Магазин за дрехи втора употреба - заслужава ли си ?

  • 175 356
  • 570
# 285
От три години следвам схемата на Мъпет маг с цени на бройка и много малко на кг с ежеседмично пълно зареждане.В най-скапания град разработих пазара на макс и най -нагло срещу мен застана един сириец и реши, че щом на пъпа на голям град не му върви срещу мен ще цъфне и ще върже. Продава на килограм и то трето качество. Влизаха от интерес и до там. Чудят се каква магия и мизерия да ми направят. Аз минахсъщо на кг ,но не е работа. Вече съм си на бройка .Магазина върви .Друг е въпроса ,че ден след ден искат да отварят втори .От всяко дърво свирка не става.
 Другия ми бутик ми го взеха ,защото ползвах друга фирма. Фалираха го за три месеца.
Постоянно се говори за магазини от 40кв. Не вървят освен ,ако не сте верига.
Пуканка го е казала отдавна, че магазин или е над 150кв или бутик малък. За първото витрябва добра локация и липса на пряка конкуренция ,а за второто много добра стока.(което е проблем)
Другото, което ви трябва е друг магазин. Това е основното.
 
Виж целия пост
# 286
От три години следвам схемата на Мъпет маг с цени на бройка и много малко на кг с ежеседмично пълно зареждане.В най-скапания град разработих пазара на макс и най -нагло срещу мен застана един сириец и реши, че щом на пъпа на голям град не му върви срещу мен ще цъфне и ще върже. Продава на килограм и то трето качество. Влизаха от интерес и до там. Чудят се каква магия и мизерия да ми направят. Аз минахсъщо на кг ,но не е работа. Вече съм си на бройка .Магазина върви .Друг е въпроса ,че ден след ден искат да отварят втори .От всяко дърво свирка не става.
 Другия ми бутик ми го взеха ,защото ползвах друга фирма. Фалираха го за три месеца.
Постоянно се говори за магазини от 40кв. Не вървят освен ,ако не сте верига.
Пуканка го е казала отдавна, че магазин или е над 150кв или бутик малък. За първото витрябва добра локация и липса на пряка конкуренция ,а за второто много добра стока.(което е проблем)
Другото, което ви трябва е друг магазин. Това е основното.
 

То като цяло локацията ми е добра, човекопоток има обаче хората които са тук са от 30 годишни на горе.  Идеята ми беше като цяло да има стока за по млади , но клиентите основно са ми от 35-40+  и почти ми отпада детското... И сега съм изправена пред избора да съм на кг или още да им намалям цените и то какво стана работим за да подарим...
Мисля от понеделник да го обърна на кг и да видим как ще върви така... В крайна сметка ако не стане пак мога да го върна на цена... Не знам ще помисля пак сериозно ... Все пак благодаря за инфото Simple Smile
Виж целия пост
# 287
Днес заредих от НВВ и ми допаднаха макар и да са 1 качество дрехите. Като цяло на Евротекса само детското е добро но наистина е мн скъпо 12.90лв/кг.
Понеже от известно време работата спадна а забелязвам че хората търсят килограм-а повече от колкото твърдата цена се замислям да го обърна на кило, и ми се искаше някой да сподели опит за малък магазин 40кв. с какви цени работи! Simple Smile

Ти си само за първо мила. Екстрата е младежко само и по екстравагантно. В първото влизат повече неща за лелки и баби. На 40 квадрата можеш спокойно да си продаваш първо. Схемата ти трябва да е на кило щом търсят кило , и да намаляш цените през няколко дена или веднъж седмично. Прави резки скокове в цената. Примерно първа седмица зареждане 20 лв. кг. втора 15, 10, 5 и дори 2 за да изчистиш всичко. На високите цени залагай на по  търсени артикули - якета, полар , грейки, спорт, пуловери , с падането на цените вкарвай по ефтините артикули. Пусни и домакинско, лелките са луди по него и е възможно да ти вдигне оборота двойно. Най търсени са пердета, покривки, чаршафи и пликове. За бабите можеш да предложиш и екстра качество домакинско. Не е скъпо а заминава като топъл хляб.
И не забравяйте че до края на януари каквито и магии да правите оборота ще ви е най нисък в годината. За разнообразие вкарайте нови артикули , дори и летни, защото хората вече се наситиха на зимно.
Виж целия пост
# 288
Днес заредих от НВВ и ми допаднаха макар и да са 1 качество дрехите. Като цяло на Евротекса само детското е добро но наистина е мн скъпо 12.90лв/кг.
Понеже от известно време работата спадна а забелязвам че хората търсят килограм-а повече от колкото твърдата цена се замислям да го обърна на кило, и ми се искаше някой да сподели опит за малък магазин 40кв. с какви цени работи! Simple Smile

Ти си само за първо мила. Екстрата е младежко само и по екстравагантно. В първото влизат повече неща за лелки и баби. На 40 квадрата можеш спокойно да си продаваш първо. Схемата ти трябва да е на кило щом търсят кило , и да намаляш цените през няколко дена или веднъж седмично. Прави резки скокове в цената. Примерно първа седмица зареждане 20 лв. кг. втора 15, 10, 5 и дори 2 за да изчистиш всичко. На високите цени залагай на по  търсени артикули - якета, полар , грейки, спорт, пуловери , с падането на цените вкарвай по ефтините артикули. Пусни и домакинско, лелките са луди по него и е възможно да ти вдигне оборота двойно. Най търсени са пердета, покривки, чаршафи и пликове. За бабите можеш да предложиш и екстра качество домакинско. Не е скъпо а заминава като топъл хляб.
И не забравяйте че до края на януари каквито и магии да правите оборота ще ви е най нисък в годината. За разнообразие вкарайте нови артикули , дори и летни, защото хората вече се наситиха на зимно.

Благодаря ти много пуканчице Simple Smile Понеже с интерес изчетох адекватните ти коментари, приемам и сегашния като правилен. В интерес на истината преподредих си дрехите благодарение на снимките, които бяха качени ( подредбата както са цветовете на дъгата). Доста оригинално! Simple Smile
Виж целия пост
# 289
Здр-те на всички
Изчетох темата от...до
Много ми харесаха идеите ви,опитът който споделяте,всичко
От 2г имам магазин за детски дрехи ВУ и други нещица
Досега съм зареждала от всички пловдивски складове,главно екстра качество,което на последък хем липсва,хем е ужасно
Приемам предложения за складове с хубаво детско облекло ,дрехи за кукли,пластмасови(твърди ) играчки на гк,било то и обемисти
Виж целия пост
# 290
Здравейте дами Simple Smile,
Бих ли могъл да помоля тези от Вас, които държат магазини в Столицата да си дадат адресите на магазините, ако не е против правилата на раздела, разбира се. След като обиколих големите вериги ми се иска да видя нещо повече, но уви малките магазинчета не могат да се намерят, освен, ако някой познат не ти ги препоръча, затова реших директно тук да питам.
Успешен ден на всички!
И аз се интересувам от магазини в София по-различни от големите вериги,защото последните месеци съм тотално разочарована от зареждането,ужасно качество,грозни и захабени дрехи,а цените са като за първо качество.Пазарувам от години от втора употреба и повечето неща са ми буквално нови,но явно се изхитриха и видяха,че има завишено търсене и зареждат вече второ или трето качество.А и моите наблюдения са че тези магазини ги държат или араби или роми.
Виж целия пост
# 291
Ако някой се интересува от детски лятно микс екстра и малко първо да пише 3лв за кг
Може и на бройка
Виж целия пост
# 292
Момичета и колежки  bouquet
Как сте,върви ли с пълна сила намалението при вас ?
Дайте идеи какво да слагам в тези разпродажби? Само зимно ли ,да вземам ли по малко пролетно вече....И най-вече да ,какво мислите за изцяло ново пролетно зареждане в края на февруари?Няма ли да е много рано все още ....не ми се продават тези пуловери и якета вече Mr. Green
Виж целия пост
# 293
Аз съм пуснала намаление
Всичко по 5лв,а дрехите,с цени под 5лв са на половин цена
Взех идеята от друг магазин,но те продаваха абсолютно всичко по 5лв,исках да купя една манта за детето от мушама с цена 0.7лв,но и за нея ми искаха 5лв и това ме разочарова,затова реших,че под тази сума ще е на половин цена
От февруари почвам лятното и суичъри,светли дънки и ризи с дълъг ръкав
Ще бутам и още цените
Първия ден имах доста работа,сега е по-слабо
другата седмица всичко Ще е на 4лв
Това съм решила за сега
Виж целия пост
# 294
Тези пък ....какво е това намаление ,не ги ли е страх от КЗП?
 Аз много внимавам с тях Crazy
При мен е като май като на Катето -пуловери 1 лв,суитчъри 3лв,блузи 2 лв,ризи 2 лв ...якета 8 лв до днес.От утре мисля 6 лв да са .Ще видим ....не ми се мисли сега.Искам да се събудя през март Blush


Виж целия пост
# 295
Колеги и колежки, идеята да имам магазини втора се роди тук. От тук научих основното и продължавам да го правя всеки ден. Адмирирам за да се предпазваме от по-малко грешки да пишем за хората, които са грешка и спънка в този бизнес. Нека бъдем  по-открити!
Историята.
Моя близка ми каза, че е отворил нов склад .От години работя с най-успешните магазини и склад, но реших да поразпитам за него и да взема мостра. Сега отварям нов бутик и се оглеждам за голям магазин в нов град. Поръчах първо качество и малко крем. Цената, която ми определиха беше 1.50за кг. Какво първо за 1.50,нали? Тя твърдеше, че е идеално .Набутах се с 120лв за транспорт и отворих. ВЪТРЕ ВСИЧКО БЕШЕ ТЪНКО, ДЕМОДЕ, СКЪСАНО И С РАЗПРАНИ ЦИПОВЕ. ИЗХВЪРЛИХ ДВА ЧУВАЛА И ДРУГИТЕ ПУСНАХ ПО 0.30 СТОТИНКИ. ОБАДИХ Й СЕ И И КАЗАХ, ЧЕ ДРЕХИ ЗА ПАЗАРА НЕ МИ ТРЯБВАТ И НЕ СЪМ РОМКА БЕЗ ПОНЯТИЕ ЗА КАЧЕСТВО. ИМА ХОРА, КОИТО БИХА ОТИШЛИ С ТИР И БИХА ФАЛИРАЛИ ЗАРАДИ ХОРА КАТО ТАЗИ.
Госпожата има проблем с очите и отказа да намали цената на дрехите за трето качество. Каза ми, че имала клиенти и не и се слушали простотии. Жалко..... Тя да си носи греховете…
Никой няма пари за хвърляне и много жалко, че някой яде хляба си с лъжа, измама и лошо отношение. ПОВЯРВАЙТЕ ВЪПРОС НА ВРЕМЕ Е ДА ПРИКЛЮЧИ С ДЕЙНОСТА СИ. БИЗНЕСА ОБИЧА ЧЕСТНИТЕ,  РАБОТЛИВИТЕ, УМНИТЕ, ПРЕДПРИЕМЧИВИТЕ, УСМИХНАТИТЕ, МОТИВИРАНИТЕ И ХОРАТА С ДОБРО ИМЕ.
ПАЗЕТЕ СЕ ОТ ЛИЦЕТО ДИАНА ОТ ГРАД ЛОМ!!! ИМА ОБЯВА И В ПРОДАВАЛНИК НА ТАКА НАРЕЧЕНИЯ СИ СКЛАД.
НЕ КУПУВАЙТЕ СТОКА ОТ ХОРА, КОИТО СА СЛУЧАЙНИ!
НЕ КУПУВАЙТЕ СТОКА ОТ ФАЛИРАЛИ МАГАЗИНИ!
НЕ КУПУВАЙТЕ СТОКА ОТ ОЛХ ИЛИ БАЗАР!
КАТО ЗАГОВОРИХМЕ ЗА КОНКУРЕНЦИЯ-МОЯТА ФАЛИРА…..  Laughing
Виж целия пост
# 296
Колко пари горе-долу ще ми трябват, за да започна подобен бизнес?
Виж целия пост
# 297
аз не виждам нищо лошо да купиш стока от затворил магазин,особено след като може да видиш стоката
относно капитала,viki3330 сподели към колко голямо помещение си се насочила(според това колко лв за наем може да отделиш),имаш ли фирма,с какво качество на дрехите ще работиш-скъпо или евтино
После ще може да се включат повече хора с отговор
Виж целия пост
# 298
Тези пък ....какво е това намаление ,не ги ли е страх от КЗП?
 Аз много внимавам с тях Crazy
При мен е като май като на Катето -пуловери 1 лв,суитчъри 3лв,блузи 2 лв,ризи 2 лв ...якета 8 лв до днес.От утре мисля 6 лв да са .Ще видим ....не ми се мисли сега.Искам да се събудя през март Blush



Защо да им направя проблем от КЗП?Нали са си написали ясно условията?
,ти ли беше писала ,че има акт от тях,за какво,ако не е тайна
Виж целия пост
# 299
Аз,аз ...платих 800 лв за нелоялни търговски практики.При табела "Всичко по 3 лв",в магазина имаше и неща по 1 лв,които се продаваха за лев ,но хората се обърквали и т.н. Прави са ! Но искам да са справедливи и да глобяват както мен ,така и всички ,които си правят измислени намаления.Като тези ,които се опитват да продадат артикул с цена 0.7 лв за 5 лв.Това не е намаление и си плаче за санкции!
Кате,радвам се ,че си преборила конкуренцията! Успехът обича смелите и постоянните ! И на мен все се чудят как така още работи магазина ,при толкова големи вериги покрай нас...е,нека да се чудят,оцеляваме някак си  Tired
Вики 3300 ,зависи от квадратите.Преди 4 години аз заредих основно 100 кв магазин за 3000 лв,това само за дрехи.Фирма ,касов апарат ,други разходи ....това си е отделно!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия