ЧЕТВЪРТОКЛАСНИЦИ

  • 56 224
  • 729
# 600
И ние подвързваме с фолио от 1 клас, остават като нови. Peace

Пак искам да се върна на тема раници..
Аз лично съм много доволна  Dakine от http://breakpointshop.com/bg/search?controller=search&orderb … D0%B5%D0%BD%D0%B5 и има много красиви  момичешки модели.
Ако нещо ти допадне като модел по амазоните има и други разцветки и  сега има и разни намаления...
Иначе   на гурко може да видиш на живо тези от сайта, да пробвате и т.н. (те малка част продават и в ориндж, но не при ученическите)
Ако може да ме ориентирате кои модели точно да гледам, подходящи за ученическа, колко литра е добре да бъде, че се обърках с тези литри, много са в сайта.. Видях ги и в Ориндж, но само на бързо и там наистина са малко, особено момичешките варианти, вероятно ще отидем и до Гурко, но да съм подготвена, а може и да реша да поръчам.. Благодаря! Hug
Виж целия пост
# 601
Безплатни детски профилактични прегледи (национална кампания)
http://kwiat.bg/%D0%BD%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BD … %D0%B8%D0%B5-2015
Виж целия пост
# 602
Привет!
Нищичко не съм купувала още,все отлагам до последно.Днес ги викаха в училище да се пренасят в друга стая.На 8.09 раздават помагалата и има род.среща.От списъка две книги останаха непрочетени,здраве да е.
Ваканцията и игрите кипят, все още няма настройка за училище,макар че седмицата е последна ваканционна,от следващата са първите две занятия на школата по математика при нас.
Виж целия пост
# 603
И ние ще имаме родителска среща на 09.09 и ще разбера за учебната програма, помагала и т.н. Добре че сборниците и учебниците по езика се купуват общо и няма да имам ангажимент, освен финансирането Laughing
Виж целия пост
# 604
Аз днес купих бележник и лична карта+ профилактичния картон и сме готови за последната почивка преди училище. Госпожицата ще се върне 14 вечерта, за да отидем на 15 на училище.  Тя не че е ентусиазирана, обяснява ми че 15-ти не бил важен и тогава да пътуваме.

Сиси, в книжарниците на Ориндж е пълно с чанти. Има много варианти на Дайкин, ако сте харесали тях и може да се ориентираш за размера.
Виж целия пост
# 605
Наближава първия учебен ден и се радвам че темичката ни се активизира тъй като намирам много полезна информация и идеи и споделяме близки вълнения. Ние не сме закупили никакви учебни пособия, усещането е че има още малко време и сме се вкопчили в последните ваканционни дни с море и плаж. От книгите не сме прочели нито една задължителна но за сметка на това изядохме първите 3 книги на Хари Потър за никакво време и сега сме на дебеличкия четвърти том. Детето не иска да чуе за задължителност в четенето и се чудя какво да и отговарям когато настоявайки да прочете поне една задължителна книга чувам отговора " Мамо, нали четенето трябва да ни носи удоволствие?"
Пожелавам на всички дечица слънчеви дн
Виж целия пост
# 606
И моите деца ще са до последно извън София.. Ще видим как ще се подготвяме набързо и за първия учебен ден, цветя, дрехи, пособия.. Ще гледам да отметна по-маловажните неща, но всичко останало не смея, че после може да не се одобри, сами искат да си избират..

Гале, в Ориндж ги видях, но всъщност са доста повече моделите, ще отидем направо на Гурко, надявам се, че там ще ни консултират най-адекватно. Само не знам кога ще стане, но то всъщност първите дни може и без раница.

"Мамо, нали четенето трябва да ни носи удоволствие?"
Право е детето! Peace И аз вече не насилвам, защото си давам сметка как по едно време настоявах и даде чувствително назад като количество четене, именно защото се размотаваше с по-нежелани текстове. А за децата наистина е по-важно качеството! И в крайна сметка и да не са прочели задължителния списък от книги (който всъщност е препоръчителен) не е толкова фатално и не смятам, че се отразява по време на учебния процес. Обикновено откъсите в учебниците сами по себе си са достатъчни, за да се изпълнят адекватно задачите по тях.
Виж целия пост
# 607
"Мамо, нали четенето трябва да ни носи удоволствие?"
Право е детето! Peace И аз вече не насилвам, защото си давам сметка как по едно време настоявах и даде чувствително назад като количество четене, именно защото се размотаваше с по-нежелани текстове. А за децата наистина е по-важно качеството! И в крайна сметка и да не са прочели задължителния списък от книги (който всъщност е препоръчителен) не е толкова фатално и не смятам, че се отразява по време на учебния процес. Обикновено откъсите в учебниците сами по себе си са достатъчни, за да се изпълнят адекватно задачите по тях.
[/quote]
Сиси, надявам се да е правилния подход поне за моето дете. От други родители с размахнат пръст чувам и други мнения и твоят пост ме радва изключително  ☺
Виж целия пост
# 608
"Мамо, нали четенето трябва да ни носи удоволствие?"
Право е детето! Peace И аз вече не насилвам, защото си давам сметка как по едно време настоявах и даде чувствително назад като количество четене, именно защото се размотаваше с по-нежелани текстове. А за децата наистина е по-важно качеството! И в крайна сметка и да не са прочели задължителния списък от книги (който всъщност е препоръчителен) не е толкова фатално и не смятам, че се отразява по време на учебния процес. Обикновено откъсите в учебниците сами по себе си са достатъчни, за да се изпълнят адекватно задачите по тях.
[/quote]
Сиси, надявам се да е правилния подход поне за моето дете. От други родители с размахнат пръст чувам и други мнения и твоят пост ме радва изключително  ☺
Виж целия пост
# 609
звездица,
И аз отдавна спрях да натискам за четене - изборът е изцяло на Калоян, но тази година препоръчителните книжки бяха малко и покрай другите и те прочетени Mr. Green
Тези дни ще го заведе в някоя голяма книжарница за да си избере сам книга - подарък за първия учебен ден.
Виж целия пост
# 610
За четене не натискам от две седмици е извадил всички налични енциклопедии чете , дори си води записки  #Crazy в един тефтер. Обаче от два дни натискам да решава задачи , 5 минути гледа примера и се чуди как се решаваше ... умножение от 1 цифра и делене от последната пробва , но след третия пример влезе във форма Simple Smile
Виж целия пост
# 611
Днес взех бележник,но не е ламиниран.Четох някъде ,че ще са ламинирани.Вашите какви са?
Виж целия пост
# 612
Днес взех бележник,но не е ламиниран.Четох някъде ,че ще са ламинирани.Вашите какви са?

И аз купих - не е ламиниран, с подвързия както предните години е. Различното е,че има холограма  отпред .
Виж целия пост
# 613
Да,и няма ЕГН на детето/да не стават злоупотреби/.
Виж целия пост
# 614
Днес имахме род. среща.
Разбрах, че във Варна имало някакви драми за ученическите смени, защото в другите градове било така, а при нас- онака.

Откровено казано, малко и ние родителите често "слагаме прът" в колелото на естественото движение на нещата, май малко повече ни идва упражняването на правата.

В началото на уч. година се планират много неща- кое дете профилактики някакви, терапии, записване на курсове, спорт.Не е съвсем естествено на 8 ІХ да не се знае в коя смяна е началото на уч. година и как ще се обръщат смените.

Как пък на десетки поколения не им се е отразило движението на смените, баш на децата, родени след 2000 година изведнъж им попречи.


П.С. Като по поръчка току-що публикуваха смените и часа на откриването на уч. година.
Ние сме І смяна, уж добре, но в началото на уч. година да се става рано не е от най-лесните занимания.



Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия