Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 9

  • 118 051
  • 786
# 510
Момичета, извинявайте, че пак ще се повторя, но не ми е ясно. В сряда имам ходене до социалните и ми се иска да подам и документите за детските. Ще мога ли да подам документите без бележка от бившия ми работодател, само с банково извлечение. Аз до месец октомври вкл. съм в майчинство, а от 09.10 съм се регистрирала в бюрото по труда, ако има значение.
Не.
Не пречи да пробваш разбира се.
Виж целия пост
# 511
Здравейте ,трябва да подам документи за детски за след 1 годинка на детето.Без брак сме, Бащата е припознал детето, но сме на различни адреси с него(и по постоянен и настоящ адрес се води в друг квартал).Отидох на място и ми казаха че трябва да подам и неговите доходи въпреки че се водим на различни адреси.Така ли е.Има ли подали майки документи като моя случай , искаха лу ви дохода на бащата.Проверката дали сме на различни адреси предполагам се извършва в ГРАО или и по друг начин.Благодаря предварително
Виж целия пост
# 512
Здравейте ,трябва да подам документи за детски за след 1 годинка на детето.Без брак сме, Бащата е припознал детето, но сме на различни адреси с него(и по постоянен и настоящ адрес се води в друг квартал).Отидох на място и ми казаха че трябва да подам и неговите доходи въпреки че се водим на различни адреси.Така ли е.Има ли подали майки документи като моя случай , искаха лу ви дохода на бащата.Проверката дали сме на различни адреси предполагам се извършва в ГРАО или и по друг начин.Благодаря предварително
изчетох цялата тема и се оказа ,че само на мен са искали дохода и на бащата,ние сме в същата ситуация. Simple Smile
Виж целия пост
# 513
Здравейте ,трябва да подам документи за детски за след 1 годинка на детето.Без брак сме, Бащата е припознал детето, но сме на различни адреси с него(и по постоянен и настоящ адрес се води в друг квартал).Отидох на място и ми казаха че трябва да подам и неговите доходи въпреки че се водим на различни адреси.Така ли е.Има ли подали майки документи като моя случай , искаха лу ви дохода на бащата.Проверката дали сме на различни адреси предполагам се извършва в ГРАО или и по друг начин.Благодаря предварително
изчетох цялата тема и се оказа ,че само на мен са искали дохода и на бащата,ние сме в същата ситуация. Simple Smile
Няколко поста назад описах същата ситуация. И питах в какво се състои проверката. Детски все още нямам преведени- август подадох документите.
Виж целия пост
# 514
Здравейте ,трябва да подам документи за детски за след 1 годинка на детето.Без брак сме, Бащата е припознал детето, но сме на различни адреси с него(и по постоянен и настоящ адрес се води в друг квартал).Отидох на място и ми казаха че трябва да подам и неговите доходи въпреки че се водим на различни адреси.Така ли е.Има ли подали майки документи като моя случай , искаха лу ви дохода на бащата.Проверката дали сме на различни адреси предполагам се извършва в ГРАО или и по друг начин.Благодаря предварително
изчетох цялата тема и се оказа ,че само на мен са искали дохода и на бащата,ние сме в същата ситуация. Simple Smile
Няколко поста назад описах същата ситуация. И питах в какво се състои проверката. Детски все още нямам преведени- август подадох документите.
Ако си ги подала края на август възможно е сега да получиш накуп за двата месеца. Ако и м.10 не получиш отиди си вземи заповедта, да не би да има отказ за изплащане. За да можеш да обжалваш, ако смяташ, че не са в правото си да ти отказват.
Виж целия пост
# 515
Благодаря, Ала-Бала! И аз мисля така да направя, хем да питам как ще стоят нещата с детските след януари.
Виж целия пост
# 516
Какво е работното време на Социално подпомагане?
Трябва да занеса бележките от училище...
Виж целия пост
# 517
Какво е работното време на Социално подпомагане?
Трябва да занеса бележките от училище...
9-17.30
Виж целия пост
# 518
Здравейте , аз подадох документи за детски през юни . През юли смениха закона и отидох да попитам трябва ли пак да подавам януари. От социалното ми казаха ,че юом съм подала преди смяната на закона трябва да си подам следващата година пак юни. Сега обаче четох ,че всички трябвало да подават януари. Някой питал ли е в социалното . Каква в крайна сметка е истината ?
Виж целия пост
# 519
Здравейте!Имам син на 18 и дъщеря на 13.Синът ми е последна година ученик и това което ме интересува е след като той завърши училище и спра да вземам детски за него размерът на детските за сестра му 50 лв. ли остава или става 35 лв.?Благодаря предварително за отговора.
Виж целия пост
# 520
Здравейте! Имам следния въпрос - сега като подавам нови документи за детските, трябва ли да взимам бележка от детската градина, т.к едното ми дете посещава такава от м.септември или това важи само за учениците? Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 521
Здравейте! Имам следния въпрос - сега като подавам нови документи за детските, трябва ли да взимам бележка от детската градина, т.к едното ми дете посещава такава от м.септември или това важи само за учениците? Благодаря предварително!
Ако е предучилищна, т.е. трета или четвърта група-трябва. Иначе не.
Виж целия пост
# 522
Пан не става ясно . Уж след 12-месечния период , пък после всички трябва от 1 до 30 януари или до 31 януари ? Пак не е ясно.

"Детските надбавки няма да бъдат спирани. Това обявиха от Агенцията за социално подпомагане по повод информацията, че помощите няма да се изплащат от началото на 2016 година, предаде БНТ.

След Нова година влизат в сила нови правила за отпускане на надбавките, както и нова декларация за кандидатстване. За да получите месечната помощ от 35 лева децата трябва да ходят на градина или училище, да имат всички необходими имунизации, както и да са редовно пребиваващи в страната. След изтичането на 12-месечен период родителите трябва да подадат нова декларация в поделенията агенцията за социално подпомагане. Надбавките няма да бъдат отпускани на деца, които са родили. Всички семейства, които получават детски надбавки, ще трябва да подават отново заявления от 1 до 30 януари заради промяна в Закона. Това каза Надя Танева, директор на Социално подпомагане в Пловдив. „Средствата ще бъдат отпускани по друг начин. Досега помощта за първо дете беше 35 лева, за второ – 50 лева. Засега не се коментира дали ще има промяна в размера на помощта”, каза Танева"
Виж целия пост
# 523
Здравейте! Имам следния въпрос - сега като подавам нови документи за детските, трябва ли да взимам бележка от детската градина, т.к едното ми дете посещава такава от м.септември или това важи само за учениците? Благодаря предварително!
Ако е предучилищна, т.е. трета или четвърта група-трябва. Иначе не.

Ала-Бала, Благодаря много!  bouquet
Виж целия пост
# 524
http://www.mediapool.bg/shte-se-podavat-novi-deklaratsii-za-polu … dbavki-news240520.

От подаване на заявления са освободени родителите, на които са отпуснати надбавки след 28 юли тази година, когато влезе в сила новият Закон за семейните помощи за деца и за които е ясно, че отговарят на условията.

Това означава ли,че след като аз съм подала заявление август 2015 няма да подавам ново такова януари 2016?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия