Баба Зима вънка шари, ЮЛЧЕ пипка де що свари. ~ Тема 5

  • 36 901
  • 731
# 180
Николс - честито на ТМ. Успешна и доходна работа му желая!!

Пайче, браво за новините. И на мен ми казаха след 1,5 год. Щом е толкова разбрана, другият път живот и здраве може пак да раждаш при Богданова.
 Аз бях на профилактичен още септември, но аз обичам да си ходя редовно на 6 месеца, та като се върнем от ските мисля да ходя пак.

Аз съм ЗА анкетите.  Мисля, че понякога има голяма полза от тях  - защото инфото е на едно място и човек си прави заключения, а и като е анонимна никой не се притеснява. Само трябва да предложим теми.

Някой дава ли тук кисело мляко с бисквити и в какво количество горе долу? Аз му дадох няколко пъти да опита по 1-2 лъжички и много му хареса.
Виж целия пост
# 181
За анкетите и аз съм напълно съгласна, само предлагайте теми и ще ги реализираме. Hug

Пайче, страхотна ти е прическата!!! Heart Eyes И браво за прегледа! Hug

NikolS 1989, много се радвам, че Борис е добре. Успехи на ТМ и само напред и нагоре!  bouquet

Иванела, браво за попарата! Hug

Пчеличке, всичко ще е наред. Hug Оказа се, че и Елица го има този проблем (въпреки че преди няколко седмици бях убедена, че всичко е наред Sad ). Тази седмица ще ходим до София при д-р Милко Сираков от "Майчин дом" и ще й направи една манипулация да ги разлепи. В Плевен нямаме детски гинеколог, а този е специалист и се занимава години наред с такива състояния (а и като цяло с детско-юношеска гинекология), та решихме да идем при него. Ааа и прегледът е с направление и без записване, което ни улеснява, защото иначе трябваше да се съобразяваме с часове и т.н. и щеше да ни е малко сложна организацията и пътуването. Спокойна съм по принцип, но вероятно като тръгнем и особено като стигнем там, ще ми се свие сърцето. Sad Но пък го правим за доброто на Еличка. И знам, че всичко ще бъде наред. Дано наистина да е така! Praynig
Виж целия пост
# 182
Здравейте! Да ви попитам,има ли някой бебок с четири хранения на ден.Моето дете спря да се буди през ноща и така му стават четири хранения за денонощие,но ми се вижда рано да е на толкова.
Виж целия пост
# 183
- когато бебчето ви се събуди през нощта с рев и гладно - как правите АМ по най-бързия начин?

Нямам стремеж да й го направя по най-бързия начин.Ставам,отивам в кухнята,топля водата,правя АМ,отивам до детската и й го давам.Ти се притесняваш,че плаче ли?
Но ти ако искаш бързо,смятам,че най-бързия начин е да си сложиш на нощното шкафче-вода в термос,с готова температура,чисто шише и доза АМ.Купих си термос от туристически магазин,който ми поддържа водата

Пайче,честита кола и прическа

Николс,успех с центъра

Лаленце,добре си решила да я водиш на детски

Пчеличке,оправя се лесно слепването.Споко


Нощите са кошмарни, заспива към 2.00ч, то е хъркане мъркане, след ставане към 4 "скубем" сополи към 6  ooooh!. Но вървим на добре.

Било е купон при вас.Радвам се,че сте по-добре.Сополите с какво ги скубеш?Помпата за прахосмукачка е супер

Здравейте! Да ви попитам,има ли някой бебок с четири хранения на ден.Моето дете спря да се буди през ноща и така му стават четири хранения за денонощие,но ми се вижда рано да е на толкова.

Хубаво е да са 5 хранения.Винаги може да вмъкнеш едно мляко в режима.Първата ми дъщеря заспиваше в 21 ч и се будеше в 9 сутринта.Въртях различни варианти,за да е с 5 хранения-9,12,16,20,24 ч.Като последното й го давахме докато спи.Тя си спеше и цокаше.Ако лягахме в 23 ч,тогава й го давахме.Изобщо гледахме и на нас да ни е удобно



На нашата започнах да й давам плод-ябълка,круша,банан.Мали,все едно отрова й давам.Плюе и прави едни кисели физиономии.Продължавам да опитвам.Засега нямам успех ни с домашно пюре,ни с купено,ни с плод на парчета.С последното само се дави или плюе каквото е заръфала.

Виж целия пост
# 184
Мерси Elfita.И аз му давам в 24 и яде спящ,но така сутрин не огладнява и,ако не му настоявам ще пропусне закуската.Но така пък го карам насила да яде,дебна да задреме и бутам млякото.Чудя се какво да правя!?
Виж целия пост
# 185
Мерси Elfita.И аз му давам в 24 и яде спящ,но така сутрин не огладнява и,ако не му настоявам ще пропусне закуската.Но така пък го карам насила да яде,дебна да задреме и бутам млякото.Чудя се какво да правя!?
И МС няколко дни имаше 4 хранения днес ще са 5 хранения.Щом се чувства добре,мисля че няма проблем да са 4 хранения за денонощие.Да кажат мамите с опит Simple Smile
Виж целия пост
# 186
ЕХА има раздвижване във форума
Пайче,честита кола и прическа и евалата че си отделила време за себе си
Никос успех на семейството ви в начинанието

От петък Владислав ми е с леко стомашно неразположение,всяка сутрин се буди наакан като 2 дни беше и зеленикаво,около обяд се изхожда още веднъж ,но по-малко и привечер само пръчка но е течно  малко зацапването на памперса( newsm09 ама че  цветно описвам,ще ме извините за което).Давам био баланс по прахче,инфакол за пръцкането и вит ц. 2 дни го държах само на кърма ама промяна няма ,чух се с педи ама каза  щом няма други симптоми да не се тревожа и в четвъртък ще се видим на консултацията.Днс обаче милото като видя бананите и почна да реве да му дам,ами изяде си около 80гр(малко бурканче на гербер,аз така засичам колко яде)и след обяд му дадох 1 лъжичка сварен и пасиран ориз разреден с кърма в полутечно състояние и си го хапна,дано има ефект и спре да дриска,но на консултацията ще помоля да пусне изсладване,все пак да се знае от какво може да е  стомашният му дискомфорт

За храненията ние все още ставаме  по нощите и сме на  почти 6,понякога на 5 но рядко,случва се и 7 пъти да се храним,но той яде по 4-5 мин и се нахранва и отказва да суче,същинското е през ноща на спокойствие
Виж целия пост
# 187
Мерси Elfita.И аз му давам в 24 и яде спящ,но така сутрин не огладнява и,ако не му настоявам ще пропусне закуската.Но така пък го карам насила да яде,дебна да задреме и бутам млякото.Чудя се какво да правя!?

Щом не търси млякото може и на 4 ри да го оставиш.Щото така да дебнеш и насила кофти.Моята си го пиеше с кеф.Само гледай повече водичка да пие,защото с отпадането на 5 тото хранене му отпадат и милилитрите течност,които поема с него

yulianka ,дрисъкът може да е и реакция към храна.Има смисъл от микробиология на ако и ПКК.Макар че педи ще ти каже вероятно,че са зъби и ще те отсири.Много обичат да се изтриват за всичко със зъбите

Виж целия пост
# 188



yulianka ,дрисъкът може да е и реакция към храна.Има смисъл от микробиология на ако и ПКК.Макар че педи ще ти каже вероятно,че са зъби и ще те отсири.Много обичат да се изтриват за всичко със зъбите




Да все едно им искаме пари да ни дадат а не направление за грижа към пациент
Виж целия пост
# 189
Да все едно им искаме пари да ни дадат а не направление за грижа към пациент

Отдавна пациентът е на последно място,за съжаление.Ако продължи дрисъкът,може и сама да си ги пуснеш изследванията.Ще ти легнат 12-15 лв
Виж целия пост
# 190
Да все едно им искаме пари да ни дадат а не направление за грижа към пациент

Отдавна пациентът е на последно място,за съжаление.Ако продължи дрисъкът,може и сама да си ги пуснеш изследванията.Ще ти легнат 12-15 лв

Ще го наблюдавам и утре и въпреки че сряда го дават най-студено ако се наложи ще изместя и консултацията и ще  пускам за моя сметка изследвания,само малчо да е добре.Все се заричам да не се шашкам и сега пак съм в паника
Виж целия пост
# 191
yulianka, не че нещо, но най-вероятно е от храна. Помисли, дали не си въвела нещо наскоро. Аз пак клоня към моя "любимец" - глутенецът  Tired Точно с разстройство, продължило с месеци, се изразяваше непоносимостта на дъщеря ми. Познай дали някой педиатър изобщо предположи за вярната причина. Изследвания, всичко беше чисто, а детето си дриска на поразия. И не наддаваше, беше заприличала на сомалийче, не мога да хледам нейни снимки от онова време, сърцето ми се свива. До 2.5 години беше мъката. Накрая един колега ми сподели за глутена и неговото въздействие, спрях всичко, буквално всичко и детето се оправи. Затова съм наплашена от доктори. Да пази Господ децата ни! Онези са като коне с капаци, изобщо не те поглеждат, изпяват си мантрата и им дреме. Понякога се чудя кое е по-добре, да има некомпетентни и незаинтересовани специалисти или изобщо да ги няма!

Извинявам се за лиричното отклонение, напоследък не съм в добро психическо състояние  Tired едно такова чувство на обреченост ме е обзело, имам чувството, че светът е полудял. Или аз съм полудяла. Едно от двете Wink
Виж целия пост
# 192
Привет..слънчево е та да видим темп как ще е.
Юле,как е Виктор?
Фнес обърнах внимание на шезлонга,пише до към 6 м и до 9 кг.Спиделям,ако има мами като мен отнесени  Joy
За въпросника,предложение от мен.Колко хранения имате и заместихте ли обедното?Кога и по колко давате плодовото пюре и колко АМ изпиват бебоците/за кърмените също
Приятен деееен.
Виж целия пост
# 193
yulianka, не че нещо, но най-вероятно е от храна. Помисли, дали не си въвела нещо наскоро. Аз пак клоня към моя "любимец" - глутенецът  Tired Точно с разстройство, продължило с месеци, се изразяваше непоносимостта на дъщеря ми. Познай дали някой педиатър изобщо предположи за вярната причина. Изследвания, всичко беше чисто, а детето си дриска на поразия. И не наддаваше, беше заприличала на сомалийче, не мога да хледам нейни снимки от онова време, сърцето ми се свива. До 2.5 години беше мъката. Накрая един колега ми сподели за глутена и неговото въздействие, спрях всичко, буквално всичко и детето се оправи. Затова съм наплашена от доктори. Да пази Господ децата ни! Онези са като коне с капаци, изобщо не те поглеждат, изпяват си мантрата и им дреме. Понякога се чудя кое е по-добре, да има некомпетентни и незаинтересовани специалисти или изобщо да ги няма!




Извинявам се за лиричното отклонение, напоследък не съм в добро психическо състояние  Tired едно такова чувство на обреченост ме е обзело, имам чувството, че светът е полудял. Или аз съм полудяла. Едно от двете Wink


Оххххх,да мине днес и утре да отиваме на лекар,но аз глутен не съм въвела,единствено от масата беше докопа една коричка хляб но като видях как я пъха в устата веднага му я взех,страх ме е да не е някакъв чревен вирус  Sad  ето сутринта се събуди надрискан,преди малко пак дрисна да не е без хич,ама аз вече се филмирах





И спокойно светът и ние сме си същите ,но просто гледаме по различен начин на всичко случващо се около нас
Виж целия пост
# 194
Привет!
Ние в четвъртък влизаме в болница за изследвавия на рефлукса, за алергии др., защото и акото ни стана зелено от известно време насам. От вчера пък вътре има много тъмни лилавеещи участъци. Ще спра всички тъмнии червени храни дотогава да видим дали ще изчзнат. Тъкмо вчера дадох червено цвекло за първи път, но със сигурност не е от него. Сега ще го спра и ще въведа лук днес и утре.
От седмица Ади е непоносима. Нощите ни са кошмарни. Реве ужасно много. Започна да спи и по-малкопрез деня като още щом я сложа в лглото и се започва с един див , неконтролируем рев. А си е свикнала с леглото и си заспива сама в него без проблем. Вече съм с постоянно главоболие от тези ревове и недоспиване. Какво му стана на това дете?! Всичко беше добре.

Междувременно минахме на нефролог и там поне всичко ни е наред. Нямаме и срастване на срамните устни, както си мислех. Слава Богу, един проблем по-малко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия