ЧЕТВЪРТОКЛАСНИЦИ

  • 56 223
  • 729
# 615
Нашата родителска среща също мина,направо ме убиха с тези смени,целия първи срок първа смяна,втория срок втора смяна.Раздадоха помагала,учебници всичко,все ще се подвържат до вторник. Grinning
На 15.09 в 8.40 ,другото са общи приказки.
Виж целия пост
# 616
Нашата родителска среща също мина,направо ме убиха с тези смени,целия първи срок първа смяна,втория срок втора смяна.Раздадоха помагала,учебници всичко,все ще се подвържат до вторник. Grinning
На 15.09 в 8.40 ,другото са общи приказки.

Това за кое училище е? Досега винаги са ги сменяли през месец. Thinking
Виж целия пост
# 617
Вероятно за всяко едно ще е така.

Докато мина род. среща нямаше яснота за смените.Но разбрахме, че родители протестирали срещу месечната смяна.

Явно, "пробили са", защото вече излязоха и смените, очевидно, че ще се сменят на срок.
В другите градове/ не разбрах кои други/ било така.
Виж целия пост
# 618
Вероятно за всяко едно ще е така.

Докато мина род. среща нямаше яснота за смените.Но разбрахме, че родители протестирали срещу месечната смяна.

Явно, "пробили са", защото вече излязоха и смените, очевидно, че ще се сменят на срок.
В другите градове/ не разбрах кои други/ било така.

Хич не ми харесва тая работа на мен.  Crossing Arms
Виж целия пост
# 619
И на мен не ми харесва, ама явно има хора без работа , дай им да пишат петиции. Пък сега- изборно време, това, онова...
Да не говорим, че с това разпределение матурите ще се паднат "втора смяна", което не е особено добра идея.

Нищо не се знае, де, може и да се откажат от нововъведенията.

Виж целия пост
# 620
..направо ме убиха с тези смени,целия първи срок първа смяна,втория срок втора смяна.
Това за кое училище е? Досега винаги са ги сменяли през месец. Thinking
Ние и във 2-ри, и в 3-ти клас бяхме така - целият 1-ви срок първа, 2-ри втора. По мое време бяхме на месеци и аз също сякаш предпочитам, но в нашето училище си е вече дългогодишна наложена практика. Само 1 клас е винаги 1-ва смяна.
Но има и училища цяла година втора смяна!
Всъщност и двете смени си имат предимствата и недостатъците. При нас най-сложното е нагласянето на допълнителните занимания.
Виж целия пост
# 621
Нашето училище е на една смяна цялата година.

Не е ли по-удобно да се сменя на срок, където се налага?  newsm78 На мен ми изглежда по-лесно и напасването с допълнителните занимания, и свободното време.  Thinking
Виж целия пост
# 622
В 18-то СОУ в София от втори клас са на смени като първа или втора смяна важи за целия срок. Днес съм на родителска среща и ще разбера как ще е тази година.
Виж целия пост
# 623
И при нас от втори клас започна промяна на смените, но на срок. Мразя втората смяна Simple Smile
Виж целия пост
# 624
Синът ми ще е втора смяна цялата година. Откриването на 15.09. ще е от 10:30 - късничко ми се вижда, ще трябва да си взимам отпуск.
Виж целия пост
# 625
Откриването на 15.09. ще е от 10:30 - късничко ми се вижда..
Но пък вероятно ще е вече по-слънчевко. При нас ще е в 9 ч., предвидила съм тоалети за всякакво време, но ще видим..
Виж целия пост
# 626


Не е ли по-удобно да се сменя на срок, където се налага?  newsm78 

Не е.Принципно от повечето деца втората смяна не е харесвана.Моето дете беше във втори клас цяла година втора смяна, там така се налагаше, защото първокласниците навсякъде са само първа.И една продължителна втора смяна води до преумора.
По-малките деца обикновено ходят на занималня, било държавна или частна.Като се тръгне от сутринта на занималня, новите знания идват чак след 13 часа, когато детето вече се е одрямало,трудно се концентрира.И когато тази смяна продължи повече от месец, умората се натрупва вече в по-големи количества.

Смените на месец са някак по-балансирани.

Аз лично като дете харесвах повече втора смяна.Имах след училище поне час за игра по светло, сутрин спях поне до 9ч. и бързо си научавах уроците.
Но при сегашните деца не е съвсем така, те стават рано и при втора смяна, бързат за занимални, а като дойде ред да възпроизвеждат знания или да получат нови са вече пределно уморени.


По друг начин стоят нещата с целодневното обучение / често се бърка с училище плюс занималня, но е устроено много различно!/, но за съжаление, в много малко училища се предлага такова.
Виж целия пост
# 627
Първа и втора смяна в Ямбол се сменят на месец и половина. Свикнали сме, не съм чула коментари по този повод.
Класната на щерката от поне от две седмици е започнала да качва информация в сайта на класа и за родителската среща ще сме готови информирани:) Честно казано така е по-удобно и не се губи излишно време в чуденки или дълги родителски срещи!
Виж целия пост
# 628
За първи път чувам през месец да се променят училищните смени. Shocked Възможно е да се отразяват по-добре на децата /малко съм скептична/,но от друга страна изключват извънкласни занимания.
При нас през първия срок ще учат първа смяна,през втория срок-втора смяна.
Откриването на учебната година ще бъде в 10 часа.Тоалетът отдавна е определен и нямам излишни терзания-униформа. Wink
Иначе за 15.09 за София дават слънчево време с макс.температура 27 градуса.
Виж целия пост
# 629
Защо да се изключват извънкласни занимания? Заниманията също си имат график.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия