ЛЮБИТЕЛИ НА КУЧЕТА - 56 тема

  • 36 204
  • 743
# 135
Ще дойде и този момент, имай вяра.  Hug
Виж целия пост
# 136
И аз като виждам слепи хора с кучета водачи винаги се разстапям и разплаквам съответно.Много пъти съм ги спирала и говорила със стопаните,а тези кучета са толкова отдадени,че понякога ми е много жал за тях,изпълняват си дълга ,разбира се,но винаги съм се чудила дали получават достатъчно ласки и внимание и те самите,какво ли правят като им се доиграе,лудува ли им се въобще?!Има ли някои в темата по-запознат как минава животът им Heart Eyes

Позволявам си да върна малко "назад" обсъжданата тема .Спомням си , преди 4 години , когато прибрах Лора и се опитвахме да правим по -дълги разходки ; на няколко пъти в Морската градина се засякохме с една семейна двойка на възраст /предполагам ,че бяха от София ,ако съдя по говора /  - съпругът ползваше за куче -водач - един прекрасен шоколадов лабрадор. Първият път минахме покрай тях -бяха седнали на едно открито заведение и кучо лежеше кротко до масата .И съответно веднага стана и се заинтересува от фръцличката ми , която не пропусна да си врътне д-то под носа му  Laughing.Та , по този начин госнодинът разбра , че минава куче .Заприказвахме се , съпругата му каза , че и двете кучета са шоколадови ;той поиска да я "види " - погали я , опипа я ;разказах му историята ни  и т.н. През цялото време Лабчо стоеше мирно и невъзмутимо , независимо от дразнителката пред муцуната му . Та и аз не се стърпях и попитах , как разбира кога е на "работа " и кога е на разходка. Като му свалят твърдия повод и ставал едно търчащо и жизнерадостно куче , но извикат ли го , веднага започвал "работа ". Колкото до ласки -ами ръката на стопанина му беше почти постоянно върху главата , врата или гърба му . През следващите няколко дни пак се засичахме по алеите и се поздравявахме ...Повече не съм ги видяла от тогава , но пък и вече отдавна не ходим толкова често на Градината .
Виж целия пост
# 137

За акането  - наблюдавай го отблизо, като назрее момента  Laughing си личи по характерно въртене и нагласяне на дупето -  веднага го вдигаш и пренасяш на пелената. Има риск да го стори , когато ти си в другата стая, така че опитай се докато сте вкъщи винаги да е в полезрението ти.  Peace

Благодаря за съвета! За щастие днес всичко е наред - явно е било моменто състояние, заради смяната на обстановката. Арчи ни събуди в 5:50, за да го заведа до тоалетната понеже всички лампи бяха угасени. Чинно си свърши и двете работи, после си изпроси закуска и се гушна при нас да си доспим всички още час и половина. И до момента се държи безупречно.  newsm17

Ето и първите му снимки как се препича следобедно (чак се чудя дали не е котка... Joy)


Виж целия пост
# 138
охх голям бонбон е Арчи  Hug  а и е умничък  Heart Eyes
Виж целия пост
# 139
охх голям бонбон е Арчи  Hug  а и е умничък  Heart Eyes

Благодаря   bouquet
Наистина очаквах по-голям стрес, а се оказа точно обратното. Много е послушен за възрастта си и за 2-та дена престой у нас. Очаквам с нетърпение как ще се развива той самия и отношенията ни.
Виж целия пост
# 140
По кое време вечер е подходящо да се храни кучето "за вечеря"?
Виж целия пост
# 141
Много е малък и сладък.  Hug

Храни го, когато ти е удобно, най - добре след разходка например към 18 часа. Нека е по едно и също време всяка вечер. Аз лично му оставям храната в купата и не я вдигам, дори и да не я изяде веднага. Понякога отива и си я изяжда в 22-23 часа.
Виж целия пост
# 142
Много е малък и сладък.  Hug

Храни го, когато ти е удобно, най - добре след разходка например към 18 часа. Нека е по едно и също време всяка вечер. Аз лично му оставям храната в купата и не я вдигам, дори и да не я изяде веднага. Понякога отива и си я изяжда в 22-23 часа.

Ние още не ходим на разходка, защото е много малък и не му е сложена последната ваксина. На опаковката с храната пише три пъти на ден и аз гледам да е на 8 часа, като вечерното е сега около 19:00 като правя сметка за разходки сутрин между 7-8 и следобед към 16:30 - 17:00 по-нататък. Обаче май не му давам достатъчно - на опаковката пише 100 г разделено на 3 хранения за до 5 кг куче. Като гледам как яде, според мен не му стига, но пък ме е страх да не го прехраня. Sad
Виж целия пост
# 143
Ето меееееееееее! Тук съм!!! Mr. Green
Исках да кажа Дзак  Hug И да ви питам, някой ползва ли подобнно легло
http://www.shop.zoomagazini.com/dynamic/viewProduct/2035/ferplas … -52-39-21-sm.html
И доволни ли сте? Замислям се да сменя леглото на Бери, защото ми писна да го пера  ooooh!
Станала е ужасна  Sad Продължава да пишка на пода в кухнята, докато ни няма (въпреки редовните макар кратки разходки), понякога много цапа и леглото си заради това, че пишка и ляга в него веднага. Като понастине леко се изпуска ... Абе ужас
Купих спрей за почистване с ензими - чисти хубаво но не отблъсква и тя пак пишка. А и не е много подходящ за теракот и паркет, защото много лъзга след това и някой може да падне. Купих и спрей за отблъскване, но лесно се отмива от теракота (няма как) и като забравя да напръскам пак пишка.
Вече не знам внимание ли търси, болна ли е? Уж нищо ѝ няма пък с това пишкане на пода, напишкване в леглото...
Само пера пера... ooooh!
Та за леглото ползвали ли сте и смятате ли, че е удобно и лесно за почистване?
Виж целия пост
# 144
Много е малък и сладък.  Hug

Храни го, когато ти е удобно, най - добре след разходка например към 18 часа. Нека е по едно и също време всяка вечер. Аз лично му оставям храната в купата и не я вдигам, дори и да не я изяде веднага. Понякога отива и си я изяжда в 22-23 часа.

Ние още не ходим на разходка, защото е много малък и не му е сложена последната ваксина. На опаковката с храната пише три пъти на ден и аз гледам да е на 8 часа, като вечерното е сега около 19:00 като правя сметка за разходки сутрин между 7-8 и следобед към 16:30 - 17:00 по-нататък. Обаче май не му давам достатъчно - на опаковката пише 100 г разделено на 3 хранения за до 5 кг куче. Като гледам как яде, според мен не му стига, но пък ме е страх да не го прехраня. Sad

Давай му малко повечко тогава, щом му се хапва.  Wink
Виж целия пост
# 145
моите зверчета закусват към 11-12, защото разходката ни е късно, че трудно ставаме  Grinning  и вечерят към 9-10
за леглото нищо не мога да кажа
и да ви питам, вашите любимци скубят ли се? Ерика е почнала едно якоо скубане, не знам защо така посред зима, дали където времето е шантаво, пълня по една чанта на ден като я реша....
Виж целия пост
# 146
Балу се скубе, Лили - не. Времето тотално побърка нашите космати приятелчета. Tired
Виж целия пост
# 147
Лиса преди да тръгна беше се проскубала много. Като я решех в чудо се виждах Wink
Виж целия пост
# 148
Обмисляме варианта да вземем хъски  Crazy Женско, 2 год, кастрирано, с ваксини, картон. Още се двоумим  newsm78
Виж целия пост
# 149
значи да не се притеснявам, и Джесика не се скубе ама дребното...
за днес уж го даваха топличко и слънчево,а то мъгливо и студено, бях си намислила да направим една хубава разходка, но уви...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия