Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 9

  • 118 051
  • 786
# 630
Здравейте, доколкото се информирах в декларацията, която се подава се посочват реално получените доходи за последните 12 месеца. В моя формуляр пише не получено възнаграждение, а брутно трудово възнаграждение върху което се дължат осиг. вноски. Съответно имам месеци с начислени осигуровки, но неизплатено възнаграждение. Трябва да занеса формуляра както си е и в самата декларация да посоча реалния доход или счетоводството трябва да ми издаде нова справка само за реално изплатените суми?
Виж целия пост
# 631
Здравейте, доколкото се информирах в декларацията, която се подава се посочват реално получените доходи за последните 12 месеца. В моя формуляр пише не получено възнаграждение, а брутно трудово възнаграждение върху което се дължат осиг. вноски. Съответно имам месеци с начислени осигуровки, но неизплатено възнаграждение. Трябва да занеса формуляра както си е и в самата декларация да посоча реалния доход или счетоводството трябва да ми издаде нова справка само за реално изплатените суми?
Декларират се брутни доходи! Но реално получени такива. Т.е. каквото ти е изплатено за м.09 (брутен размер обаче) това трябва да ти впишат в удостоверението.
Кажи в счетоводството да ти издадат удостоверение с получени доход. Но бруто.
Виж целия пост
# 632
Здравейте!Надявам се да може да ми дадете някаква информация.Ноември месец трябва  да подам документи  за детски,с таткото  нямаме брак ,но е припознал  децата редно ли е  да ми искат  и неговите  доходи понеже се водим на един адрес.А   и той в момента е в чужбина.И др. понеже       единият от родителите е в  чужбина  нямам право даподавам за детски .До сега съм подавала само моите  доходи .Благодаря ви.
Виж целия пост
# 633
Здравейте!Надявам се да може да ми дадете някаква информация.Ноември месец трябва  да подам документи  за детски,с таткото  нямаме брак ,но е припознал  децата редно ли е  да ми искат  и неговите  доходи понеже се водим на един адрес.А   и той в момента е в чужбина.И др. понеже       единият от родителите е в  чужбина  нямам право даподавам за детски .До сега съм подавала само моите  доходи .Благодаря ви.

По новите условия и двамата родители трябва да живеят постоянно в страната, за да получават детски. И ако се водите на един настоящ адрес трябват и неговите доходи. Това го промениха лятото
Виж целия пост
# 634
Здравейте, извинявам се за глупавия въпрос, но съвсем се замотах. Искам да подам документи за детски надбавки от месец декември, но не знам от кой месец трябва да се издаде бележката за доходи. От декември до декември или? Принципно придобих право още през месец октомври, но тъй като имам двама работодатели, а единия забави бележката и съвсем се омотаха нещата, та сега наново.
Виж целия пост
# 635
Здравейте, извинявам се за глупавия въпрос, но съвсем се замотах. Искам да подам документи за детски надбавки от месец декември, но не знам от кой месец трябва да се издаде бележката за доходи. От декември до декември или? Принципно придобих право още през месец октомври, но тъй като имам двама работодатели, а единия забави бележката и съвсем се омотаха нещата, та сега наново.

От м.11.2015 назад, т.е. от 12.2014 до 11.2015 вкл. щом ще подаваш през декември.
Виж целия пост
# 636
Благодаря за отговора Simple Smile
Виж целия пост
# 637
Тъй като съм студентка, какви документи ще ми трябват за еднократната помощ при бременни ??
Виж целия пост
# 638
Тъй като съм студентка, какви документи ще ми трябват за еднократната помощ при бременни ??
http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2135456128
От чл.10а надолу
Виж целия пост
# 639
казус - миналата седмица подадох документи за детски, обаче забравих да декларирам доход на таткото от НАП (върнати данъци) с тях пак сме под 350лв на човек, ама да не излезе, че съм ги скрила и след това по-зле. какво мога да направя?
Виж целия пост
# 640
казус - миналата седмица подадох документи за детски, обаче забравих да декларирам доход на таткото от НАП (върнати данъци) с тях пак сме под 350лв на човек, ама да не излезе, че съм ги скрила и след това по-зле. какво мога да направя?

Това не е доход и не се декларира.
Виж целия пост
# 641
Здр. Бих искала да ви попитам кога се попълват документи за детски и какви са тези документи? Също така кога започват да се изплащат тези детски - когато се роди детето или след като навърши годинка две 
Виж целия пост
# 642
Здр. Бих искала да ви попитам кога се попълват документи за детски и какви са тези документи? Също така кога започват да се изплащат тези детски - когато се роди детето или след като навърши годинка две 

Здравейте. Прочетете първия пост на темата.
Виж целия пост
# 643
Скрит текст:
казус - миналата седмица подадох документи за детски, обаче забравих да декларирам доход на таткото от НАП (върнати данъци) с тях пак сме под 350лв на човек, ама да не излезе, че съм ги скрила и след това по-зле. какво мога да направя?

Това не е доход и не се декларира.

Lady Brinne  bouquet bouquet bouquet Много благодаря
Виж целия пост
# 644
Здравейте и от мен! Трябва ли в декларацията да опиша други доходи,тоест таткото ми е платил издръжка в размер на 340 лв. само за два месеца.В момента чакам от спечелено дело,съдя изпълнител да ми даде пари за издръжка за една година назад.Това има ли значение и трябва ли да ги смятам и отразявам някъде?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия