Деца с ТЕЛК 2

  • 126 457
  • 741
# 135
Здравейте! Моля ако някой е наясно да ми помогне. За дете с ТЕЛК 70% полага ли се някъкви допълнителни дни отпуск на майката, освен 6те месеца неплатена и натрупаните платени отпуски за времето по майчинство? Март ставаме на две години. Благодаря Ви предварително!
Виж целия пост
# 136
и мен това ме вълнува
Виж целия пост
# 137
Здравейте,  за пръв път пиша в темата, но я чета отдавна. 
Имам един въпрос към по запознатите, на дете с ТЕЛК 50% без чужда помощ, полага ли се карта за градския транспорт с намаление.
Благодаря!
Виж целия пост
# 138
 CryНЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ
Виж целия пост
# 139

Имам един въпрос към по запознатите, на дете с ТЕЛК 50% без чужда помощ, полага ли се карта за градския транспорт с намаление.

Синът ми е с 50% ТЕЛК без чужда помощ. Ползва карта за градски транспорт - 6лв., всички линии, за 1 месец. Ученик е. Подадох заявление в общината, след което ми дадоха номер, с който да отида / след около 2 седмици/ в посочено от тях бюро на СКГТ / съобразяват се с адреса по л.к., което си е облекчение/, от където получих новата карта. Първоначалното зареждане трябва да стане там, после - където искаш.
Виж целия пост
# 140
Да ,малките деца пътуват безплатно,ама има ли  две годишно дете само в рейса?И какво се получава-ако детето с телк е малко по-голямо,вече ученик има право на карта за 6 лв месечно-ок.Обаче ,ако същото дете с телк още е малко и се налага да го водят  с рейса някъде?Детето си пътува безплатно,но майката си плаща всичко.Голямо облекчение за гледащите  болни деца,нали?
Виж целия пост
# 141
Да ,малките деца пътуват безплатно,ама има ли  две годишно дете само в рейса?И какво се получава-ако детето с телк е малко по-голямо,вече ученик има право на карта за 6 лв месечно-ок.Обаче ,ако същото дете с телк още е малко и се налага да го водят  с рейса някъде?Детето си пътува безплатно,но майката си плаща всичко.Голямо облекчение за гледащите  болни деца,нали?

Когато АЗ ползвам услугите на градския транспорт винаги използвам карта / в редки случай билет/, а това се случва ежедневно. Не чакам държавата да ме "облагодетелства" за това. Купувам карта, защото ми е по-изгодно. Въпрос на личен избор и принципи!
Виж целия пост
# 142


zorii  когато АЗ бях на работа и НЯМАХ болно дете никога не съм чакала и искала някой да ми дава нещо.Напротив -работила съм и съм си плащала данъците.Същите данъци  от които се предполага,че се поддържа и социалната система в страната.Но сега положението  е друго.Както знаеш да  гледаш болно дете  е трудно,а  и засега няма изгледи да мога да почна работа ,поради същата причина .Не ми е идеята просто да се жалвам.Само мисля ,че  е логично  след като досега съм била съвестен гражданин на страната си  сега, когато имам нужда тя също ще ми помага.Наричаше се солидарност,ако не се лъжа.И би трябвало да означава,че хората ,които в момента са затруднени  ще бъдат подпомогнати от останалите.А не подигравани и  изкарвани едва ли не,че само седят и чакат на някой друг.По ПРИНЦИП. И освен това нека да кажа-все пак-и АЗ си вземам билетче за рейса.
Виж целия пост
# 143
Сега ще ви кажа за още един подобен абсурд. Има помощ еднократна до размер от 1200 лв, за която човек с ТЕЛК или родител на дете с ТЕЛК може да се възползва при покупка на автомобил, мисля че до 3500 лв. За това ме светна на уше служителка в социално подпомагане.  Веднага се зарадвах, защото наскоро купихме с мъжа ми една малка количка за 500 лв. , с идеята да водим детето на логопед, психолог, кинезитерапевт.  Обаче като попитах вече в социалните за да подам молба се оказа, че детето трябва да е уча що или човека да е работещ. И не намирам логиката,защото сме на 2 год.и нещо и точно в този възраст сме като финикийци напред назад...но това е. Цитираха ми закона, така е записано.
Виж целия пост
# 144
Сега ще ви кажа за още един подобен абсурд. Има помощ еднократна до размер от 1200 лв, за която човек с ТЕЛК или родител на дете с ТЕЛК може да се възползва при покупка на автомобил, мисля че до 3500 лв. За това ме светна на уше служителка в социално подпомагане.  Веднага се зарадвах, защото наскоро купихме с мъжа ми една малка количка за 500 лв. , с идеята да водим детето на логопед, психолог, кинезитерапевт.  Обаче като попитах вече в социалните за да подам молба се оказа, че детето трябва да е уча що или човека да е работещ. И не намирам логиката,защото сме на 2 год.и нещо и точно в този възраст сме като финикийци напред назад...но това е. Цитираха ми закона, така е записано.
Само да попитем,дали можеш да ми кажеш къде е записан този закон,зада се поровя и аз защото сега имаме нужда от кола.Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 145
Нямам си на идея.  Не съм се ровила, случайно разбрах. И така тихо обясняваха, за да не чуят много хора.
Показаха ми какво пише, но пак бях в някакъв афект и не обърнах внимание на членовете. ..
Виж целия пост
# 146
Нямам си на идея.  Не съм се ровила, случайно разбрах. И така тихо обясняваха, за да не чуят много хора.
Показаха ми какво пише, но пак бях в някакъв афект и не обърнах внимание на членовете. ..
I vse pak ti blagodarq
  bouquet
Виж целия пост
# 147
Е сега го намерих, но нещо не мога да го копна.Чл.51 ПП на ЗЗРСИИ
Целева помощ за покупка на автомобил ,но си има явно и други изисквания.  Ние нямаме 90 %.

 

   
Виж целия пост
# 148
Здравейте!

Детето ми е с ТЕЛК 80% с чужда помощ и сега се оправяме със социалните. Всичко ни се отпусна както си му е реда, но имаме проблем със служебната бележка от психоложката и логопеда за да потвърдим, че плащаме за частни посещения. И двете не могат да ни издадат подобен документ, защото работят на частно - нерегламентирано, не разполагат с печат.

Помогнете със съвет, как да се справя или мога ли да взема бележка/удостоверение от някой, който работи официално със собствена фирма. Ще получаваме около 9 лева на месец за това от социалните.

Благодаря предварително! Ако някой не иска да е в темата, може и на ЛС.
Виж целия пост
# 149
Незнам дали за тези 9 лв. на месец си заслужава разправиите.  Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия