Кюретаж и забременяване след това - тема 57

  • 34 183
  • 700
# 540
Veninka92 До 50 дни е нормално да дойде.Все пак е наместване на хормони, изграждане на лигавица и т.н. При мен се появи без никакви симптоми.
Antoinetka Съжалявам, че ставаш част от нас. Много е тежко, но трябва да намериш сили и да се отърсиш от болката за да може един ден да станеш мама. Hug Казвам ти го защото именно тази мъка ме дърпаше 1 г. назад. В момента в който осъзнах нещата и забременях.
Добре е че си се изчистила сама. Рано е реагирало тялото ти, което ще е в плюс за времето в което ще сте отново за бебеправене. За Варна бих ти препоръчала д-р Славчев в Окръжна. Peace
Виж целия пост
# 541
Съжалявам, че има нови попълнения!

Да попитам: ще си пускам микоплазма, уреаплазма, тромбофилия, листериоза и цитомегаловирус. Има ли някакво значение кога се пускат? Трябва ли да чакам първи цикъл?
Виж целия пост
# 542
Стопанка Според мен не защото особено листерията ако я има прави бели при бременност и остава спяща при нейната липса, така че сега е момента. А от скоро се прави само в Национален център по заразни и паразитни болести София. Peace Приемат и серум, взет от друга лаборатория ако не си оттам.
Виж целия пост
# 543
Благодаря!
Виж целия пост
# 544
Момичета,пуснах изследвания на щитовидната и всичко е в норма ,но при следваща бременност трябва ли да ги повторя ?
Виж целия пост
# 545
момичета, чета много статии че вече не трябва да се чакат 3 месеца за забременяване след кюртаж. аз вече минах 2 цикъла след неприятната случка,. някой да е забременял по скоро и вс да е минало ок?
Виж целия пост
# 546
Мадленче за година и осем месеца направих 3 спонтанни аборта в 17г.с в 10г.с и сега преди 10 дни в 21г.с и аз като теб търся отговор какво се случва и трите аборта са при различни лекари следили бременностите но и тримата не ми дадоха обяснение защо се случва и накрая казват ами природа.... имам всички видова генетични, имунологични и инфекциозни изследвания нямам отклонения освен в тромофилиите но и трите пъти бях на фраксипарин и пак не помогна сега при следваща бременност мисля да се обърна към лекар, ако може 'свтило ' патологична бременност дано ми помогне макар,че още не зная към кой и приемам съвети и насоки .Чакам след десетина дни хистологията на плода дано там пише нещо ... имам хиляди въпроси без адекватен отговор ... но ще успеем всички знам го но по трудния начин ...
Виж целия пост
# 547
jenago, от чисто физическа гледна точка е възможно организма да се възстанови още на следващият месец. Но от психичска ... аз не мога да си представя, как бих се чувствала, ако преживея кошмара отново, не дай си боже, в рамките на 2-3 месеца. Но всеки преценява за себе си  Peace
Виж целия пост
# 548
Кога ще започне отново бебеправенето е най-добре да каже лекаря Peace Периода зависи от много неща - като начин на изчистване, срок на бременността, причините за загубата и т.н. Всеки организъм реагира различно на едно и също нещо като К и се възстановява различно време, така че, ако за едни е достатъчно месец, за други може да трябва и 6-7месеца възстановяване.
Виж целия пост
# 549
Благодаря ви момичета за подкрепата! Наистина е много важно за мен, защото ме е страх да не се затворя в себе си и да си втълпявам разни неприятни мисли, които само вредят допълнително.
Аз още не съм сигурна дали съм се изчистила напълно, предполагам, че това утре ще се установи при прегледа. Нямам търпение да започнем отново с опитите, дано този път не ни отнеме 6 месеца, защото така като гледам в най - добрия случай ще мине поне година отсега нататък докато гушнем бебче.
Flower аз последните профилактични прегледа и цитонамазка си направих при д-р Бочева в Сити Клиник, но приемам всякакви препоръки за добри лекари, тъй като аз така или иначе още не съм развила някаква привързаност към д-р Бочева. Утре все пак трябва да отида при същия лекар в АГ, за да ми направи прегледа, нали ? Или не е задължително? Днес отново кървенето е малко по-интензивно, нищо обезпокоително и мисля, че продължавам да се изчиствам.
Остана само празнотата, на мястото , където имаше огромно щастие и нетърпение от предстоящото. Нищо, и това ще  мине и знам, че всички ние ще можем скоро да се похвалим с бременност до термин  Hug
Виж целия пост
# 550
За подновяването на опитите има няколко различни мнения- от три до шест месеца, като най-вече се следи за състоянието на шийката и урегулирането на хормоните. Като цяло при самоизчистване срокът клони към 3 месеца. Аз лично изчетох и доста статии на американски доктори, както и форуми и ми направи впечатление, че там нямат ясни срокове. Ако шийката е добре препоръчват опити още на първия нормален цикъл. Освен това има много истории за бързо забременяване и нормално износване след кюртаж. За мен по-определящ е психологичният момент.
Аз да попитам нещо във връзка с приема на утрогестан. От вчера имам гадене и постоянно замайване, което знам, че е признак на бременност, но с предишната си успешна не съм имала такива симптоми и си мисля, че е от хапченцата. Освен това да попитам дали имате някаква представа за прогестероновите стойности при бременност защото намирам доста разнородни мнения.
Виж целия пост
# 551
Ако го приемаш през устата е от Утрогестана , много неприятен страничен ефект !
Виж целия пост
# 552
От утрогестана и аз се чувствах така. Постоянно отпаднала, гадене, без сили за нищо. Оказа се че свалял много кръвното.
А относно бебеправенето аз се чувствам вече готова. В болницата докторката, която ме кюртира каза да не планираме нищо в следващите три месеца, в отделението ми казаха - два месеца, а доктор Минев пише един цикъл ...
Виж целия пост
# 553
да, аз сега не съм в БГ и определно в чужбина насърчават само 1 цикъл за подновяване на опити. преглеждат те след първия цикъл и така. казват, че е много нормално да има мисед и така. въобще не го смятат за пробелм. Само ако 3 пъти ти се повтори случката, чак токава започват изследвания.

Аз помолих да ми направят профилактичните и казаха да не го мисля толкова, че се превръща в психолохигически проблем, а не физически...
Виж целия пост
# 554
Тия лекари от чужбина хич не са за хвалба , понякога един спонтанен аборт може да се предотврати с едно  аспиринче дневно .И само човек , който е изпитал няколко спонтанни аборта сам, може да ми говори врели некипели за естествения  #Cussing outподбор ! Чак се ядосах !
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия