Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как се справяте с трудностите при чуване и каква е вашата професия?
Какви са вашите преживявания със слухови апарати и кои марки ги препоръчвате?
Какви са вашите преживявания с кохлеарни импланти?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как се справяте с трудностите при чуване и каква е вашата професия?
-
Какви са вашите преживявания със слухови апарати и кои марки ги препоръчвате?
Форумът предлага различни марки слухови апарати, като Phonak, Oticon и Widex. Потребителите съобщават, че изборът на модел зависи от индивидуалните нужди и бюджет. Освен това се споменава, че за да получите наистина работещ апарат, може да се наложи доплащане над сумата, която ще бъде отпусната от социалните служби.
-
Какви са вашите преживявания с кохлеарни импланти?
-
Каква е практиката за раждане при жени с увреден слух?
-
Как се справяте с ежедневните предизвикателства и какви са вашите преживявания?
ме гъделичка постоянно (дори и след 4-5 часа носене, не мога да се изключа и постоянно ме тормози). Според консултанта с вътреушен ще ми е още по-некомфортно, но предвид че понасям слушали за тел. поне няма да го има това гъделичкане. Има ли някой, който е сменил зад ушен с вътреушен и ако може да ми даде някакви насоки. Другият ми проблем е това че от ОТОТОН ми казаха, че вътреушен модел не мога да тествам, защото той се поръчва и изработва специално за мен. Не разбирам как нямат опция за тест на устройствата в най-скъпия им клас. Усещането ми от втория консултант беше, че ме тласкаше към предпочитан от тях модел, който искат да ми продадат, а не съм ок с това - може ли да ми препоръчате конкретен консултант, от който сте доволни и с който да намерим решение, вместо да ми се обясняват само негативите от апарата, който искам да пробвам. Благодаря!