ЛЮБИТЕЛИ НА КУЧЕТА - 56 тема

  • 36 204
  • 743
# 405
Мис Облаче, страхотен аватар и подпис  Heart Eyes Аман с това лошо време ей, горкият Чарли излиза на разходка, прибира се мокър отвън , след което аз го мия , понеже е кален и тъкмо изсъхне от миенето и пак дошло време за разходка  ooooh!

Благодаря Джак  Hug 

Имам конфликт с форума и не мога да кача снимки на бубчето, колкото и да са смалени  ooooh!  и реших да се възползвам от девойките които правят аватари и подписи  Heart Eyes 

С миенето и ние сме така  Sick Направо ужас, и хавлията му не може да изсъхне , егати гадното време  ooooh!
Виж целия пост
# 406
Обалче и аз си разкарвах Лиса без ваксините Wink Обезпаразитих я веднага след като я взех, първа ваксина и беги да играем Wink

Аз пък искам да се оплача. Тоя звяр проклет да вземе докато ни няма да влезе в спалнята и да намери дистанционното. Е вече нямаме дистанционно Sad Sad А ние точно й купихме подаръци Sad Sad Не знам какво да сложа на тая врата да не се отваря #Cussing out #Cussing out #Cussing out После ще кача снимки с и на подаръците Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 407
снощи майката на приятеля ми предложи, ако започне да става много агресивна и да хапе, да я приспим - това е недопустимо за мен Crossing Arms Crossing Arms

 Shocked Shocked Shocked

Извинявай, но хубаво, че не ми е пред очите някой така да ми каже..
 #2gunfire
Виж целия пост
# 408
снощи майката на приятеля ми предложи, ако започне да става много агресивна и да хапе, да я приспим - това е недопустимо за мен Crossing Arms Crossing Arms

 Shocked Shocked Shocked

Извинявай, но хубаво, че не ми е пред очите някой така да ми каже..
 #2gunfire


Както казах, аз я разбирам. Собственото им куче е нахапало детето й. Сега се страхува тази история да не се повтори. За мен е нормално една майка да обича най-много детето си. След инцидента преди години майка ми и на картинка не иска да види котка Wink
Виж целия пост
# 409
Еми добре... но аз лично бих се обидила от такива думи, ти си знаеш.

Защо не оставяте Лиса в коридора, както ние правим с Руфъс, това спестява много беди. Можете и да заключвате или залоствате стаите, които си отваря сама.
Виж целия пост
# 410
Колко много постове и истории, а аз не смогвам да чета  Blush, защото малкият хубостник започна да показва характер   Sad
От 2-3 дена не мога да се справям с него, та чак си го изкарах на мъжа ми. Crazy
Отново ще задам няколко въпроса, които може и да са досадни, но много имам нужда от съвети!
1. Арчи ужасно много почна да хапе. Възможно ли е да има нещо като смяна на зъбите по това време - на 3 месеца? Защото очевидно хапе, за да се чеше, тоест гризе всичко което му попадне. Не ми пречи да изяде джапанките. Даже съм му ги отстъпила с удоволствие, просто някак си всичките играчки, че и ние не му стигаме да се начеше. Купихме му и дъвчащи кокалчета от телешка кожа, но май не му избрахме подходящ размер. Пък и по колко кокала да му давам, за да не се засища само с тях?! newsm78
2. Преди време се повдигна въпроса за "клатенето" от страна на малките кученца, обаче аз много не разбрах освен при разгонване, в кои други случай се случва. Арчи буквално се влачи из къщата вкопчен в крака ми и не знам как да се справя с това, защото на НЕ и ДОЛУ се отговаря с бесен лай.
3. И нещо по въпроса за ноктите - кога и как се разбира, че трябва да се режат ноктите? Като бяхме на 19.01 за ваксината питах ВЕТ дали е време за рязане, но каза че е рано и като отидем за обезпаразитяване сега около 05.02 ще го провери пак. Обаче малкия се рови здраво по пода (драпа) както и по леглото си, а като ни се радва остават кървави резки по ръцете. Не знам как ще овладявам положението още една седмица.
4. Последно, пак за психологията - много се старая с хигиената да няма пропуски и фалове. Дори го придружавам. Обаче последните 2 дена имам чувството, че ме тества - най-демонстративно си врътва дупето пред мен, аз веднага скачам да го нося в банята и там Арчи се свива на пода без дори да има намерение да прави каквото и да било. Чакам 5 минути, приканвам, моля и т.н. без резултат. Пускам го пак навън и за секунди опикава наред или другото. Не искам да му се карам и да го травмирам, но се наложи да го тупна с вестника  Cry То това и първото сериозно наказание и пак внимавам да не е силно, по-скоро като побутване.
Извинявам се, че стана толкова дълго. Арчи гризе кокала и това ми дава възможност да пиша.
И нещо надявам се позитивно:
Това че има лоши хора, които не знаят как да се грижат за друго същество и тероризират животните е меко казано потресаващо. Но пък аз съм свидетел на друг случай - един съсед, който не се разбира с почти никой от блока, защото е много груб и конфликтен, има най-страхотното и добро куче. С такава любов и внимание се отнася към него и изобщо когато е с кучето навън е тотално различен човек - любезен, вежлив. Дето се вика с другите хора е като вълк, а за кучето си душа дава. Наскоро даже разбрах, че кучето е било бездомно и той го е прибрал.
Виж целия пост
# 411
Трябва да измисля начин да заключвам тази врата. Тя е оставена в коридора с пълен конг, други играчки, водата й е там Wink Иначе тя май може всички врати да си отваря, но влиза само в спалнята #Cussing out #Cussing out

Сиси не мога да й се обидя. Аз съм виждала майчиния страх, че детето ти може да остане сакато заради едно животно Wink Никой не може да ми каже какво ще правя с моето животно. Но не мога да се сърдя на една майка, че се страхува за детето си Wink
Виж целия пост
# 412
Скрит текст:
Колко много постове и истории, а аз не смогвам да чета  Blush, защото малкият хубостник започна да показва характер   Sad
От 2-3 дена не мога да се справям с него, та чак си го изкарах на мъжа ми. Crazy
Отново ще задам няколко въпроса, които може и да са досадни, но много имам нужда от съвети!
1. Арчи ужасно много почна да хапе. Възможно ли е да има нещо като смяна на зъбите по това време - на 3 месеца? Защото очевидно хапе, за да се чеше, тоест гризе всичко което му попадне. Не ми пречи да изяде джапанките. Даже съм му ги отстъпила с удоволствие, просто някак си всичките играчки, че и ние не му стигаме да се начеше. Купихме му и дъвчащи кокалчета от телешка кожа, но май не му избрахме подходящ размер. Пък и по колко кокала да му давам, за да не се засища само с тях?! newsm78
2. Преди време се повдигна въпроса за "клатенето" от страна на малките кученца, обаче аз много не разбрах освен при разгонване, в кои други случай се случва. Арчи буквално се влачи из къщата вкопчен в крака ми и не знам как да се справя с това, защото на НЕ и ДОЛУ се отговаря с бесен лай.
3. И нещо по въпроса за ноктите - кога и как се разбира, че трябва да се режат ноктите? Като бяхме на 19.01 за ваксината питах ВЕТ дали е време за рязане, но каза че е рано и като отидем за обезпаразитяване сега около 05.02 ще го провери пак. Обаче малкия се рови здраво по пода (драпа) както и по леглото си, а като ни се радва остават кървави резки по ръцете. Не знам как ще овладявам положението още една седмица.
4. Последно, пак за психологията - много се старая с хигиената да няма пропуски и фалове. Дори го придружавам. Обаче последните 2 дена имам чувството, че ме тества - най-демонстративно си врътва дупето пред мен, аз веднага скачам да го нося в банята и там Арчи се свива на пода без дори да има намерение да прави каквото и да било. Чакам 5 минути, приканвам, моля и т.н. без резултат. Пускам го пак навън и за секунди опикава наред или другото. Не искам да му се карам и да го травмирам, но се наложи да го тупна с вестника  Cry То това и първото сериозно наказание и пак внимавам да не е силно, по-скоро като побутване.
Извинявам се, че стана толкова дълго. Арчи гризе кокала и това ми дава възможност да пиша.
И нещо надявам се позитивно:
Това че има лоши хора, които не знаят как да се грижат за друго същество и тероризират животните е меко казано потресаващо. Но пък аз съм свидетел на друг случай - един съсед, който не се разбира с почти никой от блока, защото е много груб и конфликтен, има най-страхотното и добро куче. С такава любов и внимание се отнася към него и изобщо когато е с кучето навън е тотално различен човек - любезен, вежлив. Дето се вика с другите хора е като вълк, а за кучето си душа дава. Наскоро даже разбрах, че кучето е било бездомно и той го е прибрал.

Хапе, защото е бебе и го сърбят зъбките. Моят вече е голям и понякога хапе на игра, без да използва сила и да ни наранява. Взимаш му много играчки и чесалки за зъби. Не прекалявай с кокалите, които се ядат, защото все пак си има дневна дажба.
И му се караш, когато ви хапе, казвай му строго "НЕ".

Клатенето при кучетата е израз на полово желание и игра, също и показва доминантно поведение. Моето беше колкото твоето, даже по - малко и дори ветеринарката не ми вярваше, като й казвах, че си хапе половите органи и.. т.е клати се. Вика, че сигурно имал бълха и затова се е хапал,... да да, просто си проявява "разгонености".
Мъжките са постоянно така, на периоди са, нямат 2 разгонвания годишно както женските, а когато надушат разгонена женска се започва...
Варианта е да го кастрираш, ако искаш.

Ноктите си личи кога са по - големи, но не се гледа там където е розовичко - това е живец, а отгоре бялото. Отиваш при ветеринаря и той ги реже. На мен ми взимат 2 лв.
Щом е започнал много да те дере и сам да си ги поддържа (с хапане или дране с нокти по под или другаде) най - вероятно са за рязане.

Относно пишкането - ще стане с времето. Когато започнете да излизате, лека полека ще се случи да се научи.
Можеш да го оставяш за кратко в банята на светната лампа сам, без да стоиш при него, като е на спокойствие най - вероятно ще си маркира територията и после ще му мирише на пишкано и пак ще иска там да ходи.

OrleanAngel Ние в предната ни квартира залоствахме вратата с един стол. Peace
Виж целия пост
# 413
Ми най-много да сложа стола пред вратата, за да не може да натиска дръжката. Иначе отвътре не мога да го сложа тоя стол. Тя се отваря отвън навътре Wink Имаше едни работи за бебета да не отварят шкафове и такива неща. Може и нещо подобно да потърся Wink
Виж целия пост
# 414
Да, пред вратата.
Виж целия пост
# 415
Мерси за разясненията **Sisi**   bouquet

Хапе, защото е бебе и го сърбят зъбките - да, да то това ми е ясно, но се чудя вече как да му помогна. Въпросните кокали ги разчупих на по-малки части и всъщност на ден получава една по-малка доза. Но ще потърся по малки варианти на такива дъвчащи неща, за да следя по-лесно колко му давам.
И му се караш, когато ви хапе, казвай му строго "НЕ" - ето това нещо още не мога да го правя както трябва. Усещам как понякога се карам истерично и пискливо, което него май го забавлява. А като успея да овладея тона, да е нисък и басов повече ме чува. Joy
Клатенето при кучетата е израз на полово желание и игра, също и показва доминантно поведение - ще наблюдавам по внимателно, но май е защото му се играе!!!  animal037
То нали още не излизаме навън и тичам като пумпал у нас, за да може той да си изхаби енергията.
Варианта е да го кастрираш, ако искаш - това вече е решено, само чакаме момента.
Ноктите си личи кога са по - големи ... Щом е започнал много да те дере и сам да си ги поддържа (с хапане или дране с нокти по под или другаде) най - вероятно са за рязане - огледах ги внимателно още като го взех, за да знам за какво да наблюдавам. Тогава бяха късички, черни и тъпи/квадратни, личеше си рязането. А сега са издължени, остри и с едни бели връхчета. За рязане са от всякъде  Simple Smile
Относно пишкането - ще стане с времето. Когато започнете да излизате, лека полека ще се случи да се научи - той знае, ама се прави  Joy Има си пелена в банята и като цяло няма пропуск. Но може би точно защото го дебна и обърквам нещата. Иначе вече е оставал сам, може би 3-4 пъти и то за по 4 часа. Никакви ядове. Пишка и ака, където трябва, няма да е правил бели. Само веднъж беше разфасовал пелената, но това е бял кахър - буквално, защото всичко беше в памук  Laughing
Тази нощ например ме събуди в 3:00 точно, защото в тъмното му е трудно, та да го заведа до банята - свърши всичко като войник и си легна до 7:00 сутринта. Направо разкош!!!
Виж целия пост
# 416
Да покажа подаръците, които Лиса хич НЕ заслужаваше Wink

Скрит текст:




Представа си нямам как се играе с тази играчка. Аз си я тегля с нея из нас Wink
Виж целия пост
# 417
Абе рязането на нокти по принцип е излишно ако кучето се разхожда достатъчно , евентуално може докато е малко да се подрязват . Аз на Чарли не съм рязал нокти, а на Рая ги режехме , когато започна да не може да върви много .
Виж целия пост
# 418
Jack, Арчи ще излезе най-рано около 25.02  Sad Затова мисля да му подрежа ноктите поне веднъж дотогава.
Виж целия пост
# 419
 newsm78 newsm78 И аз като Джак не режа ноктите на Лиса Wink Никога не са рязани.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия