!! Вземи си лецитин да пиеш, безвредно е, против запушвания. Иначе много не мога да помогна, ние пак сме до никъде с отбиването....
Виж целия пост
# 309
Както са писали момичетата, гърдите не се стягат, привързват и т.н., именно така ще получиш запушвания. Аз отбих без хапчета. Опипвах за бучки, като се понапрегнеха гърдите, изцеждах по мъничко за облегчение. След накой друг ден, нуждата да се цеди изчезва. Има кърма, но гърдите са меки и спокойни. С течение на времето тялото ще я резорбира, а нова няма да се образува. Леко отбиване Simple Smile
Виж целия пост
# 310
Изцеждане по мъничко и Шуслерова сол 10 много помага
Виж целия пост
# 311
В никакъв случай не стягай с каквото и да е!!!
Момичетата вече са писали - цедиш по малко, пиеш лецитин и си готова. Ако видиш зор - консултирай се с лекар.
Успех!!!
Виж целия пост
# 312
Който никога не е можел да отцеди и една капка? Само чай ли да пия?
Виж целия пост
# 313
Здравейте, отбиването стана постепенно при нас. Последният месец бебето се кърмеше само по веднъж на нощ. На 26.04 ни беше последното кърмене. Гърдите бяха меки, но сега в лявата има едно втвърдяване около зърното само, но е болезнена.
Какво мога да направя?
Виж целия пост
# 314
Вземи си Лецитин и с горещи душове се опитай само от тази гърда да изцедиш каквото е останало,  за да облекчиш бучката. Докато цедиш едновременно масажирай с нещо овлажняващо  /зехтин или бебешко олио/ в посока към зърното. Това помагаше при мен винаги.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия