Фраза, която мразя

  • 1 218 268
  • 20 286
# 15 270
Ми май и за двата важи. Grinning
Виж целия пост
# 15 271
Не ми допада обикнатата дума "тийна" - разходка с тийна, не се хареса на тийна.
Виж целия пост
# 15 272
Ама то не е "тийна", а "тийн". Другото просто е членувано - тийна, тийнът. А тийн вече е придобило гражданственост и то с определен нюанс, не е като да кажеш юноша, и си е употребявана дума.
Виж целия пост
# 15 273
Младеж и девойка казват хората около мен.
Виж целия пост
# 15 274
Ама то не е "тийна", а "тийн". Другото просто е членувано - тийна, тийнът. А тийн вече е придобило гражданственост и то с определен нюанс, не е като да кажеш юноша, и си е употребявана дума.
Прекрасно знам, че се членува. В повечето изрази се употребява така. Гражданственост са придобили и други нелицеприятни думи и изрази, но това не пречи да дразнят.
Странно ми звучи и от устата на възрастна жена например "много е яко".
Виж целия пост
# 15 275
ммммда, възрастните жени не трябва да се забавляват с новите изрази.
те трябва да вържат забрадки и да държат босилека на една ръка разстояние.
Wink
Виж целия пост
# 15 276
И "яко" вече си навъртя години
Виж целия пост
# 15 277
Ама тъкмо щях да пиша, че "яко" е вече старо. Подхожда на моето поколение (40+), а "готино" е архаично хептен. Сега има други, непознати за мен вече.
Виж целия пост
# 15 278
ммммда, възрастните жени не трябва да се забавляват с новите изрази.
те трябва да вържат забрадки и да държат босилека на една ръка разстояние.
Wink
Забрадките нямат нищо общо. По тая логика хайде всички да си говорим на "брат". 😄😉
Виж целия пост
# 15 279
Точно така, "яко" си е баш от нашето поколение. Точно както баща ми казваше "фамозно". В т.ч. в разговори с нас, децата. А пък на мен ми беше смешно - той кво си мисли, че тая дума още се употребява жаргонно, ли...

Пък то кой знае, може от тогавашните дъртаци и да се е употребявала, както сегашните дъртаци казваме "яко".
Виж целия пост
# 15 280
На мен също ми беше странно "брат", но се сетих, че в онези години доста употребявах "братче", което си е същото
Виж целия пост
# 15 281
Братче, да, така беше.
Обаче "сестро" много ме кефи. С оня леко ироничен заряд
Виж целия пост
# 15 282
ммммда, възрастните жени не трябва да се забавляват с новите изрази.
те трябва да вържат забрадки и да държат босилека на една ръка разстояние.
Wink

Зависи от възрастните жени. Представете си дама като Богдана Карадочева, например, да казва яко или готино. Аз не мога.
А фамозно си е нормална дума, не жаргон.
Виж целия пост
# 15 283
Абе, има я в речника, ама навремето е играела ролята на "яко" - по мои впечатления.
Всъщност и "як" я има в речника, макар и в смисъл "силен". Wink
Виж целия пост
# 15 284
Карадочева точно си я представям да каже "готино", от нейното време е. Артистите обикновено поддържат по-младежки дух, барабар със жаргона
Щурците: За всеки тук е оправдан един античен израз - "готин".
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия