Кюретаж и забременяване след това - тема 57

  • 34 183
  • 700
# 630
Не е необхдоимо да са ти назначени от лекар , специално в НГЛ има лекар , който ми направи консултация безплатно кои точно тромбофилии да ми пусне , после като получих резултата по мейл имаше коментар относно изследването от генетик - дали са ок или не са .Но все пак е хубаво да имаш лекар , с който да може да ги коментирате и евентуално да ти назначи терапия ако има проблем в изследванията ! За Геника нямам наблюдения , нищо не съм изследвала там!
Виж целия пост
# 631
malachika Приема на утрогестан не наврежа, а само подпомага бременност. Това е хормона, който трябва най-много преди пълното образуването на плацентата в 16 г.с. Аз имах високи нива на прогестерон преди теста, ама в 5 г.с. пак прокървях и почнах да го пия. До 16 г.с. съм заспивала права, буквално. Толкова ми призляваше, че като заспя и нищо не усещах. Една вечер мъжо спа навън, че не го чух. Joy
jenago Всъщност в чужбинско много наблягат на естествения подбор. Според моето наблюдение тук къде полагат повече грижи за жеското здраве. Peace
Не е тайна, че аз след два кюретажа с един мисед си чаках 6 месеца. Няма да ви казвам колко ми се променяше цикъла за този период. Crazy Аз обаче бях така недовършена след първото абразио, че после се чудеха как може такова нещо и то от варненско светило. Преди да забременея обмислях лапаро даже. ooooh!

Това за прогестероновите препарати КАТЕГОРИЧНО не е вярно. Подпомага работата на жълтото тяло, и намаля усвояването на фолиева и други Б витамини до 50%. Хубаво жълто тяло, лоша неврална тръба и синтез - спонтанни, мисед и други гадости, да не ги пиша сега.

При назначаване на прогестерон от какъвто и да е вид, обезателно трябва да се увеличи дозата на фолиева и Б групата, като цяло.

Права си, че подпомага жълтото тяло, но чак да намалява усвояването на ФК. А ФК не се усвоява по ред други причини, които нямат общо с прогестерона. Отделно аз с прогестеронова терапия си пих обикновена ФК и заявявам, че детето ми е живо и здраво. Така, че недей категорично да отхвърляш такива мнения.
Виж целия пост
# 632
Плюс това ФК не е ли най нужен 4 гс? А прогестерона обикновено се включва чак 5,6,7 гс.
Виж целия пост
# 633
На мен не са ми казвали да увеличавам дозата на фолиевата к-на, а след прокървяване пиех дуфастон през 6 часа. Това от лекар ли го знаеш?

Да. Попитайте АГ обезателно. Особено с Дуфастон. Утрогестана вагинално е по-щадящ, а и орално, но дуфастона е много кофти. Плюс факта, че изобщо за да се изпише прогестерон, обикновено вече плода е рисков, я увеличават двойно или тройно фолиевата. Много е важно!
Виж целия пост
# 634
Със сина ми бях на конски дози прогестерон и не са ми увеличавали ф.к, даже тогава го спираха още в 12г.с ( сега май го продължават повече време ) , да чукна на дърво , живо и здраво ми е детето .То всяка година излизат някакви нови изследвания , дори и лекарите не могат да проследят какви са тенденциите -както казва Михова - и в медицината има модни тенденции  Laughing
Виж целия пост
# 635
здравейте,

аз съм на утрогестан от 7-8 седмица. Не са ми казали да увелича фолиевата, даже в болница с кървене лежах, там също не ми казаха подобно нещо.

С предното си дете бях на утрогестан от началото да края и също не съм пила повече от 1 хапче фолиева.

За утрогестана това което разбрах наскоро е, че много добре влияел на шийката на матката. и след 13, 14та седмица се продължава с цел да намали риска от скъсяване на шийката.

Виж целия пост
# 636
не знам дали прогестерона влияее на усвояването на фолиевата киселина но нищо не ви пречи да вземате и по две хапчта няма да навреди излишната се отвежда с урината аз бях до 17 г.с на 2по 2 утрогестана вагинално и  3 по 1 дуфастон фолиева вземах 2по1 и то неофолик мета от по усвояемата и отделно я имаше във витамините за бременни дозата на фолиевата ми я определи доц.Ковачева - генетик три месеца преди забременяване и до 4 месец от бременноста пих я до 5 .......
Виж целия пост
# 637
Само да допълня, че усвояването или неусвояването на ФК се установява с изследване и в повечето пъти едно хапче метализирана ФК е достатъчно за да се набави нужното количество за развитието на бебето. Отделно вече се отхвърлят напълно тези на доктори, че трябва да се пият по 10 хапчета ФК при неусвояването ѝ при някои жени. ФК е подобно на витамин С - при предозиране се изхвърля от организма като препоръчителната доза е 200 микрограма, но при бременност се увеличава до 400 микрограма зареди увеличените нужди. И пак не виждам каква е връзката с жълтото тяло.
Виж целия пост
# 638
Да ви се похваля, след повече от 60 дневно чакане и на мен ми дойде първият цикъл.Много оскъден и болезнен ,но все пак го има.
Виж целия пост
# 639
Любето Честит МЦ. Misc Ghost
Виж целия пост
# 640
Любе, честит първи Ц  Misc Ghost
Виж целия пост
# 641
Честит и от мен Misc Ghost
Виж целия пост
# 642
Честит и от мен.. аз още чакам и никакви симптоми, май когато се откажа да го чакам ще дойде Simple Smile
Виж целия пост
# 643
Само да допълня, че усвояването или неусвояването на ФК се установява с изследване и в повечето пъти едно хапче метализирана ФК е достатъчно за да се набави нужното количество за развитието на бебето. Отделно вече се отхвърлят напълно тези на доктори, че трябва да се пият по 10 хапчета ФК при неусвояването ѝ при някои жени. ФК е подобно на витамин С - при предозиране се изхвърля от организма като препоръчителната доза е 200 микрограма, но при бременност се увеличава до 400 микрограма зареди увеличените нужди. И пак не виждам каква е връзката с жълтото тяло.

Само да допълня, че понякога не се усвоява и без MTHFR генна мутация. При допълнителен прогестерон и при вече налични проблеми /самия факт, че се пише точно в тази тема/, просто нека се консултират с АГ, от тренировки на езика на сухо няма смисъл.

Спина бифида и миседи, са много по опасни от + 1 таблетка на ден.
Виж целия пост
# 644

Само да допълня, че понякога не се усвоява и без MTHFR генна мутация. При допълнителен прогестерон и при вече налични проблеми /самия факт, че се пише точно в тази тема/, просто нека се консултират с АГ, от тренировки на езика на сухо няма смисъл.

Спина бифида и миседи, са много по опасни от + 1 таблетка на ден.

Без да си чешем излишно езиците, дай да прочета по темата защото живея, както и останалите момичета в някаква свръх заблуда.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия