Фраза, която мразя

  • 1 218 224
  • 20 286
# 1 920
Тези  "намалям" и "пазаря"  ми бъркат в здравето. Laughing
Виж целия пост
# 1 921
И в моето. Току-що прочетох ''намалям'' в една тема и скръцнах със зъби.

''преценям'' вместо преценявам също дразни.
Виж целия пост
# 1 922
Аз пък поне 10 пъти четох днес честитене на патерици! Close
Кой измисли тази нелепа фраза? Crazy
Виж целия пост
# 1 923
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B5%D1%8 … 87%D0%B0%D0%B9%29
Виж целия пост
# 1 924
Тези  "намалям" и "пазаря"  ми бъркат в здравето. Laughing
И "залепям" .
Виж целия пост
# 1 925

Благодаря, не го знаех това. Peace
Виж целия пост
# 1 926
гримирвам, лакирвам и пр.  Laughing
"Оки"  вместо о'кей. Не, че чуждицата е много приемлива, но оки-то е много дебилно и ме вади равновесие, тъй като напоследък  често го чувам от един (уж) по-зрял индивид.    
Виж целия пост
# 1 927
А "оки-доки"? Mr. Green
Виж целия пост
# 1 928
Шамфъстъкът не е ексклузивно италиански.  Wink На италиански може да е пистакио, но на английски се произнася писташиоу, на френски - писташие, на немски - пистацие. Тъй че неправилността зависи от гледната точка.
Ами, така е, права си, но точно пистаЧо на никакъв език не е, а и все го виждам по сладоледи и италиански специалитети, така че почти със сигурност е грешен прочит на италианската версия  Wink Друга тема е защо изобщо е нужно да се ползва чуждата дума, когато си имаме наша - шамфъстък. Също и страЦИатела съм виждала и то на кутии сладолед на един от най-големите производители (вносители) на българския пазар. Съгласна съм, че хората не могат да познават де що език съществува, но ако си търговец, си длъжен да осигуриш адекватен превод, особено в днешно време когато разполагаме с интернет и такива елементарни проверки са по възможностите на всеки. Класиките като Чико, Ламборджини и Ланчия са плод на друго време. Peace
Виж целия пост
# 1 929
Тези  "намалям" и "пазаря"  ми бъркат в здравето. Laughing

Верно ли? Досега не бяха се оплаквали от "пазаря".  Joy
Виж целия пост
# 1 930
сменявам
Виж целия пост
# 1 931
Тези  "намалям" и "пазаря"  ми бъркат в здравето. Laughing

Верно ли? Досега не бяха се оплаквали от "пазаря".  Joy
Естествено, че са се олаквали, но тук продължават да "пазарят" и да "намалят" и затова и аз продължавам да се оплаквам. На теб пречи ли ти? Laughing
Виж целия пост
# 1 932
Тези  "намалям" и "пазаря"  ми бъркат в здравето. Laughing

Верно ли? Досега не бяха се оплаквали от "пазаря".  Joy
Естествено, че са се олаквали, но тук продължават да "пазарят" и да "намалят" и затова и аз продължавам да се оплаквам. На теб пречи ли ти? Laughing

Не, просто ме досмеша. Май цели две страници минаха без пазарене. Laughing

Аз така и не разбрах какво му е на залепям. Лепя, залепям (нещо). Аз залепвам (за нещо). Чакам разяснения.  Laughing
Виж целия пост
# 1 933
Глаголът е "залепвам", дори да има форма "залепям", не ми харесва как звучи, за мене - неправилно, т.е. - дразни ме Sunglasses .
Виж целия пост
# 1 934
http://rechnik.chitanka.info/w/%D0%B7%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BF%D1%8F%D0%BC
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия