Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 9

  • 118 051
  • 786
# 525
Дано наистина да е така! Аз подадох септември,... Дано не се налага повторно...
Виж целия пост
# 526
Аз четох тук,защото предния линк не се отваря. http://www.varna.utre.bg/2015/10/17/343102-novi_deklaratsii_za_p … chavane_na_detski
Подавах през август,след промените от 28.07. Значи няма да подавам пак. Много се радвам.

Виж целия пост
# 527
съжалявам за глупавия въпрос, обаче казахте да си попълня от банковото извлечение доходите за съответния месец, тези 340лв добре, обаче преди това (първата година) ми излиза в НОИ примерно осигурителен доход X, а съм получила по-малко съответно Y. кое от двете трябва да напиша?
и имам доплащания за месеците назад в юли по 2/3лв на месец, но аз ги пиша общо като доход в юли нали?
Виж целия пост
# 528
съжалявам за глупавия въпрос, обаче казахте да си попълня от банковото извлечение доходите за съответния месец, тези 340лв добре, обаче преди това (първата година) ми излиза в НОИ примерно осигурителен доход X, а съм получила по-малко съответно Y. кое от двете трябва да напиша?
и имам доплащания за месеците назад в юли по 2/3лв на месец, но аз ги пиша общо като доход в юли нали?
Пишеш само сумата, получена в сметката ти, осигурителният доход не те касае в случая.
Ако през м. юли си получила 150лв. за май, и 200 за юни. Цялата сума 350лв я вписваш като доход за юли.
Виж целия пост
# 529
Благодаря ти Ала-Бала  bouquet
 явно факта, че чета навсякъде брутен доход си оказва влияние  Hug

и още едно питане, само че за бащата, ако може да не отивам в другата тема:
 по трудова книжка от 01,01,2015 е на 375лв на месец
в служебната бележка за доход счетоводителката е писала брутен доход 395,25лв
мислех, че може да се разминава заради стаж и др... обаче 395,25 е за всички месеци от тогава.
понеже тя е "малко" отнесени от вихъра и последния път с друга служебна бележка три пъти ни връщаха, дали може да видя в НОИ, ако си извади ПИК какви да са сумите, защото едва ли и вие можете да предположите какво е сътворила този път? в неговите доходи се пише вече осигурителния нали така?

май месец му върнаха и данъци за доход непревишаващ МРЗ. той трябва ли да се декларира някъде?

извинявам се, за многото питания, ама за някакви левчета се въртим и отиваме ту тоя, ту другия месец под 350лв. и не знам вече от къде могат да ни хакнат Sad
Виж целия пост
# 530
Пак аз с допълнение. понеже мъж ми има ПИК към НАП и там видях доходите -
в служебната бележка кой доход трябва да присъства
Осигурителен доход (лв.) или Начислен месечен облагаем доход (лв.)

много се извинявам отново  #Crazy чудно ми е тез цигани как си ги подават  ooooh!
Виж целия пост
# 531
Пак аз с допълнение. понеже мъж ми има ПИК към НАП и там видях доходите -
в служебната бележка кой доход трябва да присъства
Осигурителен доход (лв.) или Начислен месечен облагаем доход (лв.)

много се извинявам отново  #Crazy чудно ми е тез цигани как си ги подават  ooooh!
Удостоверението включва брутният доход за съответния месец. При МРЗ 380лв, смятам че вече тези 375 не са актуални, просто не е отразено в ТК. Останалото до 395.25 може да е клас прослужено време или някакъв вид материално стимулиране. Осигурителният доход може да е 600лв. примерно.
Затова по-вероятно е да се гледа начислен месечен облагаем доход.
Виж целия пост
# 532
Ала-Бала  отново мерси  Heart Eyes
надявам се да не те занимавам с тези надбавки повече  bouquet
Виж целия пост
# 533
Подавам декларацията за детски септември месец - съответно бележките за доходите са до август. Тази година не се класираме вече за детски. Та въпроса ми е кой ще е последният месец, за който ще ми преведат детски - август или септември?
Виж целия пост
# 534
Подавам декларацията за детски септември месец - съответно бележките за доходите са до август. Тази година не се класираме вече за детски. Та въпроса ми е кой ще е последният месец, за който ще ми преведат детски - август или септември?
През септември трябва да е последният превод, който се отнася за август.
Виж целия пост
# 535
През септември трябва да е последният превод, който се отнася за август.
[/quote]

Мерси!
Виж целия пост
# 536
Уф.... мислих мислих и реших да не подавам за детски др. месец. Постоянните ни адреси с таткото са в различни градове, но от време на време живеем заедно - особено тази година когато каката ни тръгна на предучилищна. И с тези техни проверки по-адреси , и тези ти ми добросъвестни комшийки с пълна инфорамация за семейният ми статус и т.н. Все пак неговият брутен доход е доста висок и затова реших да не пробвам - няма смисъл да се разправям с бюрокрацията излишно. Не, че тези пари не ни са от помощ, въпреки всичките заеми, които имаме - брутото на таткото не се вписва в нормите. 
Успех на другите !!!!
Виж целия пост
# 537
Те не ходят да проверяват по адресите бе хора, проверяват в системата!
Виж целия пост
# 538
Като се има предвид, че в новата декларация ще се слага подпис под деклариране, че не живееш с другия родител без значение от адреса му по лична карта, всеки ще предцени какво да декларира  Whistling
Виж целия пост
# 539
Сега последно кои ще подават отново януари? Тези, подали преди 28.07 или обратното? Четох тези дни няколко статии и все пишеше, че ще е за тези, подали по старите правила, но моя колежка подаде онзи ден и в социалното й казали, че януари пак ще трябва  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия