Частни детски градини - София (9)

  • 120 304
  • 732
# 660
.
Виж целия пост
# 661
едно време дядовците ни са си продавали нивите, за да изучат децата. не за да вдигнат къща на 3 чардака или за да стават хаджии.
няма по-смислена инвестиция от тази да инвестираш в здравето, образованието и възпитанието на детето си.
питащата за заплатите на хората вместо да си губи времето и да наднича по чуждите канчета, да се замисли как се изкарват повече пари.
Виж целия пост
# 662
едно време дядовците ни са си продавали нивите, за да изучат децата. не за да вдигнат къща на 3 чардака или за да стават хаджии.
няма по-смислена инвестиция от тази да инвестираш в здравето, образованието и възпитанието на детето си.
питащата за заплатите на хората вместо да си губи времето и да наднича по чуждите канчета, да се замисли как се изкарват повече пари.

Абсолютно! newsm10 202uu
Виж целия пост
# 663
Аз не виждам смисъл в това делене на заплати - аз какво покривам, пък мъжът ми не се брои... Нали живеете заедно, за вашето дете се плащат парите, за вашия апартамент е ипотеката и т.н. Ако очаквате заплатата на майката да покрива ипотека, градина, сметки, да остава за други неща, тогава за какво се използва заплатата на таткото?


няма по-смислена инвестиция от тази да инвестираш в здравето, образованието и възпитанието на детето си.

Ето за това страва дума в тая тема!
Виж целия пост
# 664
Хареса ми мнението на татко Мецан, рядко срещам интелигентни мнения в бг мама (не искам да обиждам форума, и аз пиша тук). Честно казано сега ме карате да се замисля дали ако ни приемат в държавна да останем там, или не. Можем да си позволим и частна, но досега бях чувала много негативни мнения- кухнята била по-лоша, дворове нямало, напоследък проучвам и се оказва, че не е точно така (може би само тези в центъра). Честно казано много съм харесала и една държавна (според мен има и добри държавни) и мисля да пробваме само там, ако не го приемат- второ желание са ни директно гореизборените частни.

Аз също не харесвам варианта детегледачка, а да седя вкъщи с детето съвсем. Просто исках да чуя гледни точки, дали е глупост и глезотия при средна за София заплата да се "снобаря" (както знам, че ще се възприеме от някои).  
Виж целия пост
# 665
Татко Мецан, много близка позиция до нашата. Peace Разликата е, че сега сме на етап училище. И аз така си мислех за училищата, но в момента съм в процес на проучване и 99,99% от ДУ засега не са за моето дете (казвам го със съжаление). Това, което видях, не ми допада определено на този етап, но ще мислим още малко.

sylviana, абсолютно вярно! Peace
Виж целия пост
# 666
Добра държавна градина какво означава? Градина с нова или ремонтирана и поддържана база и без "ексцесии" и грубо отношение от страна на персонала предполагам?! Сигурна съм, че в много държавни градина работят прекрасни педагози, но и най-великият от тях просто не може да се справи с адекватно обгрижване и обучение на 30 + деца. Дори и посредствен учител, който се занимава с десетина деца ще може да постигне по-добри резултати. Да не споменаваме психическото натоварване върху децата, които ежедневно прекарват толкова много време с още 30 като тях в едно помещение
Виж целия пост
# 667
Много частни градини са дори по-зле от държавните. Изборът трябва да е внимателен, защото после се оказва, че си доверил детето си на абсолютно посредствени хора, които ламтят за пари. И все пак някои родители не забелязват много неща, които са изключително важни за други. На мен ми е интересно коя е тази градина, за която говори Мецан, но явно ще остане мистерия. И все пак не трябва напълно да се доверявате на мненията във форума.
Виж целия пост
# 668
.

Виж целия пост
# 669
Сигурна съм, че в много държавни градина работят прекрасни педагози, но и най-великият от тях просто не може да се справи с адекватно обгрижване и обучение на 30 + деца.

За това ставаше въпрос и при нас  Peace Изобщо не беше лоша държавната градина, да не говорим, че ми беше през улицата от офиса - директорката свястна, дейна жена; с учителките също случихме, обаче .... като ги погледнеш 35+ запетайки, отглеждани на минимум пространство, запълнено до дупка; като видиш как не могат да ги извеждат всеки ден, защото бяха мънички и една учителка и една лелка докато облекат и обуят 35 деца и то станало време да се прибират; като ги видиш как са накацали в слънчево време по пясъчника и не могат да се съберат на отреденото им място в двора ... И това преди изобщо да зачекнем темата за постоянното боледуване и до колко може чисто педагогически да се работи с толкова деца.
Ами, отказахме се.

И ние сега сме на етап училище и ние, като missence май ще гледаме настрани от ДУ, колкото и да не ми се иска да плащаме непосилните такси в началния курс ...  Но за това отивам в съответната тема, няма да разводнявам тук  Peace
Виж целия пост
# 670
.
Виж целия пост
# 671
Може да има и градини с по-малко деца в група. Аз имам приятелка детска учителка. В нейтата група са 36 по списък. Обикновено присъстват около 30-32 (първа Пук група). На най-близките ни приятели едното дете е  с 38 деца в групата, а другото с 29.
Аз самата миналата година записах най-малкият ми син в системата за градините. Там пише по колко деца са в група. Ми от градините, които бях избрала нямаше под 32 и това са само децата, които минават през системата. До колкото знам, винаги има още няколко, които се записват от директорите по различни други схеми.
Мецане, твоето дете не беше ли в ясла в държавата? В яслите децата са по-малко в група.
Виж целия пост
# 672
Действително в яслите са по-малки групите, ние първоначално бяхме приети на ясла, 20+ деца. С;ед лятото станаха 1 група и в същата стая добавиха още толкова деца.
Виж целия пост
# 673
В групата на сина ми бяха записани 47 деца по списък. Добавяни са деца с бележки, заболявания, близнаци, братя, сестри и т.н., не разбирам кое е по закон, кое не е и не съм си правила труда да разследвам. Директорката беше много свястна. Чудеше се, дали да не ги раздели на 2 групи. Мислеше жената някакви варианти. но на мен не ми хареса това, което видях. При личен разговор описах моите изисквания и тя беше супер директна. Каза, че това, което искам няма как да стане, защото физически не е възможно учителката да обгрижва, обучава, заминава и т.н. толкова деца. Това е положението засега в родното образование. Като гледам, чета и проучвам, не се подобряват нещата, а даже напротив.

Скрит текст:
Плащам си чинно данъците и то не малко пари, а не ползвам нищо от тази система, но това е въпрос на друг разговор.

Да са ни живи и здрави децата, пък решение все ще се намери. Peace
Виж целия пост
# 674
Добре, окончателно ме разколебахте Simple Smile)) Бях решила ако ни приемат в "хубавата" държавна, да сме там, но като чета май наистина частна е по-добрият вариант.
А какво значи за мен "хубава"- да, първо база- голям двор с нови катерушки и да ги извеждат (октомври и ноември минавах оттам и бяха навън сутрин), хубави шарени стаи, адекватна директорка, да няма слухове за бой върху децата (не ми се и мисли това), имат дори обновен уебсайт с новини за екскурзии и т.н. И да, на 5 минути ни е. Минуси- няма басейн (искам да има опция за плуване), няма добро ниво на език, не знам по колко деца и колко боледуват, но едва ли е като в частна.

Аз също знам, че пикът на мозъка за учене на език е към 4 годишна възраст, т.е. преди тази възраст трябва да се започне. Мислех, че и с държавна може с някакви допълнителни уроци, но знам ли.

Според вас пак да питам на 2г и 1-2 месеца (колкото ще е наесен синът ми) може ли да се запише в англоезична ясла/градина? И преди това да се занимавам ли с него? По принцип чаках да проговори, за да въведа чужд език (просто защото изпуснах момента от новородено, а точно в етапа на проговаряне няма смисъл според мен да го обърквам).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия