ПЪРВИ клас - 6 тема

  • 58 876
  • 731
# 255
През седмицата не знам какво му е било домашното, той си го пише следобед в училище. Но явно г-жата им го дава лично, защото всеки ден ми обяснява от кой учебник или уч.тетрадка от коя до коя страница му е било домашното. За уикенда домашното се отбелязва директно в тетрадките пак от учителката. По имейл получавам отчет за седмичната им заетост, разбита по букви, цифри, задачи, препис, диктовки. Не бих звъняла на госпожата в извънработно време, за да я питам за домашни.
Виж целия пост
# 256
Ала-Бала, бързичко да оздравява детето!
За домашните - моят помни и ми казва. Само веднъж досега нарочно се ската от едно домашно по английски, пусна ме по пързалката, че нямал такова, а на госпожата се оправдал с мен. След като отнесе забележка от учителката и едно скарване от мен, вече помни всичко и не сме имали пропуск.
Отделно в електронния дневник класната пише какви домашни дава.

Другата сряда ще ходят на театър извън у-ще, Бяла приказка по Валери Петров
Чудесен е спектакълът, препоръчвам  Peace
Виж целия пост
# 257
Моят син си рисува къщички на страничките на учебника или тетрадката. Когато отсъства, се обаждам по тел. на учителката, защото нямаме фейсбук група, а мейла не знам кога ще си погледне, за да ми отговори, а и сама е казвала да ѝ звъним.  Hug

Днес от Славейков му купих три книжки от поредицата за Никола и намерих Барбароните, но за 10 лв. бройката, а бяха четири книжки. Купих само едната. На автобусната спирка започна да чете, после и в автобуса и докато се приберем беше прочел "Най-новите приключения на семейството на татко Барба". Проблемът е, че не погледна тези за Никола, каза, че сме ги чели вече и не ги искал, но пък искал останалите за Барбароните.  ooooh! Дано още да ги има.
Виж целия пост
# 258
Сисито, антикварните книги на пл. Славейков обичайно са доста скъпи.
Виж целия пост
# 259
То и в нета ги гледах по 10 лв, бройката.  newsm78
Виж целия пост
# 260
Аз по принцип казвах. В нета става с дебнене и ровене.  Simple Smile
А по случайни улични сергии е най-евтино.
Виж целия пост
# 261
А по случайни улични сергии е най-евтино.
Да, а и там можеш да се спазариш за цената.

Момичета, имам нужда от помощ. Има ли някъде филмче или нещо като комикс за това как от дърветата правят хартия? Вчера един от моите хубостници се върна с 4 тетрадки по български. Във всяка пише по два реда. Явно на госпожата са й дали от тези рекламните и което дете й каже, че си е забравило тетрадката (разбирам мързи го да погледне в раницата си), тя му дава от тези тетрадки. И при моя човек това е било явно всеки ден.
Аз много се ядосах, много мразя разхищението по принцип, а при хартията направо се вбесявам, да не говорим за мързела и скатавките, та си мислех нагледно да им покажа как убиват дърветата.
Трябва ми нещо простичко и кратко, ако сте срещали, ще съм ви благодарна.  Peace
Виж целия пост
# 262
Не мога да помогна за филмче , но искам да споделя , че и при нас дават такива тетрадки , при условие , че на другия ден занасяш твоя да я върнеш.
Виж целия пост
# 263
Узи, това е по-скоро за рециклирането на хартия и има надписи на англиийски, но е достъпно за децата https://www.youtube.com/watch?v=7IP0Ch1Va44 . Напълно те подкрепям и аз бих се ядосала много на такова ненужно похабяване на хартия. Нашата щерка, нали е еколог от малка, чак пише на вътрешната страна на кориците си, което също ме вбесява, но тя е твърдо решена, че кориците са най-дебели и заради тях умират най-много дървета и затова задължително трябва да бъдат използвани...
И ние бяхме в отбора на болните - 4 дни си престояхме у дома, след като Маша вдигна 39 градуса температура в понеделник вечерта. Не беше пила никакви лекарства от 3 години и нямахме нищо температуропонижаващо в срок на годност Embarassed Добре, че имаме комшии с малки деца, та ни услужиха. Изкарахме една тежка нощ и на следващия ден също имаше Т, но започна и да се храни по малко. Вече е добре. Наваксвахме доколкото можем с уроците - за около час написваше всичко - работата в клас и домашните Shocked По математика не отнемат повече от 15 минути - обикновено са 3 страници в различните помагала. По БЕЛ пише с такъв замах (макар и грозничко), че не вярвах на очите си! Правих ѝ диктовки - чета изречението: "В гората растат гъби." и след секунди, тъкмо да го прочета за втори път, чувам: "Точка, нали? И растат е с 2 А?". Ако и в училище действа така бързо се чудя какво прави в другото време...
За Барбароните и ние имаме една книжка от моето детство: "Зоологическата градина на Барбароните" - много я харесва и я е чела вече няколко пъти.
За състезанието Математика без граници нас никой не ни е канил и не ни е съобщавал и реших да не й казвам, защото така и не разбрах кога, къде да се запишем, регламент и т.н... Догодина ако има мерак - ще иде.
Виж целия пост
# 264
Много болнички - бързо да оздравяват.  Hug
При нас домашното госпожата всеки ден им го пише на дъската и те си го записват в тетрадките. Когато има болни деца - родителите звънят на госпожата и тя казва - какво са правили в час и какво е домашното. Когато има повече болни (както сега) - госпожата пише във ФБ групата какво са правили в час и какво е домашното.  Peace
Виж целия пост
# 265
...
Момичета, имам нужда от помощ. Има ли някъде филмче или нещо като комикс за това как от дърветата правят хартия? ....
... та си мислех нагледно да им покажа как убиват дърветата.
.....  Peace

преди време пусках линк към филмчето  "Лоракс"  Blush не е кратко, филм си е

не е точно за производството на хартия, но показва до къде може да се стигне, когато се унищожат дърветата  Peace

на Мишо му харесва и го гледаме често  Blush знам, че децата са различни, но може да хареса и на вас  Hug
Виж целия пост
# 266
Някой знае ли каво се пише в урока за Дневен режим в тетрадката по роден край на Просвета в празните редове до нарисуваните часовници

Виж целия пост
# 267
Някой знае ли каво се пише в урока за Дневен режим в тетрадката по роден край на Просвета в празните редове до нарисуваните часовници
Ами точно дневен режим. Simple Smile В колко става детето, от колко до колко заксува, после какви занимания и т.н., по график.
Виж целия пост
# 268
А по случайни улични сергии е най-евтино.
Да, а и там можеш да се спазариш за цената.

Момичета, имам нужда от помощ. Има ли някъде филмче или нещо като комикс за това как от дърветата правят хартия? Вчера един от моите хубостници се върна с 4 тетрадки по български. Във всяка пише по два реда. Явно на госпожата са й дали от тези рекламните и което дете й каже, че си е забравило тетрадката (разбирам мързи го да погледне в раницата си), тя му дава от тези тетрадки. И при моя човек това е било явно всеки ден.
Аз много се ядосах, много мразя разхищението по принцип, а при хартията направо се вбесявам, да не говорим за мързела и скатавките, та си мислех нагледно да им покажа как убиват дърветата.
Трябва ми нещо простичко и кратко, ако сте срещали, ще съм ви благодарна.  Peace

https://www.youtube.com/watch?v=7IP0Ch1Va44
https://www.youtube.com/watch?v=HMq-Qm6tSFA
Виж целия пост
# 269
Момичета, много ви благодаря!   bouquet

Да ви кажа, че в Хеликон има намаление на книги в продължение на 1 месец. В статията се споменават и детски квижки (не съм ги чувала)
 http://sofia.dir.bg/news.php?id=18327865
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия