Фраза, която мразя

  • 1 218 209
  • 20 286
# 1 905
Аааа, разбрах, интер идва от интересува . Аз помислих, че е от Интернет и умувах какво значи " Ко ма Интернет "  Crazy
Виж целия пост
# 1 906
Мен ме дразни "...и те така"  Rolling Eyes Откъде се появи не знам, но последно време често го чувам.Изреждат нещо си, нещо си ... и те така. Даже не знам правилно ли го чувам  Grinning
Чувала съм го от хора от Плевен и наоколо.
В нашия край аналогът е "и тъй на".
За 18 години живот в Плевен не съм го чувала, но във врачанския край съм го чувала.
Всъщност си мислех за Монтана, но защо съм написала Плевен, нямам представа. Да, и Враца също.
Виж целия пост
# 1 907
Мисля да обявя награда за този, който се сети какво се има предвид под "се1" Joy
Виж целия пост
# 1 908
Мисля да обявя награда за този, който се сети какво се има предвид под "се1" Joy
Все едно newsm78  Laughing Или не? Laughing Каква е наградата, кафеварка тип джезве Grinning
Виж целия пост
# 1 909
Лесно е.
Все едно, все тая.
Нещо като 4ю. Grinning
Виж целия пост
# 1 910
В някои порции си е баш така. А какво ще кажете за "сутришно кафе" и "експресо" Wink
О, да, неправилно прочетените италиански думички са направо отделен жанр - еКспресо, чИабата, пистаЧо, БианЧи... Crazy

Шамфъстъкът не е ексклузивно италиански.  Wink На италиански може да е пистакио, но на английски се произнася писташиоу, на френски - писташие, на немски - пистацие. Тъй че неправилността зависи от гледната точка.

Не пипайте свободния словоред в българския, поне едно нещо да ни е гъвкаво и свободно.  Laughing

Виж целия пост
# 1 911
Лесно е.
Все едно, все тая.
Нещо като 4ю. Grinning

На вас ви е лесно, аз се озорих, докато разбера. : ))
Виж целия пост
# 1 912
Сега чух "... ме прави да се чувствам...." и се сетих за дразнещата ме фраза "имахме невероятно/хубаво/.../ време с ......"-на английски може и да е правилна, но на български е  Shocked
Всъщност си мислех за Монтана, но защо съм написала Плевен, нямам представа. Да, и Враца също.
Доходило ти се е до Плевен. Simple Smile
Виж целия пост
# 1 913
Лесно е.
Все едно, все тая.
Нещо като 4ю. Grinning

На вас ви е лесно, аз се озорих, докато разбера. : ))

А какво ще кажете за 10х?  Party
Виж целия пост
# 1 914
Още по-елементарно и от се1. 10х - thanks - благодаря/мерси.
Виж целия пост
# 1 915
"Ко ма интер" Така недовършена думата много ме дразни.
"Здрави ли сте?" Откачам като чуя този въпрос и категорично съм забранила да ми се задава.

Какво означава това? А какъв е проблемът със "Здрави ли сте?", има някаква предистория, или...? Не схванах.
Абе дразнещо си е наистина. "Здрави ли сте?" на мен ми звучи като прокоба. Много по-добре ми звучи "Как сте?", примерно.
Виж целия пост
# 1 916
Аз се дразня на "кво ме интерва". Само "интер" не съм чувала.

"Не ме интерва" се употребяваше масово от съучениците ми. Детските ми години отдавна отминаха, не съм го чувала скоро.
Виж целия пост
# 1 917
И аз, но се сетих, и ме дразни. Simple Smile
Виж целия пост
# 1 918
В този ред на мисли употребата на "комп" вместо компютър е също дразнеща. БГ вместо България
Виж целия пост
# 1 919
Дразни ме честата употреба на "викам"  ooooh!  Някои хора толкова са свикнали да я използват, че са забравили думи като "рече, каза, сподели"  Twisted Evil
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия