Фраза, която мразя

  • 1 218 244
  • 20 286
# 18 375
Не е грешно. Честит означава щастлив.

http://ibl.bas.bg/rbe/lang/bg/%D1%87%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%82/
Виж целия пост
# 18 376
И аз така поздравявам за Рожден ден понякога FlushedFlushed
Виж целия пост
# 18 377
то преди 'много благословена' имаше и 'бъди сбъдната', ама това съм се отказала да го мисля какво е Simple Smile
Виж целия пост
# 18 378
"Бъди споделена" бие всичко. Май наскоро стана дума и тук за него, споменавам го, защото тези дни го срещнах два пъти в пожелания.
"Честит/а да си" ми харесва и го ползвам. Simple Smile
Виж целия пост
# 18 379
Само "Бъди!", без нищо друго, е най-модерното. Демек, пожелаваш му на човека "бъди!" и той си решава сам какво точно да бъде.
Виж целия пост
# 18 380
Сега прочетох и се сетих за "планер".
Защо е нужно, какво му е на "бележник"?
Виж целия пост
# 18 381
Хм, откога планер означава бележник?
Аз го знам като безмоторен самолет.
Виж целия пост
# 18 382
И аз не съм чувала някой да казва планер на бележник. Simple Smile
Може би от план? Simple Smile
Виж целия пост
# 18 383
Сигурно става дума за органайзерите, нали пак са тефтери, ама пригодени за планиране.
Виж целия пост
# 18 384
Че какво му е на това да бъдеш много благословен? Супер е. Изобилно благословен по-добре звучи, но и много е добре.
Виж целия пост
# 18 385
Е как така "много благословен/а"? Не е ли "много", както и степенуването типично за качествените прилагателни? Не съм сигурна, разсъждавам си просто, но на мен не ми допада как звучи.
Виж целия пост
# 18 386
Че какво му е на това да бъдеш много благословен? Супер е. Изобилно благословен по-добре звучи, но и много е добре.

Това е същото като "много бременна"
Виж целия пост
# 18 387
"Да ги нашарите" (да имате деца от различен пол). Бърка ми в здравето.
Виж целия пост
# 18 388
Сега прочетох и се сетих за "планер".
Защо е нужно, какво му е на "бележник"?

По-добре от "адженда".
Но "планер" и аз свързвам с летателно средство. Липсва ми представката "пара-", "делта-".
Виж целия пост
# 18 389
"Планер" идва от употребата на чужди езици, там така се казват тези разграфените бележници.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия