В коремчето на мама бебенце расте, което щъркелът през МАЙ ще донесе! - Тема 10

  • 30 928
  • 721
# 345
Аз съм се спряла на CAM, широк кош, не са тежки и са лесни за бутане - няма да се напъвам като съм с багаж. Спряла съм се на два модела, но в момента се чудя кой да избера. Иначе това е марката на която съм се спряла. Peace
Виж целия пост
# 346
Ние за сега на JANE или X lander. Най важното ми условие е да е маневрена и с големи гуми. Предпочитам комплектите 3 в 1, имам ги за най практични. Също така държа на голям кош за багаж, регулираща се на височина дръжка и да влиза в асансьора  Mr. Green Това е общо взето.
Виж целия пост
# 347
И аз разглеждам продавалника за Jane Muum, май това ще е .... предния път ни даваха на заем две колички, защото не можах да се организирам да си купя навреме и после все не си харесвах. Този път отрано трябва да избера. Но не смятам да давам пари за нова, в продавалника има добри оферти и като почака човек намира...
Виж целия пост
# 348
Аз съм си избрала такова креватче http://kasida.bg/dizain-baby-detsko-transformirashto-se-legloliu … ia-270-22850.html   Всички мами които имат такива ми ги хвалят,а и на мен много ми харесват.Количка до 10 кг не по-тежка Чиполино новия модел Тифани или Hauck malibu . Абе 1000 лв за двете стигат  Grinning но има време за покупки  Wink
Виж целия пост
# 349
И аз разглеждам продавалника за Jane Muum, май това ще е .... предния път ни даваха на заем две колички, защото не можах да се организирам да си купя навреме и после все не си харесвах. Този път отрано трябва да избера. Но не смятам да давам пари за нова, в продавалника има добри оферти и като почака човек намира...
Преди малко разглеждах в един швейцарски сайт  - столчета за бебе за 1 франк /2лв. и нещо/, ама пусто, далеч ни е  Thinking Както и много, много други неща за по 2-3 франка.
Виж целия пост
# 350
Абе 2-3 франка не, ама като търся неща от Варна и отида да си ги видя преди да взема излизат добри попадения. Предния път си взех проходилката и уокъра така, много мои познати имат хубави колички от продавалника, някои дори не са ползвани....
Виж целия пост
# 351
А кога мислите да започнете да пазарувате? Мен ако ме питате досега бих почнала,но ми казват,че е рано все още и леко се разколебавам. Не знам от суеверие ли,но и мен леко ме е страх сякаш.
Виж целия пост
# 352
И аз се чудя ... Последния път от суеверие нищо не бях купила и се наложи ММ да бяга да купува матрачета, ританки и бодита докато бях в болницата. Та този път ще се подготвя, може би Април ще гледам да съм финиширала.... То аз нямам кой знае какво да купувам, де, като се позатопли ще извадим с майка ми дрешките на баткото и ще видим, другите основни неща май ги имам. Трябва ми кошче и количка, шише имам от баткото неизползвано /той повръщаше от всичко изкуствено и пропи вода на годинката/, помпа не мисля да си взимам както и предния път, не съм ползвала, стерилизатор имам също неизползван....
Виж целия пост
# 353
Шани, 2 дървени креватчета с матраци, обиколници и комплекти чаршафи към тях  - за 40лв. Ама това в Швейцария де.
Виж целия пост
# 354
А кога мислите да започнете да пазарувате? Мен ако ме питате досега бих почнала,но ми казват,че е рано все още и леко се разколебавам. Не знам от суеверие ли,но и мен леко ме е страх сякаш.

 Ние вече започнахме с покупките - взехме няколко бодита да има за болницата, чорапки, такива дребни нещица. Креватчето го харесахме и скоро трябва да го поръчаме, защото ще стане по - бавно. Количката още я умуваме - харесали сме 3 с моряшки десен хехе Simple Smile Само се чудим коя да е, но то и още е рано де.

 Момичета днес бяхме на ЖК и си видяхме нашата Точица. Доктора каза, че на 200% е момче и се бъзикахме, че щом са 200, а не 100%, значи ще има голямо пишле  Joy Всичко е наред - мъничето шаваше много, сърчицето бие силно. В началото беше застанал с дупе към нас и беше много сладко. Големи емоции днес. С таткото сме много щастливи.
 Успех на всички и да се пазите от гадния грип   bouquet Hug
Виж целия пост
# 355
Здравейте мамчета  Hug
Относно бебешките кошари -аз лично винаги съм била фен на белите дървени/ като тези показани от Перу и Витаминка/.По принцип обожавам бели мебели, а за детска стая са ми особено любими,защото позволяват игра с цветовете на стените, килимите и завесите и придават неописуем уют на помещението.Понеже нашите бебчовци ще са в нашата спалня за неопределено време, се съобразяваме с наличната мебелировка,която е в бяло и венге.Наложи се да проведа няколко словесни битки с таткото и други роднини ,които държаха на някакви шарении от плат с довода че можело да си ги местя в хола за през деня.Еми не искам пък, искам децата да знаят, че леглото е място за спане, а не за игра и дъвчене на бисквити.От друга страна тия кошари не ми приличат на мебели,а на големи играчки, които трудно бих комбинирала с останалото обзавеждане, без да сътворя невероятен кич.Така че засега сме взели една бяла дървена кошара с две чекмеджета и люлеещ механизъм , в която смятам да спят заедно докато не видя че не им е комфортно. Твърди се,че близнаците свикват с непрекъснатото присъствие на другия още от корема и спането един до друг след раждането е успокояващо и приятно за тях.Така че засега сме на този вариант,а втора кошара можем да купим веднага при нужда.
За количката направо не ми се говори  Sad Наистина не проумявам как няма един свестен модел, с който да не се налага да направиш компромис с 10 неща.Отделно от това ме вбесява фактът,че близнашка количка почти няма къде да се види на живо.На два пъти съм спирала непознати жени с молба да им разгледам количките с риск да ме сметнат за някаква откачалка, но и двете колички /Hauck  и X lander/ бяха огромни, подобни на спалня на колела и ми се видяха тромави и тежки.Завиждам ви мамчета за огромния избор с който разполагате, както откъм модели, така и с ценовия клас.
Виж целия пост
# 356
Виждам, че обсъждате леглата. За баткото бяхме купили дървено креватче, което се трансформира на юношеско. От скоро баткото има нова стая и ново легло от Икея, което се става двойно, когато искам да го приспя, да четем приказка или ако е болен, има температура и спя с него. Според мен тези туристическите не са удачни. Те са временно решение, събират прах и са паянтови. Естествено всеки решава сам според бюджет и предпочитания. С малкия сме пътували доста - във всички хотели и вили под наем са ни осигурявали легло. Никога не са ме карали сама да си нося, та нямаме изобщо.

Покупките - с баткото почнах в 7-8 месец да пазаря. Имаше летни разпродажби на легла, колички и дрехи. Купихме само ваничка за къпане, легло, обиколници, повивалник, количка, чанта за пелени, 5 или 6 пижамки (трябва да поясня, че приятелка ми даде всички дрехи от нейното момченце), помпа за кърма, нощна лампа. Козметиките купих след като ми бяха препоръчали в болницата какво да ползвам. За леглото и количката чакахме 3-4 седмици доставка та аз не бих оставила за съвсем накрая.

Този път мисля нищо да не купувам. Липсват ми дребни неща, които ще предложа за идея на приятели и семейство като идват на бебе.

Perunika, ти кой швейцарски сайт гледаш? Аз живея в Швейцария.

Количката ни е Bugaboo. Не я препоръчвам за България заради цена и лоши павета. В БГ ползваме само McLaren Quest. Не бих инвестирала в хубава зимна количка - ползва се по-малко от 6 месеца. Много деца не искат в количка. Препоръчвам McLaren. Няма ли кой да ви даде назаем за първите месеци?

McLaren имат двойни колички за мамите с близнаци.
Виж целия пост
# 357


Здравейте и от мен  Grinning

Ние смятаме да започнем поне към началото на 8 мия месец, не вярвам на суеверия. Все пак в последния момент не си е работа , пък и удоволствието се губи ако е всичко наведнъж, поне според нас.
Иначе сме харесали една количка, но я няма по магазините за да видя колко ще ми е тежка и изобщо какво представлява, не е скъпа за 3 в 1 :
http://www.bebelandia.bg/productv/55334/dizain-baby-detska-kolic … -naomi-3-v-1.html
 за легло избрахме нещо такова:

http://www.bebelandia.bg/product/4129/moni-detska-koshara-za-spa … sweet-dreams.html

Успех мамчета и каквото ви се иска и усещате това си правете.

Аз мисля предимно позитивно.

   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Виж целия пост
# 358
http://www.hippoland.net/hauck-2012-kombinirana-kolichka-3v1-malibu-all-in-one аз в началото ще съм с тази. Отговаря на критерия ми да е лека самодано не ми е прекалено ниска, че ще трябва да я сменям. С покупките съм започнала немога да се сдържа, а и имам много подарени вече неща  Heart Eyes
Виж целия пост
# 359
Момичета ,да задам един малко тъп въпрос.Какво мислите за домашния крем ванилия.Днес правих торта ,с такъв крем и се замислих дали при такава кратка термична обработка яйцата  в него са годни за консумация и от нас.Защото когато добавяш яйцата ,крема много бързо се сгъстява и знам ли ...По принцип не се вманиачавам толкова,но сега се замислих......
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия