Фраза, която мразя

  • 1 218 188
  • 20 286
# 1 830
Е, "него ден" си е някакъв диалектизъм или архаизъм. Мене не ме дразни.
Виж целия пост
# 1 831
''Отивам да пазаря'' или ''Какво имаза пазарене?'' - бляк
Виж целия пост
# 1 832
И аз му викам... И той ми вика... И аз му викам  #Cussing out
Виж целия пост
# 1 833
Ооо, аз това редовно го употребявам. Няма път, в който да не "викам".  Laughing
Виж целия пост
# 1 834
И за да не е само спам, на който се почувствах длъжна да реагирам, дразни ме как в бг казват лири на паундите.
   "Британска лира" е официалното название у нас. Може да е дразнещо, но извън неформални разговори трябва да се ползва.
     Курс на БНБ.
Виж целия пост
# 1 835
Дразни ме "заспа ми" когато става дума за някоя дреха, която ти е точно по мярка. Защо точно този израз, не знам.

И онзи ден една позната мерила панталон и разбира се "заспал върху нея".
Виж целия пост
# 1 836
Дразни ме "заспа ми" когато става дума за някоя дреха, която ти е точно по мярка. Защо точно този израз, не знам.

И онзи ден една позната мерила панталон и разбира се "заспал върху нея".

Хаха, леле, това за първи път го чувам.  Shocked
Виж целия пост
# 1 837
"Няколко санта", вместо "няколко сантиметра".
"Една идея"(повече, по-малко, примерно), въпреки че ми влиза в речника.
Виж целия пост
# 1 838
Май и други са го споменавали, но не мога да понасям "обран" в смисъл на изчистен, подреден... Май е на мода в последно време защото често попадам на обрани хора във форума, но не мога и не мога да го възприема като нещо позитивно, направо ми става жал за ограбения човек  Mr. Green

Издивявам и от мешЕна салата/скара по ресторантите, но то си е по-скоро правописна грешка.

Виж целия пост
# 1 839
Дразни ме "заспа ми" когато става дума за някоя дреха, която ти е точно по мярка. Защо точно този израз, не знам.

И онзи ден една позната мерила панталон и разбира се "заспал върху нея".

Много ти "ходи", много ти "тича". Grinning
Виж целия пост
# 1 840
Дразни ме "заспа ми" когато става дума за някоя дреха, която ти е точно по мярка. Защо точно този израз, не знам.

И онзи ден една позната мерила панталон и разбира се "заспал върху нея".

Хахаха, това е като виц. Simple Smile
Виж целия пост
# 1 841
Употреба на умалителни от всякакъв род и число в сериозен разговор между възрастни. Вбесява ме и едва се удържам. Особено бързо ме изкарва от кожата ми думата "парички".
Виж целия пост
# 1 842


Издивявам и от мешЕна салата/скара по ресторантите, но то си е по-скоро правописна грешка.


Май не е правописна грешка Wink . Както и "пекани чушки", "пържен картоф", вероятно е само един в порцията tooth .
Виж целия пост
# 1 843
В някои порции си е баш така. А какво ще кажете за "сутришно кафе" и "експресо" Wink
Виж целия пост
# 1 844
В някои порции си е баш така. А какво ще кажете за "сутришно кафе" и "експресо" Wink
О, да, неправилно прочетените италиански думички са направо отделен жанр - еКспресо, чИабата, пистаЧо, БианЧи... Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия