Баба Зима вънка шари, ЮЛЧЕ пипка де що свари. ~ Тема 5

  • 36 901
  • 731
# 600
Мойта девойка не иска да лази,тя направо става и ходи около мебелите!Понеже с първата бременост не съм усетила такива неудобства..снощи усещах тежест в корема,едвам се завъртах в леглото на моменти и понАболваше нормално ли е това?Рано е малкия да си прави опит въобще да излиза!
Виж целия пост
# 601
Здравейте  Hug
Айде и ние към 8 месечните да ми е жив и здрав и всичките ни бебета живи и здрави и послушни Simple Smile
Виж целия пост
# 602
Мира, да минава бързо варицелата на баткото и дано бебка не се зарази! Hug

Иванела, честита ви месечинка! Heart Eyes

За храненето не мога да се включа, защото и преди ви казах, че аз правя някакви мои си схеми, дето май ги няма никъде. Laughing

За лазенето - Елица все повече опитва, но не е съвсем наясно как се прави. Joy Очаквам иначе едва ли не всеки момент да пропълзи. Ще видим.

Много се радвам, че все повече майчета пишат тук. Heart Eyes Наистина като едно време, когато едва смогвахме да правим новите теми. Ех! Hug

Прекрасен ден на всички!!! Heart Eyes Hug
Виж целия пост
# 603
Добро утро
То ние сме станали в 6 и вече ни е сабале, ама така е приказката Rolling Eyes
Да се включа за манджата, въпреки че ние сме едно свободно съчинение..... Ядем сутрин нещо въглехидратно, за днес имаме реване с царевичен грис, вчера пък- 1/2 кроасан с масло и чай + кърмене. После междинна закуска - плод+ зеленчук. Много обича стъргано, примерно цвекло/морков + ябълка/ круша, За обяд нещо гъстичко, за днес имам пилешка супа с ориз, морков, пресен лук и ще е тя. После правим едно кърмене, ама в ранния следобед. Към 16:30- следобедна закуска, днес пак ще е реването с малко чай/ кисело мляко, каквото се намира. Вечеря с всички, съвсем пълноправно. Снощи- малко от рядкото на супата и бях правила печени телешки кюфтенце- кайма+ праз+ яйце+ овесени ядки, магданоз и лук. Много и харесаха. И преди да легне- кърмене.
Викам на ММ, гледай каква е бузана, и той- ми не е като да  не я храниш Joy Joy Joy
Яде всичко, с апетит, особено ако има компания.
Ния, мерси за линковете, ще изгледам и ще следя за бонус инфо, ако имаш Hug
Разбира се имам какво друго да плямпам, ама по-късно че ще ми стане хипер дълъг поста Embarassed
Виж целия пост
# 604
Добро утро и от нас. Сутринта в 7 станахме( как пък веднъж не се успа) и сега вече сме на втора дрямка. Предимството на ранното ставане е, че успях да си нарежа и приготвя всичко за една мусака, следобяд само ще я метна във фурната. Също му приготвих неговия обяд : морков, тиквичка и броколи. Като се наспи се изстрелваме към парка и там до следобед, когато ще се приберем за следващото спане. Преди спеше повече в количката, но напоследък в къщи се успива, в количката дремне 30-40 мин. и ги ококорва да не изтърве нещо клюкарчето. Ние ходим в парка на Разсадника, ако някой има път натам. Дори в неделя засякох Славето с Бела случайно там, стана ми много приятно от срещата. Хубая ден за сега!
Виж целия пост
# 605
[quote author=yuliankа Ако можеше всичко щеше да направи,всичко яде и най вече телефони и дистанционни.Нали знаете че съм паника и сега съм се вторачила че си върти китката на едната ръчичка така както си седи"
 И моя е така само ,че с двете ръчички. Мен не ме е притеснило. Намирам го за много сладко,както и пляскането с ръчички- развитие на фината моторика.
   Относно храната. Сутрин го кърмя,обед-пюре месно/зеленчуково,следобед-каша+плод.20-20:30 кърма и евентуално още едно ядене (напоследак не си изцоква цялото мляко и се буди посред нощ). А иначе меса всички яде без риба( най- вероятно след седмица ще я вкарам). Зеленчуци и плодове още пасирам,но смятам тези дни да пробвам с настъргани как ще ги възприеме. От мамите тук ми дойде музата да правя грис,елда,овесени ядки. Та тези дни ще почна. Овесени ядки вчера му дадох и му харесаха. То нямаше как да не му харесат,тъй като бяха с любимия му плод- банан. Попара съм му давала със сирене и масло. Жълтък от 5 месец. Кис.мляко кога да дам се чудя?
Иначе ни зъби,ни пълзи(само назад нали сме раци). Само се търкаля.не се задържа много на крачетата все подскача като го изправя. Не стой самостоятелно седнал. Понякога се притеснявам,но си казвам ,че когато е готов ще го направи даденото нещо. Не го насилвам за нищо.
   Благодаря на всички ,че споделяте как ви минават дните,какво правят дребчовците ви. И според вас си правя изводи.
 И последно. Правите ли масаж още. Решила съм докато проходи да правя,мо напоследак много ми се дърпа.
Усмихнат ден!
Виж целия пост
# 606
и тук да кажа каква кулинарна муза ме осени за семейната вечеря:)
Сварих спелта и овес. Прецедих и добавих 1/2 връзка копър, 1/2 връзка магданоз, 1/2 връзка див чесън, 1 домат, 1/2 малка краставица, зехтин и сока на 1/2 миниатюрен лимон. Ужасно вкусно. Някаква вариация на табуле. Ако някой се вдъхнови, бон апети:) Това придруйено със зелена салатами пилешка супа. На Амето зелената салата и мнооооого ситно накълцана
Виж целия пост
# 607
бебе2, мен по-скоро ме вдъхновиха телешките кюфтенца. Wink Ако може по-подробно за тях...

Какво количество храна изяждат вашите бебчета на едно хранене? Моя яде много малко, на око като гледам, около 100 грама манджа се пада. днес специално му сложих яденето в бурканче от 190 гр - еми половината изяде и то със зор. Как едно ящно дете не ми се падна! Иначе във верашния обяд му бях сложила лук, малеее, още не може да ми се възстанови обонянието след днешната бомба в памперса. Simple Smile

Май приключихме с кърменето ние. Няма никой вече, дребния опъва и се дразни, мен ме боли.
Виж целия пост
# 608
бебе2, мен по-скоро ме вдъхновиха телешките кюфтенца. Wink Ако може по-подробно за тях...


аз съм по лесните работи:)
телешка кайма + 1 яйце+ бялото на един тънък стрък праз+ половин малка чашка вода+ 1 шепа овесени ядки+ чубрица= бъркоч. Фурната на мах, хартия за печене в тавата и после с ръчички оформяш бъркоча на топки и ги слагаш. Към 40 минутки им трябват Simple Smile Моите топчета са големшки, колкото дланта да речем
да ви е сладко
Виж целия пост
# 609
Здравейте и от мен!

Оказа се, че не било от зъби вчерашният рев, ами му е било лошо на милото Sad Цяла нощ будува, плака, повръща. Има някакво неразположение. Блед е, не му се яде. Други симптоми засега няма. Няма диария, няма температура. Дано мине бързо, че ми се къса сърцето.

бебе2: 40 минути на фурна на макс -телешки кюфтета? Ник'во франскофонско човече не си ти!  Къде го розовото теленце ала англе? хммм?  Laughing Crazy

Тони: ВИктор изяжда около 200гр. Случва се понякога и по-малко разбира се.

Иванела, честита осемчинка  Hug

Мира - Не знам какво да ти кажа за варицелата - дали да ти пожелавам малко да я хване или не? Май по-добре да я изкара. Сега ще мине най-леко. Чувала съм, че бебетата едва я усещали.

юлианка : И Виктор прави така с ръчичките, но и с двете. Върти китки сягаш ще пали мотор. На мен ми е много сладко и хич не ме притеснява  Heart Eyes

Хубав ден от мен, съжалявам ако съм пропуснала някой !
Виж целия пост
# 610
Привет и от мен! Гледам за яденето сте се разприказвали и се сетих да питам - кога ще започнете да слагате сол в храната? Моето Кате на обяд от зеленчуковото изяжда 4-5 лъжички преко сили. Явно и е безвкусно, защото следобед яде каша с плод с апетит - към 160-170 мл. Вечер взех да и давам малки дозички от нашето ядене, на принципа на педагогическото захранване - ами зяпа и грухти. Притеснява ме солта обаче и не ми се иска да и слагам в храната още.
Виж целия пост
# 611
Здравейте,момичета!

Иванела,честита ви месечинка!Еееех,растът бързо нашите юлчетаааа!  Heart Eyes

Моник,и аз мисля,че ревът може би е бил от недоспиване.Моя понякога сякаш му се събира много-недоспал,издразнен от нещо и др. и надава страшни писъци и след това почти веднага заспива.Надявам се вече да сте по-добре!  Hug

Юлианка,това с мотора точно същото и моя момък го прави.Не намирам нищо притеснително,даже му се радвам.Прави го,когато е хванал някой по-малък предмет.

За яденето- 7-7.30 200мл мляко,10.30-11 200мл мляко,14-14.30 190-200гр зеленчуково/месно пюре,17.30 190-200гр зърнена каша+плодово пюре,20-20.30 200мл мляко.От месата съм въвела заешко,пуешко,пилешко и телешко.Жълтъка нещо го бавя,не знам защо  newsm78 Попара мисля да пробвам идната седмица да дам.

tara 2 - аз месото го въвеждах така: слагах в домашното пюре около 15-20гр месо,започнах директно-не съм давала по 1-2-3 лъжички и давах през ден.Не знам до колко е правилно обаче.

И накрая и аз да се оплача мъничко.Вчера излезнахме за 1-2 часа и като се прибрахме Малчо вдигна температура,последвана от разстройство...Късно вечерта достигна 39.4,налагах замалко компреси и дадох Панадол.Сутринта рано-рано на лекар.Съвсем леко зачервено гърло,изписа ни лечебна храна-мляко на Хумана и сега ще го караме само на цокане без твърда храна.От 7 сутринта до към 11 беше акал 4 пъти,милия  Cry Изписаха ни и хомеопатия и прахчета за разстройство....Писна ми от тея вируси,вече за 4-ти път е болен.Хем гледаме да се разхождаме на места без много хора,без деца и пак...подозирам таткото,че е донесъл нещо от работа.Тааа така,надявам се скоро да мине.

Какъв прекрасен слънчев ден!Надявам се да сте се възползвали максимално! sun
Виж целия пост
# 612
Благодаря ,мамчета ,винаги намирам успокоение при вас,наистина четенето в нета ми е в повече  Wink
Виж целия пост
# 613
Привет и от нас! Днес ходихме най-накрая на повторен видеозон - по-добре изглежда от предния път, но пак се вижда нещо като отлагания в бъбречетата. Лекарката ни пусна стерилна урина - тия дни трябва да занеса. После бяхме и на консултация. Кюфтелина е 9 кила и 74см. Каза да и правя попари. Аз казах, че сега съм въвела месото и за това не започвам с глутена. Тя каза, че няма проблем.
Гери изяжда около 100гр пюре, ако и хареса. Пробвах я с едно пуешко на Гербер за 6м. До сега давах за 4 месеца. Това е с парченца в него - прилича на едросмляна лютеница. Яде го без проблем. Като се сетя на кака и как пасирах до година и нещо.  Rolling Eyes
Аз започнах 90 дневната, че вече не се понасям. Преди 2 години я правих и свалих 10 кила. Но тогава стартирах от 69, а сега - от 83,6. Това във връзка с готвенето. Сега ще ми е малко зор - едно за мен, друго за ММ, трето за дъщеря ми..четвърто за бебето. Тя добре, че кара предимно на купешки пюрета.
Тук при нас е много ветровито. Днес излязохме за малко и се прибрахме.
Трябва и аз да ходя на ваксина, защото съм 1980г. Личната каза като мине рождения ми ден ( 24.03) да отида. Ще ми прави и профилактични ЕКГ и изследвания. Мантуто на беба за сега го отлагам, че каката само пръска бацили из нас.
И последно да помрънкам - нещо госпожицата от снощи не е на кеф и поплаква доста. Ето днес вече 6 часа не е спала. Спи и се, че 2 не вижда, но реве. Накрая я сложих в кошницата и се люшка до мен. Ако заспи ще я преместим в кошарата. А, имаме вече и 1 зъб.
Виж целия пост
# 614
Здравейте, макар и на края на темата се връщам и аз. Бях си забавила паролата, но я намерих.  newsm78     bouquet при нас няма нищо интересно, днес цял ден бяхме нсвън, обичам март месец, много е пролетно!   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия