Баба Зима вънка шари, ЮЛЧЕ пипка де що свари. ~ Тема 5

  • 36 901
  • 731
# 645
Бебе 2, дай боже някой ден да се шлифова! Засга обаче е едно вечно мрънкащо, ревящо и недоволно същество, което на моменти вече ми е трудно да изтрайвам  ooooh! Още отсега проявява инат и капризи. Не ми се мисли какво ще става занапред.  Peace

Най-накрая излязохме на разходка днес. Купих й крем за лице, че от тия лиги цялото й лице е в пъпки и направо рани. Досега мацах кремове за подсичане, което аптекарката каза, че е груба грешка, защото те изсушават кожата. Надявам се този да помогне, че дадох 16 лв.
Това ме подсеща да помоля да ми препоръчате крем за лице с UV защита, защото слънцето вече става силно.
Виж целия пост
# 646
Здравейте, момичета! Позагубих се малко, но ММ ми възложи малко работа. Помагам му от вкъщи с документите, че той милия излиза 7,30ч и се връща в 20ч от работа.  Тъкмо да му помагам и да се занимавам с нещо ...
Днес Борис става на 8 месеца! Моята радост и гордост е той.
Да ви се оплача, последни дни като отивам към детска кухня за да взема на Борис храната ( с количката) се опитвам да се движа по тротоара колкото се може повече, въпреки че тротоарите са в плачевно състояние, въпреки спрелите коли по тротоарите. Правя 30м по тротоар и следват 2-3 коли спрели една до друга- вървя по тротоара, смъквам количката за да заобиколя спрелите коли, качвам количката, 30м и пак същата ситуация  Close Вчера слизам аз за пореден път на пътното платно за да заобиколя колите които са спрели на неподходящо място и един идиот, спря до мен, и завъртя гуми, и потегли с бясна скорост   #2gunfire #2gunfire #2gunfire . Борис спеше. Събуди се изплашен. Взех го на ръце ,а детето не може да се успокои. Целия трепереше.
Как е възможно да съществуват подобни хора? Като съм сама да свирят и въртят гуми,каквото решат,но майка с ДЕТЕ ... Не си го обяснявам.
 Борис вече започна по-рядко да се събужда през нощта и съм много щастлива. Става вече към 8-8-30ч а не както обикновено след 10ч
Днес ще сме си вкъщи, че времето е студенко навън.
Поздрави на всички и целувки, на всички мами и техните слънца! Heart Eyes
Виж целия пост
# 647
 Николс честита месечинка. Всякакви идиоти има. Най- много ме дразнят като спират по тротоарите. Оня ден много бях се разбесняла заради един оруфляк.
   И моя е инат. Какво ще става ,когато порасне. Един голям глезльо.
   Момичета много често ни спохожда запек. Дайте съвет.
Виж целия пост
# 648
Здравейте мамчета Hug

Какво е това време навън - аз си мислех ,че зимата си е отишла - е да ама не Sad
Макар че пък малкия е хипер доволен - че има шанс пак да се пързаля със шейна Simple Smile

Днес въпреки снега ми е ден - най-накрая поръчах проходилката на playskool - и то чистак бърсак нова за 30 лв със доставката:-) и на малкия поръчах веселото раче и батерия за радиоуправляемата му кола че се скапа - утре като отида в Еконт ще оставя една шапка пари ама с кеф Simple Smile

Ох трябва да се замъкна до пощата да пусна на ММ декларацията - ей от понеделник все нещо става и не успявам - дано днес пробия Simple Smile

Малката вчера я качихме на колата на батко и, която се бута с крачета и не искаше да слезе Simple Smile
ММ се смее че у нас ще правя автомобилен парк с всички разновидности на колички. Нали и за първият и рожден ден реших да и взимам това http://baby.trial3.summercart.com/product/11253/injusa-kola-za-b … -goliath-137.html- реших триколка за Коледа да и взема или за другия рожден ден - ще видим как ще тръгне- а и имам една от баткото та за временно ще стане.

Моник
радвам се че малкия вече е добре  Hug

За подарък за сватбата - аз бих заложила на икона - ем е лично ем е не е претенциозно, а за друго може да им предложиш ваучер и преди да си заминат те си вземат нещо.

За рокля не мога да помогна - вече само онлине пазарувам с две деца иначе прост не ми остава време.

Бебе 2
дано бързо оздравеете  Hug

Иванела83
- много се радвам че са ти по -мярка - доволна съм че си намериха собственик, които да им се радва Simple Smile

Юхууу , много пишете, не спите ли  Mr. Green
Вече сме официално с 4 зъба. Продължава да е крива и инатите и се увеличават всеки ден  ooooh!
Онзи ден я остави за половин час на баткото да я гледа, че ходих на зъбар и познайте ....като се върнах къщата с главата надолу. Цялата дневна с пръснати играчки и една дупка на паркета. Съответно започвам с РАЗПИТА- защо така? И се започва едно обяснение- ами докато бях в тоалетната Дея дръпнала покривката от масата, съборила де що има там-дистанционни, мишка, салфитник и ЛАПТОПА. Малиии откачих  newsm61 За сега работи, без видими поражения е и хич не казах на ММ, че баткото милия щеше да го отнесе. Ей това малкото е голямо чудо бе, ами то здрава лайсна не остана по мебелите, цветята ми са вече са пръчки, каквото види и докопа го грабва и бяга с паяка. Зверче  #Crazy
MAMA_SANCHO може би подобно на това http://www.aliexpress.com/item/Baby-Chair-Portable-Infant-Seat-P … /32242978511.html Имаме бар стол и слагам малката в него с помощта на кенгуруто. Ефекта предполагам е същия.


Леле то страшно станало - имаш си калпазанка май май - и моята е хирошима и нагазаки  Joy Joy Joy Joy Joy- а на колко е баткото Simple Smile

Ей това за стола е супер - Моник ти за колко го взе  и как се води на български.

Никос - честита месечина. А за другото аз със две деца - едно в количка и едно закачено на бъги борд отзад какво ли не са ми свиркали, въртяли гуми и т.н. - ама аз как ги храня - един веднъж със всичката си наглост след като щеше да ни сгази ме напсува и аз от там побеснях и се спрях и му се развиках "ти само слез от колата бе боклук и ще ти строша главата задето щеше да ми сгазиш децата"  и малкия беше сложил една буквално тояга отстрани  на количката и като я размахах и тоя видя че съм напълно откачена и в колата и ме заобиколи и да го няма. Joy Joy Joy Joy Идиоти всякакви не се ядосвай.

Мар_бела - права е бебе2- търпение и малко повече правила и ще ги вкараш нещата р релси - въпроса е да се въоръжиш с много търпение Hug

За UV защита аз ползвам от край време Нивея бейби 50 фактор - сега и на моето лице го слагам зареди белезите от изгореното за да не потъмнеят. Много съм доволна от него.



Виж целия пост
# 649
Честита месечинка на Борис! Hug

За неприятните случки, които сте споделили -  Close направо не знам в какъв свят живеем вече. Аман!!! #2gunfire

За бебчетата, които са криви и/или инатливи - дано е период и отмине. Hug Вярно е, че си има деца, дето си остават криви цял живот, но това са някакви изключения и едва ли има много такива. Peace Мога да дам пример със сестра си, но тя и досега е прекалено обидчива (на 23 е) и ако прочете каквото искам да ви кажа, ще ми се разсърди. Но пък не познавам друг такъв човек, така че това е нещо като доказателство, че почти няма такива хора. Peace

Бързо да оздравяват всички болни! Praynig Hug

Хубав ден на всички!!! Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 650
Е пък изчетох ви имам нямам време, и публикуваните догде се наканя  Mr. Green
Честито на зъбковците, честито за новите придобивки, честито за свалените килограми на всички   Laughing, месечинките също
Времето наистина днес е кооооофти, то сутрин като превали ОК и до обяд сме навън. Днес комай само за приспиване ще се излиза  Crossing Arms
Моника, хич и не знам какво се подарява вече по сватби (освен дежурните парични суми), но за рокля я питай някоя абитурентка, те обикалят в момента надлъж и шир за рокли. Пък в крайна сметка вземи някоя по-изчистена и си добави впечатляващи аксесоари - шал, гердан, колан, цветно болеро ... Успех!
При нас както съм писала и друг път закуската е размито понятие - от приспиването нощно време до сутринта цока на пресекулки, последно като се буди около8-9ч сутрин. Давам след час и половина плодово пюре и след още толкова обяда. От днес, обаче, започнах да давам овесени ядки фино смляни, за да въведа глутена и да ни останат сирене и кисело мляко. И след 10-11 м. на детска кухня смятам да пробвам. То е лев и нещо на ден за трите неща, а сега едно купешко пюре е по-скъпо. Е, ще се яде от всичко после.
Аз също леко понастивам, къде от разходките през дена, които увеличих на два броя, къде от бацилите по хората. И, много ме болят китките вече, бубяна скача непрекъснато, пък и от вдигането й през всички месеци е вероятно + бутане на количка с една ръка.
Също ще търся крем за лице, че ставам от слънцето печено пиле.
Мама Сънчо, къде ги паркирате тези неща  newsm78. Искам вече да разкараме и бънджито и проходилката, която тепърва влиза в по-смислена употреба, но после какво ли ще наместим на тяхно място ...
А за шопите по пътя и по парковете даже нямам думи - разярена майка=разярена мечка Mr. Green
Нещо снегът спря  Grinning, но е много влажно.
Виж целия пост
# 651
Аууу, пропуснах да поздравя отслабващите мами за резултатите. Heart Eyes Браво на вас!!! Hug Аз неусетно съм свалила още 2 кила, та май килограмите ще си ги сваля безпроблемно, ама си ми трябва стягане на бедрата и задника. Tired
Виж целия пост
# 652
MAMA_SANCHO баткото е на 9 г и половина, ама акъла му като 4 годишен завалията. Толкова е отнесен, че все му пожелавам по-разтропана жена да си намери  hahaha Още не може връзките на маратонките да си върже, лошото е , че и никакъв интерес няма да се научи.
Смятам събота да въвеждам риба, Вие каква дадохте. ММ взел скумрия, а аз мислех пъстърва  newsm78
Лале в дъжда то и аз имам нужда от стягане обаче съм много мързелива по отношение на тренировки. Лошото е, че наближава лятото и вече искам да ходя на плаж пък с тоз целулит и виснал тумбак направо срам ме хваща  Blush
Monik@ сега се сетих за подобна сватба на моя близка, на която сестрата на младоженеца им подари почивка и те бяха много доволни. Но ти си знаеш хората и каво предпочитат. Пък в случая май е важен и факторът ВРЕМЕ, и дали изобщо разполагат с такова, за да се възползват  newsm78
Виж целия пост
# 653
Риба не съм давала, че моя алергичен се очертава. Обрина се от жълтъка, а от сиренето се продриска.  Tired Блазе ви, на тези дето децата им от всичко хапват и не мислят по сто хиляди схеми за хранене. Все пак, между пъстърва и скумрия, май скумрията е по-добре. Защото е дива риба, а пъстървите ги гледат в развъдници. Предполагам не ги рханят с червейчета, и не им спестява лекарствата.

Не ми е ден днес, тази нощ Борисчо се буди сто хиляди пъти. Не съм човек, когато не съм спала.  #Cussing out

За идиотите по улиците, така е, но не са само по улиците, навякъде са. Аз пък съм станала една кротка и добра след раждането, избива ме на рев  newsm78 вместо на агресия. Не съм добре.

Болните да се оправят, айде баба Марта й се види края. Избрахте ли си ден от месеца? Моят беше вчера. Сякаш хубав ден беше Wink

За рокля и подарък, не съм аз човека. Никаква креативност не се намира у мен.

Лале, аватарът ти ме усмихна. Антенките на пеперудката по-точно.  Heart Eyes

За мен в момента задача с повишена трудност е, какво да дам на това дете за вечеря, че да се засити качествено и да спи!
Виж целия пост
# 654
Всякакви луди има по улиците и което е най-лошото, че няма никаква толерантност към нас майките с деца....Направо не е за вярване........Нашето захранване също върви много бавно, но слава богу за сега сме нямали реакция към никоя храна.....
Моя пакостник също си върти ръцете сякаш ще пали мотор и в началото това много ме притесняваше но сега като чета че има и други такива деца значи може би си е нещо  съвсем нормално.......иначе сме болни от 1 седмица за пръв път и ми е едно много притесненооо..
Виж целия пост
# 655
Отидохме на консултация, но педи е извън БГ до понеделник. И тази седмица се разминахме.
Нашите кумове на сватбата ни изненадаха по време на първия сватбен танц с едно филмче на видео стена в заведението направено от наши снимки от деца, през времето докато бяхме гаджета и прочие, след това с нестинарски танц.Разменихме си икони като подаръци.
За рокля може да хвърлиш един поглед в магазина на Бианка .
Виж целия пост
# 656
Лале, аватарът ти ме усмихна. Антенките на пеперудката по-точно.  Heart Eyes
Hug
хихихихихих Laughing Heart Eyes Blush
Виж целия пост
# 657
Честити месечинки Simple Smile И Александър днес става на 8 месеца Simple Smile Качил е 130 гр за две седмици или общо 400 за месеца, на височина обаче дърпа яко Simple Smile Биха му тетраксим и хепатитната, плака много милия, дано този път не е като последният - все едно Ред бул беше пил - 2 дена почти без спане...  #Crazy Да не говорим как му се срина имунитета, та след десет дена беше болен и за първи път с температура...
Килограми сваляте - браво, аз съм далеч от това, което бях и скоро едва ли ще се оправя, за тренировки нито имам сили, нито време, да гладувам не смея докато кърмя, ще го мисля после  - а и идва лято, ще наблегна на салати и плодове и все ще се стопят...
Monik@ - За подарък за сватба, щом не искате уреди, може би екскурзия, аз лично май на това най-много бих се зарадвала, но то гладна кокошка просо сънува  hahaha
Mar Bella - Киноата накисвам за да се премахнат вредните съставки, после плакна и варя около 10 мин. Който иска повече информация - в сайта Здравей има доста полезна информация за зърнените култури, и в други разбира се има, но на мен този ми хареса - кратко, точно и ясно.
ToHu - аз давам от доста време вече към 20 ч каша инстантна с АМ или такава млечна за Лека нощ, след половин час кърмя - така издържа повече и става на около 3 часа напоследък, освен когато не го мъчи нещо - според мен освен зъби нищо друго му няма.
За неприятните инциденти навън и кретените по улиците, не ми се коментира, аз съм кротка натура, но в такива моменти звърът се буди в мен и съм способна да забравя възпитанието си и да псувам и аз като хамалин.

Крем за лице - на Мустела с фактор 50 и на Нивеа пак с фактор 50 - тези съм ползвала и за мен и за баткото, и не обичам да рискувам с козметика, пак ще заложа на изпитаното Simple Smile

Виж целия пост
# 658
По въпроса за рибата - скумрията не е подходяща за захранване, защото освен че е тлъста риба съдържаше някакво вещество, което не е ок, ама не мога да се сетя какво. Не знам да има готови бебешки пюрета със скумрия, така че и това е показателно. По принцип се захранва с бели риби - пъстърва, треска, хек и сьомга.
Виж целия пост
# 659
   Днес моя дребчо Борис става  на 8 месеца. 8 месеца изпълнени с щастие,любов и радост. Мога да кажа,че моя живот почна тогава. И аз се родих.Да ми е жив и здрав.
   Относно рибата.Аз съм взела на Гербер за захранване сус сьомга.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия