ЧЕТВЪРТОКЛАСНИЦИ

  • 56 217
  • 729
# 285
Обещах да пиша дали сме имали изходно ниво по немски.Не,но причината е,че госпожата днес отсъства.Та не се знае дали все пак няма да имат.
Виж целия пост
# 286
звездица,
Ние сме в едно училище, на различни езици ако не греша Hug
Калоян по японски постоянно правят контролни, но утре ще имат върху целия материал за втори срок, което си е точно изходно ниво. Явно всичко си зависи от учителя по езика.
Виж целия пост
# 287
valya_v,

да, изглежда е така и обяснението е, че не сме попаднали на учител, но пък нали има и стандарти, които трябва да се следват ... newsm78
Виж целия пост
# 288
Вчера от любопитство хвърлих поглед на НВО по ЧО за 4ти клас:
https://www.mon.bg/?go=page&pageId=1&subpageId=26

До сега не бях обръщала внимание на формата и "сложността" на тези матури. Мислех си, че няма по-лесни тестове от тези на СБНУ, но явно съм била в заблуда. Контролните, които децата при нас до сега са правили са в пъти по-трудни от това външно оценяване. И съвсем се обърках какво точно се оценява, след като при толкова лесен тест шестица се пише за допуснати до три грешки. 
Виж целия пост
# 289
И съвсем се обърках какво точно се оценява, след като при толкова лесен тест шестица се пише за допуснати до три грешки. 

Аз също разгледах тестовете и съм на мнение, че са прекалено  лесни.

Но след това се замислих- лесни за кого?
За деца, чиито родители са компетентни да помагат, за деца, които имат достъп до частни занимални, дори ако щете- до възможността един тест да разпечаташ.

Гледам понякога и седмокласната тема- ами лесни ще са и там матурите за децата, чиито родители ще отделят средства за допълн. подготовка.Само на колко пробни изпити ходи един седмокласник- това може би в някои семейства се равнява на средствата за храна на месец

Някъде има деца, които живеят в недоимък, не е еднакъв достъпът до образователни средства и технологии. Подозирам, че има цели училища, в които е абсурд един родител да отдели дори 20-30 лв. за помагала.

Затова матурите са такива, че да покажат едно усреднено ниво на овладяване на учебния материал, а не на образователния от школи, състезания, допълн. тестове и др.

Виж целия пост
# 290
Ами за четвъртокласниците хич не са лесни. Доста неща от предната година вече са ги забравили и нямат учебниците, за да си припомнят. За нас може и да са елементарни.
Виж целия пост
# 291
Вчера от любопитство хвърлих поглед на НВО по ЧО за 4ти клас:
https://www.mon.bg/?go=page&pageId=1&subpageId=26

До сега не бях обръщала внимание на формата и "сложността" на тези матури. Мислех си, че няма по-лесни тестове от тези на СБНУ, но явно съм била в заблуда. Контролните, които децата при нас до сега са правили са в пъти по-трудни от това външно оценяване. И съвсем се обърках какво точно се оценява, след като при толкова лесен тест шестица се пише за допуснати до три грешки. 

Защото ВО на практика е за нивото на преподаване, учителя и у-щето..по-скоро статистическо инфо къде как е в страната..
Виж целия пост
# 292
Има някакво минимално ниво, което трябва да се постигне. От личен опит, оценките на ВО след четвърти клас ми изглеждат като оценка на степента на овладяване на този минимум. 6 - минимума се знае. По-ниските оценки - има пропуски и дори някои от минимално исканите неща не се знаят. За мен е по-логично покриването на минимума да е за тройка и по-високи оценки да се пишат, ако се знае нещо повече. Но не е така.
В нас държа на тезата, че шестици до седми клас по повечето предмети могат да се изкарат от всички деца. И го изисквам от моите. Де успява малкия, де не, но вече влиза в режим. При баткото това ми донесе един доста спокоен седми клас, без истерии, частни уроци и курсове. Купувала съм доста помагала през годините и се е занимавал у дома - по малко, но редовно. Надявам се да го повторя още веднъж и със сегашния третокласник.
Виж целия пост
# 293
jd, с твоите пояснения си обясних загадката Simple Smile
Изобщо не ми хрумна, че минимумът се оценява с 6. Но въпросите наистина са лесни. На някои от тях само от обща култура може да отговори дете. (като този къде се добива руда и отговори: край река, край море или в планината).
Виж целия пост
# 294
След четвърти клас палачинката се обръща - повечето учители си пишат три за минимума, а за по-високи оценки трябва да се знае доста повече. За шестица - трябва да се знае всичко. На децата им е трудно да преминат към новите критерии, но ако учителите и ние сме се погрижили да няма пропуски навреме - всичко е наред.
Виж целия пост
# 295
Момичета, децата ви ще имат ли купон за завършването на трети клас? в класа на сина ми май няма да има нищо...

Иначе сега с тези почивни дни край матурите и после в понеделник, 25 май, само се чудим как да променяме програмата си и в коя работа да отиде, защото още не смеем да го оставим сам за повече от половин-един час.

Направо не ми се мисли как ще се справя по-натам сам. Вашите деца например правят ли си сандвичи сами за закуска, излизат ли сами навън да играят или до магазина?
Виж целия пост
# 296
Нашите ще имат нещо като еднодневна екскурзия през последния ден.

За оставяне сам у дома- последно остана за цял следобед , защото  така се наложи.Справи се, но аз доста се притеснявах.

Иначе да, дори като е при баба си може да си намаже нещо на филия, чак топъл сандвич- не се е случвало.С мене като е готви доста добре, но под мое ръководство. Simple Smile

Моля, да споделите списъците с книги за лятото!

Е, има- няма, скоро и успешна ваканция ще си пожелаем! Simple Smile
Виж целия пост
# 297
Момичета, децата ви ще имат ли купон за завършването на трети клас? в класа на сина ми май няма да има нищо...

Иначе сега с тези почивни дни край матурите и после в понеделник, 25 май, само се чудим как да променяме програмата си и в коя работа да отиде, защото още не смеем да го оставим сам за повече от половин-един час.

Направо не ми се мисли как ще се справя по-натам сам. Вашите деца например правят ли си сандвичи сами за закуска, излизат ли сами навън да играят или до магазина?

Ние също се притесняваме да оставяме щерката сама за дълго в къщи. Повече от 1 -2 часа не се е случвало, абсурд да издържа цял ден да я оставя ще се побъркам от притеснение. Иначе прави си сандвичи без проблем, дори салата си прави сама, снощи примерно отишла в кухнята и си направила тост като си включила и изключила тостера без да я разбера видях я като го нагъваше. Също се е случвало да си извади сама като прегладнее нещо готвено от хладилника от предния ден без да ми каже и да си го стопли в микровълновата, наредила си го на масата и влизам гледам я реже си салатка, образ голям е. Но точно от това ме е страх най много в къщи да е сама, че както е уверена ще забрави нещо включено и ще стане белята.
Ходи до магазина сама и сама я оставям да играе но само когато знам, че се е уговорила с приятелките си и всички ще са заедно, пускам я до определено разстояние, по далече от там знае само с мен и го спазва.

Празненство тази година родителите решихме да няма, защото скоро им правихме за пролетта и няма смисъл а и ще ходят на екскурзия последния ден.
Виж целия пост
# 298
Синът ми ще има празненство на 29.05. по случай завършването. Поръчали сме аниматор и почерпка след празника.
Сандвич може да си направи, но го мързи и се оправдава, че му е трудно намазването на питката. Пред блока излиза сам.
Виж целия пост
# 299
Празненство няма да имат; еднодневна екскурзия в Пловдив само на 01.06 Sad
Иначе ще ходим до Тасос 28-31.05, и замисляме слизане до Халкидики на 1-ви, та може дестинацията да му е тази вместо Пловдив  Mr. Green, ама ще го решим в посл. момент..
Учебниците ги искали на 28-и, но предвид програмата ни, ще им ги занесе на 27-и.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия