Да си поговорим за домашната шунка и шунковарите, пък и за други мезенца

  • 146 745
  • 757
# 510
 newsm10 Да покажеш резултата
Виж целия пост
# 511
Аз поръчах вчера един шунковар и ще продължавам да ви следя с идеи за рецепти докато дойде джаджата.
Виж целия пост
# 512
в моето шунковарче това съм го предвидил  Laughing
това е окончателния вид. следва експлоатацията  Laughing



това е окончателният вид, но де го???
Много упорито го криеш
Виж целия пост
# 513
Ето го моя опит - с малко бъркане - около минута - сместа не беше топла и "запенена", а пилешкото  допълнително добавено - без бъркане.

Мисля си, че бъркането трябва да е 10 минути, но без пилето Simple Smile

Виж целия пост
# 514

Ставаш все по` и по` добра - вече ще тичаме след тебе

 newsm81
Виж целия пост
# 515
 Hug Хайде и ти да се поосвободиш и да ни окъпеш в труд и творчество Simple Smile

Днес ми пристигна curing salt - другия опит ще е с нея  Hug

Аз поръчах вчера един шунковар и ще продължавам да ви следя с идеи за рецепти докато дойде джаджата.

 Hug  супер, тъкмо ще имаме и ние нов съмишленик в групата  Blush

Някой да има проби с телешко? Примерно телешко и сос барбекю + още някакво месо?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 516
до телешко не съм стигнал - ако утре прекарам ред, ще пробвам с пуешко.
Виж целия пост
# 517
Преди време търсех инфо за майонезите и бях попаднала на твоята млечна майонеза. Пробвал ли си дали ще стане в блендер? Много съм правила класическата и с хайвер. Но млечна не съм, а сега и пасатор нямам  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 518
сега имам нов модел майонеза - направо си е с гола водичка. Утре ще правя и ще пробвам в блендера
Виж целия пост
# 519
За рибената чорба ли? Четох за другите два вида, не ми е удобно да коментирам тук - малко извън темата - ако има майонезена тема - да мина в нея?

Ще очаквам да споделиш Simple Smile
Виж целия пост
# 520
Алена, много добър вид си докарала. Не разбрах пилешкото с какво го комбинира? От къде си поръча curing salt? Мен ме домързя да потърся в Чехия тази съставка, но като се върна ще го направя, ако кажеш, че с нея става по-добре. 
Виж целия пост
# 521
С телешко правихме с моя шунковар, докато е на гости: хем добавихме доста сланинка, но пак стана убийствено-суха мръвката... нещо не е добре рецептата.
Виж целия пост
# 522
М, да .... и аз имам такива очаквания - освен ако не стане крехко с маринати .... Или да е на по-ситни парчета - примерно 1 см х 1 см х 1 см  Rolling Eyes

shoshi, солта е от британския ибей - няколко паунда за едно пакетче, но при положение, че се ползват 4 грама за една доза .... няма и нужда от килограми Simple Smile Да видим как ще я тегля Simple Smile
Виж целия пост
# 523
бижутерска везна - мерят с голяма точност
Виж целия пост
# 524
И аз това си помислих - или в аптека .... или горе-долу у дома Simple Smile  Blush
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия