Фраза, която мразя

  • 1 218 519
  • 20 286
# 3 060
Много ми е смешна думата врагиня. Simple Smile
  Есть у меня одна знакомая девушка такая, врагиня моя лютая. Grinning
Виж целия пост
# 3 061
На руски съвсем нормално ми звучи, в българския ми е смешна Laughing . А я срещам тук-там, напр. - "Татяна Лолова срещу нейната врагиня Стоянка Мутафова"  Laughing 
Виж целия пост
# 3 062
Фразите, съдържащи израза "таковата"smile3555
Виж целия пост
# 3 063
Фразите, съдържащи израза "таковата".  smile3555
И разни други паразитни:"ами, ъъъ".
В гимназията, учителката ни по български език неуморно ни прекъсваше, ако започнем да се обясняваме с "амии". И много се дразнеше, когато започваме отговора с "това е..." Все питаше: кое е това"  Grinning
Виж целия пост
# 3 064
А дразните ли се, когато някой говори с умалителни?
"Сега започваме тренировчицата с упражненийце за ръчичките с ето това дъмбелче." И дъмбелчето някакво 12-килограмово. Simple Smile
Виж целия пост
# 3 065
А дразните ли се, когато някой говори с умалителни?
"Сега започваме тренировчицата с упражненийце за ръчичките с ето това дъмбелче." И дъмбелчето някакво 12-килограмово. Simple Smile

Отврат! Като ги чуя тия "само да си взема паричките и отиваме за кафенце". И това от жена на 40+ към също толкова зряла особа. "Днес съм на едно млекце"... Брррррр
Виж целия пост
# 3 066
А дразните ли се, когато някой говори с умалителни?
"Сега започваме тренировчицата с упражненийце за ръчичките с ето това дъмбелче." И дъмбелчето някакво 12-килограмово. Simple Smile
Изобщо не се дразня. Опитвам се да се сетя кой около мен говори така - и греда. Никой.
Къде живеете?  Laughing
Виж целия пост
# 3 067
Ути е известен с "черррно пиперррче"  Laughing
Виж целия пост
# 3 068

И много се дразнеше, когато започваме отговора с "това е..." Все питаше: кое е това"  Grinning
В какъв смисъл? Защото "това е маса, това е стол" си е напълно в реда на нещата.

А дразните ли се, когато някой говори с умалителни?
"Сега започваме тренировчицата с упражненийце за ръчичките с ето това дъмбелче." И дъмбелчето някакво 12-килограмово. Simple Smile
Мисля, че това обикновено са родители на малки деца, които пренасят това "умаляване" в ежедневието си Simple Smile
Виж целия пост
# 3 069
Не, не... Това с родителите го разбирам донякъде.
Мъж, голям, ерген, няма деца... Ме кани на кафенце и ми поръчва и една водичка или може би кОличка, а за него - биричка. Голяма, ако може. И накрая иска и сметчицата.
Виж целия пост
# 3 070
Ами на да сте на зъболекар и да слушате един час - зъбченце ,кариесче ,пломбичка ..........
  Да смените зъболекаря зарад това и още една причина и отивате на друг .............. и той започва .... зъбченце , пломбичка .......
  Останах с впечатление ,че в мен е причината и аз ги провокирам с нещо.
  От тогава минаха няколко месеца - другата седмица съм на трети зъболекар - дано няма зъбченца ........ 
Виж целия пост
# 3 071
Спинкам  Sick
Виж целия пост
# 3 072
Папкам,изказано от голям човек,редовно употребявано.
Виж целия пост
# 3 073
"Бъркоч" и това "бАркоч" в заглавието на съседната тема  Sick независимо, че е използвано по този начин.
Звучат отвратително, освен ако не са използвани в изречение, свързано с хранене на определен вид животни, та, даже и тогава звучи зле.

Ако пък са употребени, като "гарнитура" в кулинарни теми  Sick Sick Sick
Виж целия пост
# 3 074
В банките говорят с умалителни - лихвичкасправчица, сметчица. Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия