Плодчето хапни, чайче с мед пийни и мечтана фигура постигни! Тема 50

  • 74 060
  • 804
# 585
Това с количеството на водата е поредната питанка, по която се спори активно. За себе си реших да се водя по жаждата, като гледам обаче да изпивам поне по 2 л. на ден. Странното е, че когато съм на плод или плод+зеленчук ми се пие многоо вода (въпреки, че с плодовете и зеленчуците получавам допълнителна вода). Аз го отдавам на нужда на организма да изхвърля токсините.
Четох тук всички теми. Повечето диети наистина водят до отслабване, но според моите представи са нездравословни. Зачетох се във високомазнинната диета, тя ми беше супер интересна и странна. Но е против всякакви мои схващания за полезно  и правилно.  Crazy Някак ми се струва твърде тежка храната за да се яде всеки ден цял живот. А отделно за мен конкретно е мъка да ям масла, сметани, тлъсти меса. И реших изобщо да не се мъча да съм правилна, за да си "оправя" инсулиновата резистентност.
После четох тази статия  http://www.zdravei.org/gladuvane/. Опитах се понеделник, сряда и петък да карам на 500 ккал от плодове и зеленчук. На втория 500 калориен ден щях да изям някого.   Simple Smile
И тъй си направих съвършено погрешен режим по всички тукашния разбирания - понеделник, сряда и петък плод, зеленчук, ядки. Останалите дни яйца, 3,6 % мляко (основно кисело), риба, месо, маслини, малко зеленчук. Намалила съм въглехидратите доста, но от плодовете няма да се отказвам.
Та аз съм на това положение. Ще пиша след месец дали съм на същото мнение и как се чувствам.
Виж целия пост
# 586
Високо мазните диети могат да са полезни, само ако мазнините идват от естествени източници: ленено масло и семе, авокадо, зехтин, нерафинирано слънчогледово олио, сусам и производните му. До колкото аз зная за ВМ-НВД е именно на този принцип, иначе за мен си е по-скоро самоубийство! Иначе и аз изпитвах жестока жажда, по време на своето гладуване. А аз съм от хората, които пият ужасно много вода! newsm78
Виж целия пост
# 587
Аз не съм фенка на месото и затова плодолечението ми е любимият режим.
Само първите 1-2 дни ми е малко по-трудно, но след това нямам никакви проблеми.
Виж целия пост
# 588
SoFarSoGood, споделяла съм тук, че и аз не съм фенка на месото, изпадам в потрес особено пък от тлъстото такова.  Sick С едно бутче трябва да изям два домата за да го пробутам. Имах дюкански периоди, които основно на мляко и яйца карах. Но съм с желязодефицитна анемия. И ще трябва да си ям месо и желязодаващите животински продукти.
Прекрасната, доколкото прочетох във  ВМ-НВД основният източник на храна е животински и мазнините следва да идват от там. Много разбиремо и задълбочено аргументират своя режим. Имат резултати. А аз дори сметанова торта не мога да ям.  hahaha Нито съм вегетарианка, нито веганка, но смятам, че храненето насила и защото трябва няма как да бъде дългосрочно. В крайна сметка всички сме различни и следва да се храним разумно и така, че да се чувстваме добре физически и психически.
Именно по тази причина избрах за себе си в периодите на прочистване да ям и зеленчуци. Защото се чувствам по добре в сравнение само на плод.
Виж целия пост
# 589
SoFarSoGood, споделяла съм тук, че и аз не съм фенка на месото, изпадам в потрес особено пък от тлъстото такова.  Sick С едно бутче трябва да изям два домата за да го пробутам. Имах дюкански периоди, които основно на мляко и яйца карах. Но съм с желязодефицитна анемия. И ще трябва да си ям месо и желязодаващите животински продукти.
Прекрасната, доколкото прочетох във  ВМ-НВД основният източник на храна е животински и мазнините следва да идват от там. Много разбиремо и задълбочено аргументират своя режим. Имат резултати. А аз дори сметанова торта не мога да ям.  hahaha Нито съм вегетарианка, нито веганка, но смятам, че храненето насила и защото трябва няма как да бъде дългосрочно. В крайна сметка всички сме различни и следва да се храним разумно и така, че да се чувстваме добре физически и психически.
Именно по тази причина избрах за себе си в периодите на прочистване да ям и зеленчуци. Защото се чувствам по добре в сравнение само на плод.

Пробвай с алтернативи за набавяне на желязо.
Това е една доста добра статия. Аз почти не ям месо, само ако съм на гости при родителите ми и започнат да мърморят колко съм кльощава и, че трябва да се подсиля.
Хапвам главно риба и понякога пилешко.
Виж целия пост
# 590
Явно ми е грешна информацията. Аз пък обожавам месо, но не съм на "ти" със неща от сорта на олио, сланина и прочие животински мазнини. Обичам чисто, постно месо! Heart Eyes
Виж целия пост
# 591
иланг- иланг, аз мисля да пробвам плодове през ден, както е в тази статия, може да има добър ефект, като внимавам в другите дни де.Т.е при мен ще е всеки понеделник, сряда и петък на плодове и салати.( постя сряда и петък, така че ще ми е по-удобно). Така ще имам вторник, четвъртък, събота и неделя, когато мога да се храня с други неща. Simple SmileЩе видим дали ще ми се отрази добре, ще пиша как е.
Виж целия пост
# 592
В известен период от време и аз се опитах да спазвам режима на мазнинната диета, но накрая така ми омръзна от месата, че вече няколко месеца не съм и поглеждала месо. Отделно от това при този режим плодовете се ядат в толкова минималистично количество, че ...  ooooh! Например 1 малка ябълка на ден или шепа малини, като за сладки плодове от рода на бананите въобще не трябва да си помисля човек, тъй като съдържат много въглехидрати и фруктоза, които в този вид хранене са забранени.

Страшно много ми липсваха плодовете и за това се отказах от НВ ВМХ, а отделно от това и цели групи храни, като например бобови, зърнени, брашна и т.н. Единствено може да се хапват ядки, защото при тях мазнините преобладават.

Това с редуването на плодови дни ми допадна. Аз също ще го направя. Прилича ми на редуването на четворките при 90 дневната диета, там нали всеки четвърти ден е плодов.  Grinning
Виж целия пост
# 593
Ден 5 при мен Simple Smile
За днес съм планирала нектарини и ябълки.

Съчетавам диетата с доста спорт и движение.
Чувствам се отлично!
Виж целия пост
# 594
иланг- иланг, аз мисля да пробвам плодове през ден, както е в тази статия, може да има добър ефект, като внимавам в другите дни де.Т.е при мен ще е всеки понеделник, сряда и петък на плодове и салати.( постя сряда и петък, така че ще ми е по-удобно). Така ще имам вторник, четвъртък, събота и неделя, когато мога да се храня с други неща. Simple SmileЩе видим дали ще ми се отрази добре, ще пиша как е.

Ако имаш воля може да пробваш 1 или 2 пъти в седмицата ден само на вода, чай и лимонов сок.
Когато не съм на режим правя такива разтоварващи дни.
Виж целия пост
# 595
В известен период от време и аз се опитах да спазвам режима на мазнинната диета, но накрая така ми омръзна от месата, че вече няколко месеца не съм и поглеждала месо. Отделно от това при този режим плодовете се ядат в толкова минималистично количество, че ...  ooooh! Например 1 малка ябълка на ден или шепа малини, като за сладки плодове от рода на бананите въобще не трябва да си помисля човек, тъй като съдържат много въглехидрати и фруктоза, които в този вид хранене са забранени.
Точно това имах предвид и аз като още преди да съм почнала се отказах.
Сега чакам с нетърпение плодовия ден. Не ми е толкова трудно в дните на другите полезни храни с малкото въглехидрати. Но съм първа седмица на този режим. От време на време мисля да си позволявам черен шоколад, други въглехидрати или пък някоя свръх гъзарийка. Един вид като начин на живот.

Т.е при мен ще е всеки понеделник, сряда и петък на плодове и салати.( постя сряда и петък, така че ще ми е по-удобно). Така ще имам вторник, четвъртък, събота и неделя, когато мога да се храня с други неща. :
все си мисля, че постът е създаден не само да доказваме колко можем да се ограничаваме, а че има чисто функционална полза за тялото. Точно за това не приемам, че постоянно можем да ядем тлъсти храни и меса.
Виж целия пост
# 596
Да, постът има изключително много ползи.
Виж целия пост
# 597
SoFarSoGood, не ти ли става зле по време на гладуване да спортуваш толкова много?
Виж целия пост
# 598
SoFarSoGood, не ти ли става зле по време на гладуване да спортуваш толкова много?

Не, чувствам се доста добре, при мен проблемът е първите 1-2 дни, тогава имам главоболие и ми е лошо, явно е заради чистенето от токсините.
Виж целия пост
# 599
Аз сега се храня с протеиновата диета и спортувам много. Харесва ми как оформя и стяга тялото, макар че ще трябва минимум година, за да изглеждам както искам. Може би не беше редно след гладуване да почвам тази тежка програма, но не мога да си представя да се натоваря толкова много физически, както го правя сега, и да ям само растителна храна. Дори в момента ми е изключително трудно да достигна 1500 калории, а без протеини сигурно ще са около 500, което е крайно малко за спортуващ човек. Не зная дали гледате по ТЛС, "Пълна промяна: Отслабване". Оттам разбрах защо ми се появи косопада по време на гладуването, а именно заради малкото калории. Той спря след захранването, но се води вид недохранване. Не съм доволна, че и на цикълът ми много, много не повлия. Само петната по кожата се поизчистиха. Но имах вяра за много по-добър резултат от 20 дневното си гладуване. А и, свалих 10 кг, но всички знаем, че това е вода, не мазнини или дори да има мазнини е някакво много много малко количество! Cry Cry
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия