Фраза, която мразя

  • 1 218 105
  • 20 286
# 3 465
Всичко диалектно  Grinning
Виж целия пост
# 3 466
Неприятно ми е обръщението "Авторке" тук във форума. Нищо й няма на самата дума, но авторката си има ник (в повечето случаи), а и постовете, които започват така, обикновено продължават в подчертан снизходително-назидателен тон към въпросната авторка и проблемите й.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3 467
Неприятно ми е обръщението "Авторке" тук във форума. Нищо й няма на самата дума, но авторката си има ник (в повечето случаи), а и постовете, които започват така, обикновено продължават в подчертан снизходително-назидателен тон към въпросната авторка и проблемите й.  Rolling Eyes
 
Да, и на мен така ми звучи. Когато авторката е в 3 лице - не, но след обръщението "авторке" винаги очаквам подигравателно-снизходителен пост.
Виж целия пост
# 3 468
Някои автори имат безумни никове и предпочитам да ги заместя с друго обръщение, ако и да дразня някого, то много повече мен ме дразни да се обръщам към някого с нещо подобно "ссссхххххжжжж" или пък разни пеперудки, точки и ченгелчета.
Виж целия пост
# 3 469
На потребител с ник на пеперудки, точки и ченгелчета трябва наистина да имам нещо много важно и сериозно да казвам, за да му пиша изобщо. И просто ще му копирам ника.
Виж целия пост
# 3 470
Неприятно ми е обръщението "Авторке" тук във форума. Нищо й няма на самата дума, но авторката си има ник (в повечето случаи), а и постовете, които започват така, обикновено продължават в подчертан снизходително-назидателен тон към въпросната авторка и проблемите й.  Rolling Eyes
 
Да, и на мен така ми звучи. Когато авторката е в 3 лице - не, но след обръщението "авторке" винаги очаквам подигравателно-снизходителен пост.

И на мен. Peace
И никога не използвам такова обръщение.
Виж целия пост
# 3 471
Ами ако сме на 189 страница от темата и не ни се връща до първа или просто компютърът ни е ужасно бавен - и тогава ли е зле? Но всъщност аз се обръщам - към/до авторката, не авторкЕ
Виж целия пост
# 3 472
Ами ако сме на 189 страница от темата и не ни се връща до първа или просто компютърът ни е ужасно бавен - и тогава ли е зле? Но всъщност аз се обръщам - към/до авторката, не авторкЕ
Точно Е-то накрая дава този пренебрежителен оттенък, без него си е нормално  Peace
Виж целия пост
# 3 473
Каква е идеята да се изговаря ПазарЖик и КърЖали, когато се пише с ДЖ?
Виж целия пост
# 3 474
Каква е идеята да се изговаря ПазарЖик и КърЖали, когато се пише с ДЖ?


регионална мода  Peace
чувала съм жоб и жи  ес ем
Виж целия пост
# 3 475
Не е мода, а диалект, по-скоро.
Виж целия пост
# 3 476
Не е мода, а диалект, по-скоро.

и мъжът и жената в семейството бяха от един край - той казваше "жоб", тя не.
 Crazy но не казваше "жибри", интересно защо  Crazy
Виж целия пост
# 3 477
В Хасковско казват ж на всичко с дж.
И жибри. Wink
Жип също, жапанки. Sunglasses
Виж целия пост
# 3 478
Чак пък такова крайно заключение, не съм съгласна. По-възрастните го натъртват, но не чак всичко с ДЖ да е Ж, не. Е, за "каунь" вече не мога да ги защитя  Joy
Виж целия пост
# 3 479
Е, за "каунь" вече не мога да ги защитя  Joy
Това диалектната дума да пъпеш ли е или нещо друго?  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия