Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 9

  • 118 051
  • 786
# 495
Здравейте,

Искам да попитам в декларацията за детските, освен доход от работодател  какво друго трябва да се попълни като сума? Конкретно ме интересува издръжката ,която ми плаща бащата на детето фигурира ли като доход там?
Виж целия пост
# 496
Не
Виж целия пост
# 497
В края на септември, като носих в социалните бележката от училище за новата учебна година, ми казаха, че било прието вече всички да подават документи за детски през януари (сега съм подала през юли 2015-та). Съответно през януари трябвало да подавам всичко наново. Това разбрах, а имаше много хора, не можех да стоя дълго и да разпитвам подробно, затова да ви попитам тук - ще трябва през януари да подавам всичко наново, пак доход 12 м. назад, бележки от училище, така ли?
Виж целия пост
# 498
Нека поне наближи краят на годината, предполагам тогава ще се разбере каква е драмата и трябва ли всички вкупом да подават отново документи януари. Промените, които влизат в сила от 01.012016 според мен не касаят всички, но може да има нещо ново до тогава.
Нека не се задава този въпрос във всеки пост.
Виж целия пост
# 499
Благодаря за отговора и се извинявам ако съм досадила с въпроса си, но прегледах само 2-3 страници назад и не видях точно това да е коментирано. Ще следя нещата докъм края на годината.
Виж целия пост
# 500
Здравейте! Искам да ви попитам какви документи се носят в социалните за детските? И ако към момента съм прекратила взаимоотношения с работодателя, какво да декларирам като доходи. Тази процедура се прави всяка година нали така?
Виж целия пост
# 501
Бележки за доходите, за ваксините, бележка за банковата сметка (не навсякъде я искат) и попълнена молба за детските.Въпреки прекратени отношения с работодателя пак се взема задължително бележка от него.Да, всяка година, ако смяташ, че отговаряш на критерия за доход.


Днес бях в социалните и при нас навсякъде има разлепени бележки, че тези, които са подали документи след 28.07.15 ще трябва да подават отново след 31.12.15..., но никой не знае защо... пълна тъпотия...При положение, че и мен ме засяга и подавам за първи път...
Виж целия пост
# 502
Здравейте. Предстои ми подаване на документи за детски този месец. Взех си документа за доходите,но месеците,когато съм била в болнично,дохода ми е 0лв. Какъв документ трябва да взема, за да представя в социалното и за да мога да ги сметна със заплатите ми . Освен това кой доход да събирам брутния или нетния.
Виж целия пост
# 503
Здравейте. Предстои ми подаване на документи за детски този месец. Взех си документа за доходите,но месеците,когато съм била в болнично,дохода ми е 0лв. Какъв документ трябва да взема, за да представя в социалното и за да мога да ги сметна със заплатите ми . Освен това кой доход да събирам брутния или нетния.
Не представяш документ, от банково извлечение си виждаш получените суми за обезщетение и ги смяташ към дохода. Взима се брутният, него трябва да е  посочил в удостоверението работодателя.
Виж целия пост
# 504
Здравейте. Предстои ми подаване на документи за детски този месец. Взех си документа за доходите,но месеците,когато съм била в болнично,дохода ми е 0лв. Какъв документ трябва да взема, за да представя в социалното и за да мога да ги сметна със заплатите ми . Освен това кой доход да събирам брутния или нетния.
Не представяш документ, от банково извлечение си виждаш получените суми за обезщетение и ги смяташ към дохода. Взима се брутният, него трябва да е  посочил в удостоверението работодателя.
Трябва да посети банката и да си взема извлечение,така ли?  Може би е глупав въпроса ми,но съм нова в това.
Виж целия пост
# 505
Най-лесно е, ако имаш електронно банкиране.
Иначе не е нужно да ходиш до банката, дават ти справка в Социалните и ги попълваш на място...

Лично тук онзи ден отказаха да ми приемат попълнената молба, защото не им била излязла справката от НОИ...а аз си попълних сумите от он-лайн банкирането и тяхната справка не ме вълнува...Тъпа бюрокрация във Варна.
Виж целия пост
# 506
А те съветвам да си изкараш ПИК код от НОИ, така ще си следиш болничните и майчинството, ако си в майчинство. Дават го на момента срещу лична карта, след което с ЕГН и парола се логваш на сайта на НОИ. Можеш да си следиш и осигуровките, дали са внесени.
Виж целия пост
# 507
Благодаря за информацията. Имам ПИК код,но нямам онлайн банкиране.
Когато съм несемейна,трябва ли бащата да се вписва,имената му,ЕГН....
Има една точка 5-" детето ми/децата ми...... Не посещава/т подготвителна група за задължителна и т.н. на мястото на точките се вписва името на детето ли или нищо не се пише. Детето ми е на 1месец. Подобно е положението с точка 6- за средно образование. Точка 7 е за иминизациите-детето ми е имунизирано. Трябва ли нещо да пиша тук?
Кои са тези помощи/с изключение на помощите и средствата, получени по закона за семейни помощи за деца (ЗСПД) и по закона за закрила на детето/?
Дано не стана много объркано за разбиране
Виж целия пост
# 508
Благодаря за информацията. Имам ПИК код,но нямам онлайн банкиране.
Когато съм несемейна,трябва ли бащата да се вписва,имената му,ЕГН....
Има една точка 5-" детето ми/децата ми...... Не посещава/т подготвителна група за задължителна и т.н. на мястото на точките се вписва името на детето ли или нищо не се пише. Детето ми е на 1месец. Подобно е положението с точка 6- за средно образование. Точка 7 е за иминизациите-детето ми е имунизирано. Трябва ли нещо да пиша тук?
Кои са тези помощи/с изключение на помощите и средствата, получени по закона за семейни помощи за деца (ЗСПД) и по закона за закрила на детето/?
Дано не стана много объркано за разбиране

Значи с ПИК си провери за кой месец какви суми си получила. Вписват се в месеца на получчаване. Пишеш "Не посещава", подчертаваш или задраскваш...каквото е изискването на декларацията.
За имунизациите представяш бележка от ЛЛ на детето.
Ако с бащата живеете на един и същи настоящ адрес, декларираш и негови данни и доходи.
Тези помощи са всички други, които се изплащат на закон различен от ЗСПД и ЗЗД.
Виж целия пост
# 509
Момичета, извинявайте, че пак ще се повторя, но не ми е ясно. В сряда имам ходене до социалните и ми се иска да подам и документите за детските. Ще мога ли да подам документите без бележка от бившия ми работодател, само с банково извлечение. Аз до месец октомври вкл. съм в майчинство, а от 09.10 съм се регистрирала в бюрото по труда, ако има значение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия