Деца с ТЕЛК 2

  • 126 457
  • 741
# 240
Имам и още един въпрос.Старото решение на ТЕЛК с 30% процента не е заверявано(тогава не ми казаха нищо за заверка).Социалните го искат и него за справка.Мога ли сега да го заверя или тези под 50% не се заверяват.
Виж целия пост
# 241
Здравейте,искам да попитам дали има някоя мама която да е минавала скоро ТЕЛК на дете с астма в Стара Загора?Искам да попитам в кой състав се минава и бързо ли става?
Виж целия пост
# 242
Здравейте,

Вчера получихме картончето за ползване на паркоместа за инвалди. Важи за всички държави в ЕС. Съпругът ми е пропуснал да попита, дали е безплатно паркирането в зелена и синя зона.
 Ако може някой, който ползва тази услуга да ми помогне с информация.

Благодаря ви предварително, дами!
Виж целия пост
# 243
Здравей   bouquet
Споделям как е при нас, в Хасково - ползвам безплатно място в Синя зона, но не можело по-дълго от 1 час. Спирам където преценя, тъй като тук нямат означения инв. места в в Синя зона. А за Зелена в нашия град не мога да съм ти полезна, защото не съм сигурна, че има такава.   bouquet
Условието е талонът да е поставен на предното табло, както и детето да присъства  Peace
Виж целия пост
# 244
Безплатно до 4 ч. на местата обозначени за паркиране на инвалиди.
Виж целия пост
# 245
В нашата Синя зона няма обозначени места за инвалиди, поне зоните, които посещавам аз. Така, че спирам където има свободно място - няма проблем.
Виж целия пост
# 246
Здравейте.Имам едно питане и много бих се радвала,ако някой може да ми помогне.Синът ми от две години е с бронхиална астма,минали сме Телк,който изтича през месец май.За да го опазвам здрав,не го пуснах на детска градина и съответно пристъпите значително намаляха,имаме три за тази година.Поради тази причина се чудя дали въобще да подавам документи за ново явяване.Въпросът ми е,мога ли да забавя подаването на документи за преосвидетелстване с няколко месеца,или ще си загубя правото тогава?
Виж целия пост
# 247
Здравейте!Предстои ни явяване пред ТЕЛК,в писмото,което пратиха,искат консултация с пулмолог,аз водих детето при д-р Попов(5-та градска),той подробно е описал състояние и медикаменти,но като се загледах в амбулаторния лист,пише,че е педиатър,работи с направление 17,подразбира ли се ,че е педиатър-пулмолог,или трябва да я водя при друг?
Виж целия пост
# 248
Имаме ли право на талон за паркиране за дете с ТЕЛК 50% без чужда помощ с астма е.
Виж целия пост
# 249
Имаме ли право на талон за паркиране за дете с ТЕЛК 50% без чужда помощ с астма е.
Да, също така и безплатна винетка, ако случайно не знаете.
Виж целия пост
# 250
Алерголога каза че може да се явим на телк чак една година след като е поставена диагнозата (неалергична астма) това вярно ли е? newsm78

ПП:Големият ми син го оперираха на 1м. и след няколко месеца се явихме на телк.
Виж целия пост
# 251
Имаме ли право на талон за паркиране за дете с ТЕЛК 50% без чужда помощ с астма е.
Да, също така и безплатна винетка, ако случайно не знаете.
Винетката си я взех,но за талон за паркиране не успях да отида,че било на друго място.А какви документи се подават ,талона на колата трябва ли да нося?
Виж целия пост
# 252
Винетката си я взех,но за талон за паркиране не успях да отида,че било на друго място.А какви документи се подават ,талона на колата трябва ли да нося?
Живея в малък град и при нас се отива в общината със снимка на детето , копие от ТЕЛК и акт за раждане и  ги подаваме , а после чакаме около месец да мине комисията, която отговаря за това и пак в общината отиваме да си получим талоните. Аз съм с две деца и взимам и за двете. Може да се ползва само когато детето е с теб и винаги трябва да имаш копие на ТЕЛК в колата.
Виж целия пост
# 253
Алерголога каза че може да се явим на телк чак една година след като е поставена диагнозата (неалергична астма) това вярно ли е? newsm78

ПП:Големият ми син го оперираха на 1м. и след няколко месеца се явихме на телк.
Не знам да има изискване за 1 година от поставяне на диагнозата  newsm78 Имайки предвид, че в доста от ТЕЛК-комисиите бавно се получава "повиквателна", аз бих подала без да чакам  Peace Така или иначе ако ви откажат, винаги можеш пак да подадеш под претекст "влошаване на състоянието"  Peace Peace Само знам, че е като неписано правило детето да има 3 болнични престоя в рамките на година, но някъде това не важи и дори и без болнични епикризи дават 50 % (поне толкова трябват, за да се ползват помощите, винетките, двойните детски). Успех   bouquet
Виж целия пост
# 254
Вчера си взехме социалната оценка и казаха в края на април за заповедта да отида. Въпросът ми е от тук нататък какво се прави с тази социална оценка.

Алерголога каза че може да се явим на телк чак една година след като е поставена диагнозата (неалергична астма) това вярно ли е? newsm78

ПП:Големият ми син го оперираха на 1м. и след няколко месеца се явихме на телк.

При нас дихателните проблеми се появиха миналата година януари. След това имаме още 2 престоя в болница заради бронхити и бронхеолити„ Ноември миналата година личната даде протокол за ТЕЛК. А декември влязохме пак в болница, но вече с диагноза обострена астма. Тогава ни дойде и писмото. И февруари тази година се явихме.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия