Фраза, която мразя

  • 1 218 204
  • 20 286
# 15 630
В разговорния език "спретвам" значи организирам, правя да се случи, приготвям...
Виж целия пост
# 15 631
Да спретна набързо вечеря.
Виж целия пост
# 15 632
Дразни ме и ед.ч за цена на плодове/зеленчуци. Картофа/домата, ягодата струват еди колко си.
Оу да и мен много ме дразни и даже се заяждам с разни по пазарите като видя написано "Домат ХХ лв.".
Виж целия пост
# 15 633
Домат ви дразни, а ние си гледаме доматиту Wink
А бобец и аз обичам и зеленце.
Виж целия пост
# 15 634
А казвате ли една доматка?
Че от вашия край съм чувала бонбонА и доматА/доматка.
Виж целия пост
# 15 635
В разговорния език "спретвам" значи организирам, правя да се случи, приготвям...
Точно така - по мое време беше много "фешън" да кажеш, че "спретваш" купон. 😜
(Говоря за началото и средата на деветдесетте)
Виж целия пост
# 15 636
И скандали си спретвахме.
Виж целия пост
# 15 637
DeVa, не съм чувала.
Виж целия пост
# 15 638
А казвате ли една доматка?
Че от вашия край съм чувала бонбонА и доматА/доматка.
В нашия край го има това бонбонА.

В магазин за риба:
- Дайте ми една сьонга.
- С "м" е.
- Добре де, една мьонга.
Виж целия пост
# 15 639
От готварскЬите -лУка, печа, гриста, грахта...
За лука какво? Ударението си е на "у"?
Виж целия пост
# 15 640
И аз се почудих за лУка. За мен си е добре.

Покрай пандемията много ме дразнят "мерки и теглилки", "маски и каски". С подигравателно отношение, от антиваксъри.
Виж целия пост
# 15 641
И аз се почудих за лУка. За мен си е добре.

Покрай пандемията много ме дразнят "мерки и теглилки", "маски и каски". С подигравателно отношение, от антиваксъри.
Направо откачам като прочета "ваксани, набодени", "айде сложете си трета вакса". Та като ги видя такива, се сещам за това:
Виж целия пост
# 15 642
Подсетихте ме за наложеното втора игла, а може и трета игла да има вече за трета доза ваксина. Рядко употребявам думата мразя, ама този израз го мразя Grinning
Виж целия пост
# 15 643
Това е някакъв лекарски жаргон, който плъзна към медиите, между хората, но аз никога, никога не казах "първа, втора, трета игла". Да, права си, дразнещ е.
Виж целия пост
# 15 644
Дадох си сметка, че думата "майчица" извън литературата ме дразни във всякакъв контекст. Майчицата ми, майчицата ти, майчиците ни, майчицата на три малки деца...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия