Re: Юлски бебета 2013 - тема 29

  • 55 168
  • 751
# 405
Руме, лично аз подкрепям Москов, според мен е прав. Но оставИ сега това....Мисля, че това което описваш може да е разширена вена. Бебето вече расте, респективно и тежестта. Натиска разни кръвоносни съдове и ги разширява. Според мен ще се разсее от само себе си. Все пак се успокой и отиди на лекар, сигурна съм че не е нищо страшно  Hug

Луиза, радвам се да те видя така активно  Hug Тези дни си мислех за теб и даже се питах дали си ходила скоро по планини и пътешествия Simple Smile И аз ще се връщам април на работа, и така добре те разбирам Sad Като си представя че свърши хубавото време когато си се гушках по цял ден с бебенце у дома....реве ми се. Още повече, че не мога да простя на себе си задето си прекъснах майчинството Sad Проклинам се, че давах такъв зор. Можех още 2-3 месеца да си погледам Бобенцето  Confused Направо съм супер тъпа нещастница  Banghead

Мъхче, и аз имах такива перипетии с банките. Исках да взема едно малко кредитче (около 2000 лв), което мисля да върна след 5-6 месеца. До сега съм взимала 2 пъти такива кредити и съм ги връщала в рамките на 5 месеца, предсрочно. Имам изрядно кредитно досие, всичките ми пари са при тях (Пощенска) Имам имоти на мое име, нямам задължения, нямам роднини с кредити....Ей като се заядоха от централата ! не та не. Искали бележка от работодател, че аз действително съм си прекъснала майчинството и съм в платен отпуск. Че те на майки в майчинство не давали. А аз точно преди два дни бях получила превод на заплата при тях ! Цирк ! Е , викам им, как така ще получа заплата, пък съм в майчинство, вие луди ли сте? Не, бележка та бележка. Накрая вдигнах скандал, казах им че аз не желая да искам такава бележка, тъй като това означава да дам на касиерката ни лична информация, а аз не желая. Що пък да ме знае цялата болница, че ще искам кредит.....Казах им, че ми нарушават правата (ама хич не знам дали е така Simple Smile ) Да видиш как след 2 чАса имах парите  Mr. Green Ама и аз напоследък много се карам и вдигам скандали, оня ден щях да бия една в ЧЕЗ  Blush

Данче, апартамента е супер, но е в егати окаяния вид. Чак е гнусен. Обаче ви пожелавам да си го направите кукла и да си живеете щастливо в него  Hug А аз, бъди сигурна, че на гости ще идвам  Mr. Green

Мисти, айде сега пък проблем с къпането.....Това добро дете, само проблеми му измисляш  Naughty

Ние бяхме на лекар, с 2 броя болни деца съм. Но не се притеснявам, сезона сега е такъв. Каката е по-зле, дребното е в началото. Купих лекарства за милион пари и така. Ще се оправят, къде ще ходят  Simple Smile

И един тъп въпрос: някпой знае ли откъде и как да си сваля оная малката овца, дето показва времето ? И се инстглира на телефон? Аз имам такава, но си ми беше на телефона, искам да я сложа и на ММ. Обаче не знам откъде  newsm78
Виж целия пост
# 406
Деница каза първата си дума на чужд език!  Laughing Откакто преди седмица преминахме към Мтел за кабелен оператор, сега имаме БейбиТв на немски. Та сега, докато обядвахме, Деница, по-известна в някои среди като Малкия Хитлер, изрече "Найн-найн" и започна да се залива от смях. От половин час само това повтаря. Не ми стига, че за всяко нещо ми "не"-ка на български, сега вече и на два езика.  
Виж целия пост
# 407
При нас Бейби ТВ е на английски.
Мъхче, някои хора изкарват пари от блог, чрез реклами. Но блога трябва да е много посещаван, разбира се, много- много. Пак не са кой знае какви пари, колкото за кафе да имаш  Laughing  Но, чрез един такъв много популярен блог рекламираш и себе си, забелязват те от разни издания и ти искат статии, снимки... Навързват се нещата. Особено ако издадеш поне една книга и се купува, в смисъл да имаш някакво име. Едните ти купуват книгата, защото те познават от блога, другите ти гледат блога, защото те знаят покрай книгата. Има вече и в България такива, които успяват по този начин - с писане, нали за това говорим, нали това искаш? А има и такива, които от форума тръгнаха да пишат и да публикуват статии. Дори Saule я обвиниха (във форумски разправии), че пише тука за да си рекламира книгите и да събира читатели. Може и да е имало ефект, макар че тя явно си е имала читатели преди да се разкрие. Много интересно беше как бяха направили тема за нея, като автор и говореха колко е хубава еди коя си книга, но следващата ѝ в съавторство била много кофти и не я харесвали. Тогава се появи Saule и каза - и тя не си я харесва, и тя!  Mr. Green  Почна се - ти пък откъде знаеш; друг попита да не си ти авторката... и така си призна. От там насетне всичките ѝ книги още преди да излязат се разкостват тук, после пак ги обсъждат надълго и нашироко с нейно участие и сигурно се закачат и нови хора така, няма начин.
Виж целия пост
# 408
Наистина, много сте мили!
Да кажа защо не писах сто години. В един момент стана напълно обезличаване. Сама по 24 часа с детето. С мъжа ми се караме като се видим, единствената тема е детето - кога ще яде, колко, какво, кой ще го изведе, как, защо. В градинкат имам 2 много близки мацки с деца наборчета. Те са супер сладурани, но за 1 година (без да преувеличавам) ние не си казахме нито една дума по друг въпрос. Всеки ден подробно всеки разказва кое дете ака, не ака, спи, колко, как, защо, какво направило, не направило. Нито една дума за планове за лято, книга, филм, работа ако щете. Само и единствено. Форумът е ясен - тук е мястото за тези неща по отглеждането на децата. Но на мен не ми оставаше креативна енергия да помисля дори за нещо друго - опитите биват акумулирани от по-актуалните и злободневни въпроси. И изтрещях. Та и затова исках да се връщам на работа (макар че я бях напуснала точно като разбрах, че съм бременна, но впоследствие останах и ще се върна именно там). Защото имам нужда да не съм мама, майче, а човек с желания, мнения, свои мисли. Та дори ЛЛ на Калоян ми говори така: Хайде, майче, подпишете се тук! Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Но, за работата - това е дълга тема за отделен пост направо!
За свекърва ми по-конкретно - да, имахме спорове. Но целият скандал стана от някакъв повод, но на мен ми прекипя. Най-общият проблем, който е този и според ММ и мен, е че тя не контролира вече нещата. Парите на сина си (той като работи пукса фактури през фирмата на родителите си и те следят), времето му, плановете му (тя с тръшкане например го е карала да празнуват Великден!?!?!?), да контролира събитията около внука си, кога ще го вижда и колко, не може да казва как да го възпитаваме, не е фактор по никой въпрос. Та, цялата работа се разпали ужасно. А отделно, когато ние с ММ се запознахме и после аз с майка му, той се държа ужасно с нея за 5те минути, в които я видях. Аз бях потресена, а той ми каза, че ако се задържим заедно, ще видя че тя е лош и лицемерен човек, който неминуемо ще се обърне срещу мен и да не я защитавам. Както и че тя абсолютно не слуша други хора, и че той (по онова време) ако има един ден дете никога няма да й го даде. Аз не можах да повярвам, защитавала съм я, карала съм се с него поне да не й говори толкова арогантно. А майка му смята, че аз отдалечавам синчето и че аз съм причината той да е в постоянен латентен конфликт с нея. Съответно от 25 окт не са си виждали внучето, за което тооолкова милееха. Чак свекър ми обясняваше, че и 3 седмици не може без него, а сега явно тя не го пуска. БЕз коментар направо.
За Германия и като цяло.... това е по-страшната вълна на емиграция. Не за образование, не защото тук няма работа...Ние с ММ имаме работа, дом. Нямаме кредити, не живеем богато, но сме ОК. Не искам тази работа, в която ме експлоатират (мин осигуровки, неизплатени скрити по време на майчинство), не искам да работя овъртайм, който да не ми се плаща, да си плащам данъците, а да няма място в ясла, да си плащам частни лекари, прегледи, да живея на място, в което между кооперациите има заебани тръби от водопровода от 6 години, кално блато, диван, да минават клощшари по около 50-60 бр на ден с кучета, каруци, натоварили боклуци, деца, които се бият и блъскат калоян, а майките пият бири безразлично и дори не поглеждат. Не искам да излизам и нашата уличка да е през 60 см буквално с кратери и да не можеш да мръднеш с колата. Не искам да ме блъскат болни средно стари хора в аптеката, озверели от беднотия и болести, за които бутането е вече нагласата за оцеляването. Някак си аз мога да пропусна ужасната и мръсна среда, защото моят мироглед е формиран, а детето? Та, дълго е...
Време за кафенце на балкона!
Мъх, работа за теб има, повярвай, а от писане и креативни концепции се хранят хората Simple Smile
Близначе, не съжалявай Simple Smile
Катенце, приказно е сега Simple Smile. С мм 3 месеца бяхме заедно у дома, без пари, без работа, ужасно беше,така че на фона на онова време сега просто ми е розово. За думичките не мога да преценя дали са малко или много, но пък той не знае геройчета - Маша, Пух и тн, т.е. мн визуални други стимули не е поемал.
За детегледачката - това е същата дама, която идва почасово. Обичам я. Драмата беше, че сестра ми ми беше вменила, че й е подозрителна и иска да го краде, даже и не помня как беше точно историята, но нейното - на жената поведението  съвпадаше с някои трилър моменти и бях полудяла. Плащаме 5 лв на час, отделно такси ако е след 9 вечер (по мое желание). Тя е супер, Кико я обича и чака с нетърпение, имат техен език и различни от нашите занимания. Незаменима е. НЕ знам дали ще е тя от април, чакам да видя дали тя щр може, иначе имам друг вариант за майка на моя колежка.
Време за кафе, заекът спи, до след малко Simple Smile
Виж целия пост
# 409
Ох, Луиза ме подсети, че и аз си имах майка на наборче за компания за дългите и чудни разходки, с която обсъждахме всички бебешки малоумия, разбира се, и си бяхме полезни една на друга, обаче също така си говорехме за мечти, за планове, за пътешествия, за книги, за мода, за кино, за клюки, за работа, за луди роднини... Изобщо беше прекрасно. Обаче ни се разминаха режимите на децата, кухнята и ремонта на центъра затрудниха придвижването и така спряхме със съвместните разходки. И много ми липсват и тя и детето.

Подаръче, не мога да кажа нищо за онова лилаво нещо отдолу, но слава богу са те успокоили другите. За Москов също нищо не мога да кажа, тъй като не го знам кой е, но се досетих от коментарите. Не знаех и за плащането на тия осигуровки, нищо не съм чула, ние не гледаме новини, в нета не следя.
Данче, няма никакво значение в какво състояние е жилището. То и да е ремонтирано, пак трябва да си го ремонтираш. Поне ще знаете какво и как сте направили. Не някой да хвърли една боя отгоре, да смени дограмите и да рече - всичко е сменено. А ти не можеш да разкъртиш стените, за да провериш сменена ли е инсталацията, сменени ли са тръбите. Понеже лично знам за жилище, което се продава за напълно ремонтирано и изредени сменени инсталации, а са сменени около 30% от жиците и тръбите, другите са си старите изгнили. Не ви трябват замаскирани проблеми, по- добре да се вижда, че всичко си трябва да се прави и да си го направите. Не е кой знае какво, вече няколко пъти го минавам този път.
Виж целия пост
# 410
Подаръче това ми звучи и на мен като разширена вена, питай лекарят си другият път като идеш, защото имам една позната, която все ми обясняваше за същото нещо, което после стана причина да ражда със секцио, че правела някакви тромби. Иди и ако не друго се информирай навреме за какво става въпрос.
Близначе не си ги измислям аз проблемите, ти нямаш представа за какво чудо става въпрос.
Иначе не я къпя с косата всяка вечер.
Глупи благодаря за идеята, довечера е ред на косата, та ще опитаме извън банята, че това не се изтрайва. Щом си имала такъв проблем, знаеш за какво става въпрос. То иначе е неописуемо, все едно я попарваш с вряла вода. Такъв рев е.
Виж целия пост
# 411
Мисти, за теб забравих да пиша - то и аз това измислих, да не я къпеш всяка вече, ако трябва даже само веднъж седмично. Освен това да смените стаята, да не е баня, да смените ритуала, абсолютно всичко, да не ѝ напомня. Поне да беше лято, да я изкараш на терасата да си поцопка в някой леген, а то в студа... Ако имате надуваем басейн (нали много момичета от темата купиха, ние щяхме, но не сме купили), може тъкмо в него да я туриш.
Виж целия пост
# 412
Аз пък не разбрах какъв е проблемът на Мисти с малката?

https://www.youtube.com/watch?v=Y3e2hC31I0w -  ето това ми е прекалено. Според мен тези неща имат разнообразни игрови ситуации, а това малко ми прилича на мозъчен фитнес за подрастващи - повтаряне до полудяване. На Калоян подозирам че докато пусне сините ластици ще трябва да му ги вадя от памперса, от ръцете, от радиатора, боклука и тн. Как хващаш и дресираш на едно място дете?!?!
Виж целия пост
# 413
Някъде да пишеше за каква възраст е подходящо това? Мисля, че нашите са малки. Може би след 3 месеца. Но и без такива нарочни упражнения това се получава в спонтанното общуване и течение на живота. Доста се задълбава. Представям си през 15- ти век на село как са сортирали 'храната' на чудовището. А децата не са оставали малоумни, предполагам.
Виж целия пост
# 414
Само от последната страница коментирам, за което се извинявам Simple Smile

Луизе - къде го мислите в Германия? Ние пък да ти кажа си мислехме дали да не се върнем обратно в БГ. Обаче.... ами накрая стигнахме до същото заключение като в последният ти пост - искаме едно добро бъдеще за децата. Поне малко да попият от техният манталитет. Какво да ти кажа "там" майките са по-спокойни, по-уверени, по-тихи и е възприето да не се вика по децата от 100 метра - елаааа! Ако искат да кажат нещо отиват до детето и му го казват. По градинките е тихичко, децата изглеждат истински хепи. Това ни е основната причина да сме там, не е толкова от финансова гледна точка.
Мъхче - за немския не е вярно за ученето на място. Напротив това е език, които ако не ходиш на курсове да разбереш правилата няма как да научиш на място. От личен опит ти го казвам. Просто граматиката е убийствена и ако не я знаеш няма как да проговориш правилно. А ако го научиш грешно после няма отърване. Иначе думи - да на място се учат лесно.

Хайде момичета - всички заедно към Германия! Знаете ли какво ще ни е готино там - ще си ходим по парковете заедно всички, ще сме им за чудо и приказ и ще ги научим как се гледат деца с любов!
Мисти - на мене ми е трудно само изолацията. А и знаете го ММ (напоследък да не го хваля, но се промени след като дойде и второто хлапе), та той доста усложняваше нещата. Също играе важна роля, че ние тук се ширим в голямо жилище, а там квартирата е супер тясна и без много светлина, което мене ме побърква. Но честно казано след тези 6 месеца, които прекарах тук вече ми се иска малко да отида там и да поизбягам от неуредиците.
За къпането - ММ успя да отврати Еми от банята, та после я приучавах отново. Тя му реве като й мокри косата, той обаче е упорит и продължава без да я жали. Резултата - нещо като вашето. С много игра, приказки и дори влизане с нея във ваната успях да оправя нещата.

Подъраче - това е разширена вена. На мен също ми се получи по време на втората бременост. Дори ми смъдеше понякога. Моята беше ...хм как да го кажа -
Скрит текст:
от вътрешната страна на срамната устна
Прочетох по въпроса и се оказа, че е често срещан проблем, но просто не се говори за него, защото е видиш ли срамен  Confused Сега я няма, като не ми направи проблем по време на раждането.

Мъхче - уелкъм и да клъб! Аз й говоря на немски на моята прекрасница и найн-найн беше едно от нещата, които най-обича Simple Smile Сега казва - зее(езеро) от една немска песничка. Ако искаш да продължиш с немското обучение ето линк с много готини песнички https://www.youtube.com/channel/UCooPit08nD5lkSjgc5Gjxqw
Виж целия пост
# 415
Момичета - Кокичета ,благодаря ви за подкрепата,дано да вземем апартамента! Пък после как ще го оправяме не знам....ММ може и с 20 хил .да го стегне от - до !! ПО-голям спестовник от него не познавам ! Мебеели няма да купуваме ,защото всичко ще пренесем ,но пак си иска много пари.Днес споменах на майка ми ,че трудно ще се справим финансово,тя обеща ,че ще говори с баща ми да ни подкрепят по някакъв начин  Rolling Eyes Не можело само на едното "дете",да изплащат кредити ,искали и на мен да помогнат .А дано  Praynig
Тони заспа в 15 часа.Довечера кой знае кога ще легне ...Аман вече ,всичко се върти около спането му  Outta Joint
Виж целия пост
# 416
Данче, редно е да ви подкрепят . Дано.  Praynig

Мисти. И аз имам проблем с къпането. Но обратен. Дивеча обожава вода и ако вечер не се плацика поне половин час под душа, ела виж какво става. Сам си взима хавлията и хуква към банята. И задължително с коса, иначе не признава. Една капка вода да види - там е, направо се прехласва . Та не знам какъв съвет да ти дам, на нашия явно тая любов си му е вродена. Но той е Рак, а големите котки (и изобщо котките) не обичат вода Simple Smile

Аз започнах пак с фитнеса, дано успея да вляза в норма. Вчера направих супер яка тренировка, мисля и днес пак. Искам хубаво тяло пък.... Sad

Да ви кажа, че вчера бях в H&M  и имаше хубави намаления. Успях да купя на Б. пуловер, намален от 35 лв на 5. Ама страхотен пуловер. За себе си взех панталон за 15 лв, имаше и бикини - 3 броя за 5 лв. Та ако някой има път, поразровете се. Има какво да се вземе.  Peace
Виж целия пост
# 417
Аааа искам и аз в Х&М пък  Crossing Arms Мислех след дипломната защита да дойда до София, обаче сега като няма да имам защита не знам. Искам ама май не ми стиска  Rolling Eyes

Подаръче. трябва да имаш 12м трудов стаж до датата в която влизаш в тези 45 дни. Има опция да не ти пускат такъв болничен от гинеколога и да си ги "работиш". Не е проблем. Говори с фирмата да ги предупредиш. Работиш си до денят, в който стажът ти става 12м. и чак тогава подаваш документи за майчинство или болничен. Което настъпи първо.

Данче, апартамента е супер. Представих си го ремонтирам. Дървеният под ми хареса. Не знам дали ще го задържите, но аз бих  Heart Eyes но ремонта му няма да е лесен, а може би и невъзможен ако е прекалено стар. Все пак предпочитам дърво пред ламинат. Но вие си знаете най добре. Стискам палци всичко да мине по мед и масло  Praynig

Луиза, велкъм ин дъ клъб  Hug Ние от доста време не си говорим за бебешко ако. Във фейса пък съвсем  Joy

Ого оня ден се преби, а в нас бяхме една камара народ. Преби се по най нелепият и тъп начин. падна върху шишето си и си сцепи носа. По лошото е че батко му вчера се преби още повече. Не знам как е паднал на градината, но се прибра с оттекла и кървясала долна устна. Нищо, ще мине, но де да беше само това. Освен белезите по устната и носа, като седнахме да вечеряме и ревна установихме, че има проблем и с предните зъби горе. Днес по спешност посетихме зъболекар и снимка направиха. Венецът му е в кръв. Зъболекарите, които го прегледаха казаха, че според тях само венеца е наранен, но да следя за обезцветяване на зъбите и ако се появи да ходим да му вадят нерва. На фона на таз седмичните ми главоболия, това беше капката която преля чашата. Не знам колко бели косъма ми се появиха. Зъболекарката обясни, че в най лошият случай може да се наложи да му узвадят двата зъба. Но за сега да му давам Парацетамол и да чакам да спадне оттока и да спре да го боли. Да ядял само течни храни (е как да стане?) и никакво горещо или студено. Та сега си е в нас до незнайно кога. Г-жата на градината и тя се притесни, понеже и тя не беше видяла, че си е ударил зъбите, а и той диването нищо не казал. И в нас на нас даже не каза. Мислехме че е само устната. Г-жата обясни, че и той супер нелепо е паднал като се е спънал на надката на пътеките. Не съм си и помисляла изобщо, че някой е виновен па камо ли г-жата. Те белите стават толкова бързо, че не винаги може да отреагираш. Жив пример ми е постоянното ама постоянното пребиване на Ого. Той ходи перманентно син в лицето. Не знам кога някой ще ми прати социалните. А най кофтито е че все ме питат батко му ли го удря  ooooh! Батко му ходи да го прегръща и целува. Не че не се и шамаросват понякога, но доста често Ого е в позицията на биещият  ooooh!
Виж целия пост
# 418
Агнес и аз си ги представям ремонтиран ...И не ми се вижда чак толкова  невъзможно  Praynig Дограма,врати,шпакловка ,боядисване ,циклене на  дюшамето и край  Laughing Ел.инсталация и тръби няма да сменяме.Много ми харесва всекидневата с този свод към кухнята.И най-вече огромната площ,която кой знае как ще отопляваме  Crazy Децата ми ще имат своя стая ,дори на всеки по една в по-късна възраст ....дано ад успеем ,дано ! Praynig
Много ми стана мъчно за Зар.Горкото ,как толкова лошо е успял да се удари! Все се каня да те питам ,какво стана с младата госпожа ,дето не се справяше с него ?Помириха ли се ? Иначе ще се гледате у дома тримата  Sunglasses Не е толкова лошо като свикнеш.Аз чак на 10 февруари ще го пускам.Гледам да се забавляваме ,да не ми пука ,че е мръсно и така Crazy
Виж целия пост
# 419
Ох, докато отида до Пловдив и се върна, заради един тъп подпис в някаква книга видите ли, че не можело без него, вие света сте изписали. Да видим какво запомних:
В НМ има хубави неща, да, аз забърсах 2 блузи за мен и 3 чифта боксерки (с Батман и Супермен) Twisted Evil Значи още не съм успяла да стана съвсем свиня-майка.
Данче, дано го вземете, но е редно да свалят от цената заради огромния ремонт, нали и на нас ни предстои същото, ама и с ел и ВиК инсталациите, та смъкнахме цели 5000 евро надолу, ама даже не знам ще ни стигнат ли за ремонта (а, дано).
Ема също иска да яде сама, но супа и много течни не й давам, че става мазало, иначе и държа ръчичката да помагам да загребва и лапа, че иначе тя я пльоска вертикално в купичката и познайте какво става  Laughing И тя обожава вода, само се чуди в какво да се плацика, като няма, сама си прави локви от шишето с вода или директно в бренешката купа.
Монтесори не мога и аз толкова време да прекарвам в такива работи, мисля, че естествено ще се получи, а и те по БебеТв достатъчно повтарят и цифри, и форми Laughing
За Германия, аз лично мога да превеждам отвсякъде, обаче манталитета не ми допада изобщо - просто не съм такава натура - всичко уредено по график, работа, работа, само събота и неделя свободно време, през седмицата няма с кой гък да си кажеш, камо ли на заведение да отидеш, та затова се върнах.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия