НОЕМВРИйчета засмени се местят в "Родени"

  • 50 110
  • 740
# 330
Бела също си яде ръцете, с което нямам проблем, но като я видя да си смуче палеца, направо се побърквам. Махам го и слабам биберона. Обясням й че за това е бибата, и че не може и двете, но...
 smile3504
Виж целия пост
# 331
Аз също нямам против да си лапа ръцете, знам че така опознава света. Но на него му стават рани Sad пробвала съм няколко пъти да му вържа нещо по ръцете - ако е по-тънко, като ръкава, си смуче него, при което цялото става мокро и пак ръцете са мокри. Ако е нещо по-дебело започва да се ядосва, защото не може да си хваща играчките... Та за сега съм го оставила така, като го видя да си смуче палците ги махам, и нощем мажа с крем... Дано скоро спре. Биба не иска категорично, пробвах няколко различни.

За запека и аз знам, че ако не е твърдо, не е запек. Бебето на приятелка, изцяло кърмено, не беше акало 2 седмици. Казаха, че усвоява всичко.
Виж целия пост
# 332
Да опознава света с ръцете - няма лошо. Лошото е, че покрай това опознаване някои бебета се пристрастяват към палец.

Каката до 2 и половина не се спря, направи инфекция - рани по устата и по палчето. Едва мина, мазахме с някакво кремче за раните, после с даум ексол, за да се откаже.

Сега Ева похапва си ръцете, но ако прекалява - махам, давам играчка, разсейвам я по някакъв начин. По-често заспива с биба, по-рядко с палец. Все си мисля, че бибата по-лесно ще се махне.
Виж целия пост
# 333
Някои бебета нямат достатъчно сила в коремната стена и затова не успявят да акат легнали и оттам напъване без запек. Това ми го каза приятелка, която е педиатър. Забелязала съм го моят, че все ака докато е седнал в мен.
Виж целия пост
# 334
Здравейте девойки,

И ние сме от тези, които акат рядко  Joy, но и аз четох, че кърмата се усвоявала напълно и не било проблем, та засега не съм ползвала никакви лекарства, за тази цел. Моята принцеса ака без никакъв проблем, изобщо не се мъчи и си ака водниста каша, но това се случва веднъж седмично, след като мама доволно се е притеснила вече  Sad

За захранването колкото повече чета, толкова повече не знам какво да правя, но все ми се иска на 6 месеца да съм заместила поне едното хранене, че лудвам с това цедене Crazy Иначе сме почти изцяло на кърма засега - да кажем 90%  Laughing

И моето девойче си лапа ръчичките, както и всякакви одеала, но не поглежда играчките, които са купени за тази цел newsm78 Трябва да е космато и мъхесто, за да го слага в устата...

Нуленце, стискам палци всичко да е наред Hug

Хубав ден на всички!
Виж целия пост
# 335
Моята хубавица все избутва с езиче пюретата, не съм се и замислила че може да не е готова, а го отдавах на това че не знае как да се храни с лъжичка.
Ръцете и ние си ги смучим, но не толкова дълго. Ползваме и много си обичаме и бибата, но реши ли да бутне пръстчета в устата, цялата ръка набутва, колкото и да я вадим само като реши  си спира сама.
От няколко дена сме открили нов начин на комуникация- викове, от време на време все нещо ни се кара май. Simple Smile
След няколко дена ще се уговарям с  лекарката кога ще е процедурата, за момента се опитвам много да не мисля за това.
Гложди ме и се чудя и мая, лятото краченцата на детето боси, с чорап, с чорап и сандал, или само сандал ще са за навън и вкъщи. Не мога и не мога да реша как ще и е по добре. Също така при всяко излизане навън ли трябва да се мажат с слънце защитен крем, че сме доста бели. Но нали и количката има сенник...
Виж целия пост
# 336
Привет!
Отдавна не съм се включвала тук. Тъкмо вчера се зарадвах, че вече е топло и уви, днес пак е ужасно времето. Днес трябваше да захранвам Алекс, ама той цял ден се криви и мрънка и за сега го оставям за друг ден. Все още ми се струва малък, макар че така се заглежда по храната ни, че ще ми вземе вилицата от ръката.Simple SmileЗа сега съм решила да започна с тиква. Първо ще въведа зеленчуци, после каша и плодовете мисля да ги оставя за накрая.
За сандалките и чорапите знам че е смешно, но баткото беше така. Само 1-2 пъти е бил с чисто бос крак.
Аз всеки път мажа със слънцезащитен крем. Преди ползвах мустела 50 фактор.
Виж целия пост
# 337
Аз започнах захранванато. Вчера съм й направила пюре от тиква, приготвила съм се давам й, а тя се мръщи и плюе. Не се получи, на следващото хранене бях купила пюре от тиква на хип, детето си хапна доволно няколко лъжици, днес също яде. Хапва малко и в един момент отказва, ще я видя утре. Да ви питам тя сега яде по 150 мл. мляко, бурканче с пюре от 125гр равностойно ли е като количество и засищане?
Виж целия пост
# 338
Gabi_84, аз дохранвах баткото с АМ, защото то е по хранително от тиквата и в случай като твоя му додавах около 40-60 мл. АМ.
Виж целия пост
# 339
Лятото - само по боди, никакви чорапи и сандали. Обувки не им трябват докато проходят, а ако е топло, може и вкъщи боси. Иначе мазане всеки път. Колкото и да пази сенника, няма как да покрие всичко. Пък и само на сянка ли ще стои това дете?
Виж целия пост
# 340
За чорапите и сандалите и аз съм за без такива подробности, при положение че въобще не са нужни. За какво само да му спарват и да ги рита, да ги губим по улиците и т.н. главоболия. Евентуално може да взема един чифт сандалки, ако ходим някъде по-така да се накиприм  Laughing
А за мазането според мен е много относително. Аз съм силно против всякаква слънцезащитна козметика, но моята кожа е тъмна, както и на каката. Аз трудно изгарям и нямам слънчеви алергии и т.н. проблеми. Каката съм мазала в началото само защото така ми бяха казвали и постепенно установих, че само я цапотя излишно. Тя трудничко изгаря и общо взето не виждах много смисъл. Мажех колкото да не е без хич, но и много честичко забравях  Embarassed Сега мисля беба да я мажа само защото е много бяла. Като излизаме само да й близне слънцето бузките за 2-3 минути и веднага ги зачервява. Много се надявам да има кожата на баща си - бяла и трудно изгаряща на слънце, но ще я видим. Но ако беше тъмна като кака си въобще нямаше да се главоболя със слънцезащитни вредности...
Та моята чуденка е какъв слънцезащитен крем да взема.  newsm78
Виж целия пост
# 341
Аз ще мажа задължително със слънцезащитен крем (най-вероятно на Мустела, защото добре й се отразява козметиката на тази марка). И не само защото беба е със светла кожа, но най-вече заради радиацията, която всяка година става все по-силна. Това е което доста ме притеснява...
Виж целия пост
# 342
Как ще я обличам незнам, тя ще си покаже. Най- добре й е като е босичка, стига времето да го позволява бих я държала само по боди. Със слънчезащитни ще мажа, но не бих се доверила на добе рекламираните  марки, защото съм скептична към съдържанието им.
Gabi_84, аз дохранвах баткото с АМ, защото то е по хранително от тиквата и в случай като твоя му додавах около 40-60 мл. АМ.
Благодаря, и аз така направих, въпреки че искаше още, но тя си е лакомия. Вчера й дадох тиква с картоф, не й хареса и наблегнах на тиквата, взема съм и морков и тиква да пробваме тези дни.
Скрит текст:
До 29.03 пюретата на Хип  в Ганчев са намалени, та ще видя кое й харесва, за да  й накупя.
Споделете с какво захранвате, в каква последователност и какво харесват най- много мъниците?
Тези, които сте на адаптирано, будят ли ве се през нощта да ядат? Тя понякога си спи цяла нощ, но има дни, в който се буди в 3-4 и докато не яде не мирясва.
Виж целия пост
# 343
Здравейте,
Аз мисля от понеделник да започна със захранването. Като начало съм купила пюрета Хипп. Ще започна с тиква, после картоф, морков, тиквичка, броколи и карфиол. Така захраних и големия, само ако не иска нещо ще премина към следващото. Около месец след това ще въвеждам и каша за следобед. Заредила съм с кашите на Органикс, Хипп и Хайнц.
Хипп са намалени и във Вис виталис и във Фантастико.
Виж целия пост
# 344
Тези, които сте на адаптирано, будят ли ве се през нощта да ядат? Тя понякога си спи цяла нощ, но има дни, в който се буди в 3-4 и докато не яде не мирясва.

Моето девойче е на смесено хранене, понякога се буди през нощта, но никога не й давам да яде. Знам че много бързо привикват към определени неща и веднъж след като махнахме нощното хранене не ми се иска да започваме отново  Crazy А и трябва коремчето да си почива малко... Иначе и тя е лакомия, да ми е жива и здрава  Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия