Фраза, която мразя

  • 1 218 246
  • 20 286
# 17 220
На подмазването се хиля с глас в момента.
И аз съм чувала от възрастни баби "подмазвам тавата", но става въпрос само за отдолу.

А за "супа валчета" чували ли сте Grinning една много любима роднина го използва...
Виж целия пост
# 17 221
В Сливен супата е с валчета. Много ми беше странно, като го чух за пръв път, но има логика.
Виж целия пост
# 17 222
За мен валът е част от машина, изобщо не се сетих за валяне на топчета. Като я чух за първи път тази супа, много живо си представих как плуват малки валчета в купата. Плуват и даже не потъват Joy Още ми е забавно като го чуя.
Виж целия пост
# 17 223
не ми пипайте футболната супа Simple Smile Simple Smile навремето големия син само такава супа ядеше. и бобена, но по-рядко.

"подмазвам" нещо отстрани или отгоре (питката например) трябва да е грешка - "помазвам" е глагола, който използваше баба.
"помазва" се използва и в църквата, когато отецът те мазне с миро по челото.
Виж целия пост
# 17 224
Снощи по 24ч. китчън гледах Рудолф. През цялото време според преводача "подмазваше" отгоре сладкишите с яйце.
Самата дума си показва къде трябва да се маже - ПОДмазва /отдолу/, трябваше да го преведе НАмазва. Neutral Face
Виж целия пост
# 17 225
Добри, моят племенник като малък казваше "супа гол". На футболната супа. Joy
Виж целия пост
# 17 226
Банално е вече, но получих сърцебиене от повтаряне на случване и случи от едни дами, представящи "Нощта на театрите". И то не на подходящо място. То бива, бива клишета и беден език, но това е вече... И то от културтрегери.
Виж целия пост
# 17 227
СлОчаеност и налЕ

ето това ужасно ме дразни, не знам форумна мода ли, какво е Sad
Виж целия пост
# 17 228
ох, не е…
ама и на живо е толкова тъпо
Виж целия пост
# 17 229
СлОчаеност и налЕ

ето това ужасно ме дразни, не знам форумна мода ли, какво е Sad


И мен ме дразни, но повече ме озадачава откъде произлиза? От някой скеч ли, шоу ли? Thinking
Виж целия пост
# 17 230
Рачков се лигави така и става много модерно. Като "инфлуенцърка", "журе" и подобни.

Много ме дразни назаде и напреде.
Виж целия пост
# 17 231

И мен ме дразни, но повече ме озадачава откъде произлиза? От някой скеч ли, шоу ли? Thinking

„Слочаенос“ май тръгна от това видео:

Виж целия пост
# 17 232
Сийче, благодаря! Flowers Hibiscus
Търсят те във Форумните липси. Kissing Heart
Виж целия пост
# 17 233
Аз не липсвам. Simple Smile
Виж целия пост
# 17 234
Напоследък чета коледните кулинарни теми и забелязвам, че често употребяват фразата "да вложа нещо", в смисъл на "да употребя". Например "Останала ми е малко спелта/матча/ хималайска сол и ми се иска да я вложа в нещо." Ще кажеш, че милиони долари ще влагат. Ама така е - сигурно първо са я закупили и сега трябва да се вложи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия