Много мъничко остана да се срещне бебо с МАРТЕНСКАТА мама! - тема 6

  • 36 611
  • 750
# 585
babysladkata хубав пример е дала за момински/ергенски партита, сваляне на жартиери.. Тоооолкова ревностни пазители на българските традиции са лазили на колене пред младоженката, заровили глава под полата й !  ooooh!  
  Та  плюенето на Хелоуин и любовта към Св.Валентин ги разбирам, често срещана ситуация. И аз боядисвам яйца на Великден, то май това е единствената християнска традиция, която ми допада и спазвам що годе.  Кефи ме да имам пъстри яйчица.  Grinning

Я да питам, някой знае ли за традицията при раждане на момче. Simple Smile На входната врата се завързва един ластик, който в единия край има намотан червен конец, а в другия син. Бащата кани гости, все мъже, да полеят радостното събитие. Simple Smile Който влезе през входа дърпа ластика откъм синия край. Да му е дълго "достойнството" на момъка  rotfImbo

Според мен великден, Коледа , а. Михаил,никулден,прошка,богоявление все са си хубави християнски празници , интересни традиции, а хелоуин,свети валентин,нова год. И т.н пак са хубави и не са за пренебрегване по добре да празнуваме ден на влюбени от колкото трифон зарезан...абе много изгъзици станаха вече всеки ден празник може да е Simple Smile  Mr. Green
Ох мами измисли ли ли сте име вече за новия член на сем. Ние още се колебаем с мъж ми. Даже и каката помага и пак ... newsm78
Виж целия пост
# 586
Бени, уви не мога да те успокоя, за мен първата година след раждането на Преслава беше много кошмарна- Стефания, която беше едно изключително здраво и жизнено дете започна да боледува- всеки месец спазми, урбазон, вентолин, спешен център ... никога няма да забравя първия спазъм- в 1 през нощта дойдоха с линейка, сложиха й урбазон искаха да я вземат в болница, а ние .. няма кой, аз с кърмаче на месец, за никъде, бащата в болница ли да ходи, абе ужас ...
кошмарни бяха и дните с разходки- спяха по различно време, с различни нужди, дребната не искаше да суче навън, по едно време сучеше само, ако аз съм права ... с дете в активна възраст /2-3 години/, търчаща с количката беше обичайната гледка
нямаше кой да дойде да държи бебето докато аз приготвям голямата, с тези постоянни спазми и на градина почти не е ходила ... ама оживях
пиша ти го не, за да те плаша, а да споделя опит, който уви не е особено приятен
сега да са живи и здрави- сами се гледат  Mr. Green Mr. Green

след Пипса, която е козирог дълго време повтарях, че ако беше първа, никога нямаше да има второ дете .. ама в момента в който се оказах бременна и за секунда не съм помислила дали да прекъсна бременността- истината е, че всичко се надживява
Виж целия пост
# 587
Привет момичета!  bouquet
Аз последните 3-4 дни се оттдадох на шопинг и вече имам всичко за бебчо,все нещо съм изпуснала със сигурност,но и напълних дома ни с бебешки неща и съм много щастлива! Хваща ме някакъв страх сега ,че нещо ще се обърка в последния момент,но се опитвам да си го избия от главата! Малчо е акивен,когато си иска през деня,а вечер като усети баща си и се почва Joy Ще си бъдат комбина мъжете,а мама да му мисли #Crazy
Сега се чудя кога да изпера и изгладя дрешките,пеленките и т.н. ,че са доста неща и предвид времето ще ми трябват поне два-три дни да изпера,че ние нямаме отворена тераса и дрехите съхнат по сушилници. Вие кога смятате да я вършите тази работа,аз имам още де . Ще влизам в 9ти месец чак на 14 февруари ама знам ли все пак ,бебо може да не иска да чака март и да ни изненада. Мале още малко остана ,след около месец ще си гушкаме бебчетата newsm17 smile3521
Виж целия пост
# 588
Момичета,на какьв стерилизатор се спряхте-електрически или за микровьлнова?
Виж целия пост
# 589
Аз лично, за микровълнова на Авент  Peace
Виж целия пост
# 590
Сега се чудя кога да изпера и изгладя дрешките,пеленките и т.н. ,че са доста неща и предвид времето ще ми трябват поне два-три дни да изпера,че ние нямаме отворена тераса и дрехите съхнат по сушилници. Вие кога смятате да я вършите тази работа,аз имам още де .

Аз прането и гладенето го приключих, но съм и по-напред с термина, де. Останаха някои неща за мен за болницата да взема и да сложа всичко в чантата, мисля до края на седмицата да свърша и това. И последно ще подредим стаята на бебето - леглото с чаршафи и разните му там дреболии.

Днес бях на консултация с алерголог заради упойката...с две думи отмятам нещата, но доста ми зачестиха контракциите и се налага на забавя темпото. Минах и на но шпа три пъти на ден  Confused

Стерилизатор няма да купувам, ако тръгнат добре нещата с кърменето ще ми трябва за много малко неща, които ще минавам или през тенджера или с разтвора на Чико.
Виж целия пост
# 591
    Следродилната депресия имен ме притеснява. О сега виждам как ще се озова в един затворен кръг недоспиване - болно дете-обиколки по лекари- домакински задължения - колики.  Стискам палци малката да не е неспяща като кака си ooooh! , стискам палци каката да успява да издържа по седмица в яслата, стискам палци боледуванията й да не са сериозни и да не стига до болници, за мноооого неща взех да стискам палци  Laughing
    От сега не се виждам първите 2 месеца   Whistling На мен сега ми се налага като се къпя да съм с детето в банята ( стои на столче до вратата) , пък тогава какво?!? за двете деца трябва да търся място  Laughing
Виж целия пост
# 592
Момичета,на какьв стерилизатор се спряхте-електрически или за микровьлнова?
Не го приемам лично, извинявай ако така е прозучало  Heart Eyes
Просто се дразня как всички българи сме големи пазители на нашите традиции, а вс празници да не казвам че ги минаваме само на маса да се наядем и напием, важното е празник да има. Няма лошо в това хората да ти подарят това, което искаш вместо да се озовеш с една камара повтарящи се или ненужни неща. Не е и задължително да се направи в американски стил. Може даже да се организира както питката, просто си направиш онлайн регистрация в някой магазин и всички да ти купят това, което искаш ( така или иначе ще се купуват подаръци).
Аз съм със стерилизатор за микровълнова на авент, но нямам мн опит ( първа бременност ). Взех го по препоръка от приятелки и от информация тук във форума.
Виж целия пост
# 593
Аз взех електрически на Томи Типи,така бях решила. В комплект е с много неща,които могат и да не са ми от полза,но целия комплект поръчан от Англия с 8 шишета,2 термобокса,уред за затоплляне на шишета и буркани,залагалка,четка за шишета и дозатори за сухо мляко (могат да се използват по-късно за точно количество пюре) ми излезе на цената на един ел.стерилизатор тук. Ние не ползваме микровълнова у дома,иначе може би и тези стерилизатори са практични newsm78. За течността - не мисля че е достатъчна,но това си е мое мнение Thinking
JT,благодаря ,ще ги изпера и изгладя и аз като почна 9тия месец,а сега ще финализирам лека полека голямото почистване hahaha ,за да може после да се минива само с прахусмукачка и палка и да няяма прозорци,килими,пътеки и не знам си още какво за почистване Crazy
Някой питаше за име- и ние с таткото сме в чуденка Blush Винаги съм знаела как ще се казват децата ми  и имах намислени поне 5 женски имена,но уви мъжкото бе само едно и по стечение на обстоятелствата сега племенника ми се казва така Crossing Arms Не желая да е кръстено детето ми на никога,смятам ,че трябва да носи свое собствено име и за това идеите на ММ да е кръстен на баща му бяха пресечени още на фаза обсъждане Stop ,май изключение прави само моето огромно желание ако не се спрем на име което да харесва и на двама ни , синът ми да носи името на баща си,но ММ не е очарован от моето  желание hahaha Та , споделих си мъката  Joy сега като се прибере от работа пак започваме да мислим-това ни е темата на дневен ред сега Mr. Green
Хайде да приключвам,че станах дълга и отегчителна Blush  bouquet
Виж целия пост
# 594
Въпреки че секциото ще е средата на март, аз също започнах да пера бебешките неща, но ще ги гладя по-нататък, мисля да ги прибера в едни пликове за вакуумиране и когато дойде момента ще ги изгладя.
Относно името, ние си бяхме харесали имена за момче и момиче още предната бременност, кръстихме каката с момичешкото, сега измислихме ново момичешко, а момчешкото си остана същото. И явно ще си се казва така малчо, както бяхме избрали преди.... години.
Виж целия пост
# 595
Мерси момичета,аз сьщо гледах този на Авент за микровьлнова,а и сега е намален,та се зачудих дали да го взема
Monichkaa,а ти твоя от кой сайт порьча?
А за имената мисля,мисля и немога да реша,сега сьм взела един лист и отсявам тези,които ми харесват,после ще ги покажа на таткото,за да си бльскаме главите заедно......
  bouquet
Виж целия пост
# 596
Здравейте бъдещи мами!И аз съм една от вас, която очаква своето мъниче през март. Grinning С удоволствие се включвам в темата и бих се радвала да науча някой неща,които ще са ми от полза Simple Smile
Виж целия пост
# 597
паяче,аз поръчвам от bebelandia.bg има доста видове стерилизатори. Моя е "Ново начало" може да го погледнеш  Peace
Виж целия пост
# 598
Цитат на:  link=topic=819510.msg29990080#msg29990080 date=1422282695
Привет момичета!  bouquet
Аз последните 3-4 дни се оттдадох на шопинг и вече имам всичко за бебчо,все нещо съм изпуснала със сигурност,но и напълних дома ни с бебешки неща и съм много щастлива! Хваща ме някакъв страх сега ,че нещо ще се обърка в последния момент,но се опитвам да си го избия от главата! Малчо е акивен,когато си иска през деня,а вечер като усети баща си и се почва Joy Ще си бъдат комбина мъжете,а мама да му мисли #Crazy
Сега се чудя кога да изпера и изгладя дрешките,пеленките и т.н. ,че са доста неща и предвид времето ще ми трябват поне два-три дни да изпера,че ние нямаме отворена тераса и дрехите съхнат по сушилници. Вие кога смятате да я вършите тази работа,аз имам още де . Ще влизам в 9ти месец чак на 14 февруари ама знам ли все пак ,бебо може да не иска да чака март и да ни изненада. Мале още малко остана ,след около месец ще си гушкаме бебчетата newsm17 smile3521
monichkaa, и аз влизам на 14 февруари в 9 месец.И аз се чудих кога да почвам да си пера дрешките и да ги гладя,но повечето ми приятелки казват, че било вече време.Така че давай смело WinkА да ви питам вие чували ли сте за тест,който се прави за алергии,т.е. за упойките? newsm12
Виж целия пост
# 599
Да, прави се тест за упойки - надраскват ти с игла ръцете от вътрешната страна  и слагат от упойките и се следи да не направят някаква реакция.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия