Августинчетата дупета надигат, скоро няма да се стигат!

  • 25 539
  • 755
# 420
Desimira то проблемът бил в голите зеленчуци и липсата на протеини и т.н., ако е само на мляко не е проблем,   Peace. Било все едно голям човек да яде само салата и да му стига (въпреки, че има хора, на които им стига - аз ама въобще не съм от тях  Joy).
И понеже цял ден забравям - elliee и ние нямаме зъби, и педи каза, че не вижда скоро до имаме  hahaha
Виж целия пост
# 421
Здравейте , да се похваля от 3 дни  захранвам с пюре от морков , трудно реших с какво да започна .
Запеюе се  май моята госпожица и утре ще звъня на педи .  Страх ме е 4е има и колики милата .
Пипи , здравей отново .
Виж целия пост
# 422
Здравейте  Simple Smile
Чета Ви от началото на бременността. Но защо не се включих по-рано .......... не знам.    Rolling Eyes Може би намирах отговори на нещата, които ме вълнуват. Както и да е.

Моето мишле в понеделник стана на 6м. Вчера по спешност бяхме при педи заради обрив, та имаше мерки и теглилки. Като гледам спрямо повечето бебета тук е дребничък, а мен все ми тежи повече и повече. 6290 гр, 65,5 см.
След последната ваксина (4-валентна, сложена на 06.01.2015г.) на третия ден се появи обрив по гръбчето. Звънях на педи и тя каза: ''Оооооо, направил е алергична реакция. Фенистил 3*5 капки и за 2-3 дни ще се оправи." Дори не ни извика да го види. От обрив до обрив има голяма разлика. Ама и аз защо не отидох .......  ooooh! за бой съм, знам. ...... Та купих този фенистил и му го давах 3-4 дни. Като цяло се подобриха нещата, освен че имаше и леко по вратлето (там само леко завехнаха). Все си мислех, че е от лигавника по врата. Там мажех с кремче.
В неделя, един ден преди да направи 6м., сменихме АМ  от 1 на 2. Така се случи и реших, че един ден не е от значение. Той има само едно хранене с АМ вечер след баня, иначе е на кърма. В понеделник изядох половин грейпфрут(понякога забравям, че не мога да ям всичко) и вчера(вторник) като станахме сутринта, видях пак обрив по гърба, но и по гърдите. Затова и бяхме по спешност при педи. Каза, че е атоп. дерматит. Направо ме застреля с това. Аз не знаех много за този тип кожни екземи, а тя дори не обясни нищо. Каза пак да давам фенистил, вит.Ц и кремче( което е с кортикостероид и няма да го мажа)и да сменя АМ с хипоалергенно. Също, че трябва да мина на диета (картофи, ориз и без млечни продукти), да не стане и АБКМ. Гледаше да претупа набързо, а аз докато го обличам, къде чула-нечула, докато се осъзная какво да питам ......
Според мен всичко е от тъпата ваксина.   #2gunfire Разрових се и видях, че това е доста често случващо се. Дори е противопоказно да се поставят ваксини на деца с АД.
Сега следват консултации с дерматолог, алерголог и други ако е необходимо.

ПОДАРЯВАМ АМ Хип Комбиотик 2. Една опаковка НЕотворена 400гр, от другата (отворена е на 08.02. неделя вечерта) липсват 10 мер. лъжици.
Не обичам да хвърлям храна първо, защото хич не са евтини тези АМ, второ - сигурно има нуждаещи се, които имат по-малко финанси.
От София съм, кв. Дървеница. Предпочитам лично да предам, а не по куриер.

 Иначе да се включа с пасатори и подобни. Купих си уреда на авент за готвене на пара + блендер. Страхотен уред, могат да се правят доста неща, има книжка с рецепти, а и не цапаш много. Готвиш на пара, завърташ каната наобратно ''с главата надолу'' и пускаш блендера. Правят се дори и кремчета.

Малко дълга стана, ама .........
Виж целия пост
# 423
Здравейте  Simple Smile
Чета Ви от началото на бременността. Но защо не се включих по-рано .......... не знам.    Rolling Eyes Може би намирах отговори на нещата, които ме вълнуват. Както и да е.

Моето мишле в понеделник стана на 6м. Вчера по спешност бяхме при педи заради обрив, та имаше мерки и теглилки. Като гледам спрямо повечето бебета тук е дребничък, а мен все ми тежи повече и повече. 6290 гр, 65,5 см.
След последната ваксина (4-валентна, сложена на 06.01.2015г.) на третия ден се появи обрив по гръбчето. Звънях на педи и тя каза: ''Оооооо, направил е алергична реакция. Фенистил 3*5 капки и за 2-3 дни ще се оправи." Дори не ни извика да го види. От обрив до обрив има голяма разлика. Ама и аз защо не отидох .......  ooooh! за бой съм, знам. ...... Та купих този фенистил и му го давах 3-4 дни. Като цяло се подобриха нещата, освен че имаше и леко по вратлето (там само леко завехнаха). Все си мислех, че е от лигавника по врата. Там мажех с кремче.
В неделя, един ден преди да направи 6м., сменихме АМ  от 1 на 2. Така се случи и реших, че един ден не е от значение. Той има само едно хранене с АМ вечер след баня, иначе е на кърма. В понеделник изядох половин грейпфрут(понякога забравям, че не мога да ям всичко) и вчера(вторник) като станахме сутринта, видях пак обрив по гърба, но и по гърдите. Затова и бяхме по спешност при педи. Каза, че е атоп. дерматит. Направо ме застреля с това. Аз не знаех много за този тип кожни екземи, а тя дори не обясни нищо. Каза пак да давам фенистил, вит.Ц и кремче( което е с кортикостероид и няма да го мажа)и да сменя АМ с хипоалергенно. Също, че трябва да мина на диета (картофи, ориз и без млечни продукти), да не стане и АБКМ. Гледаше да претупа набързо, а аз докато го обличам, къде чула-нечула, докато се осъзная какво да питам ......
Според мен всичко е от тъпата ваксина.   #2gunfire Разрових се и видях, че това е доста често случващо се. Дори е противопоказно да се поставят ваксини на деца с АД.
Сега следват консултации с дерматолог, алерголог и други ако е необходимо.
 
Ужас!И лекарката не даде ли обяснение, как така досега здраво дете изведнъж е извадило АД!?
Виж целия пост
# 424

 
Ужас!И лекарката не даде ли обяснение, как така досега здраво дете изведнъж е извадило АД!?

Не  Twisted Evil Явно, както ''казах'' се случва доста често. Знаех, че се израства и я питах до каква възраст. Тя ми отговори (през смях), че в най-добрия случай до 1 годинка. Но като прочетох тук-там, до към 3 до 5г.,  може да се прояви и после в юношеството и т.н.

Бях се заканила да я сменям, но и това ще стане.
ММ беше съвсем втрещен.
Виж целия пост
# 425

 
Ужас!И лекарката не даде ли обяснение, как така досега здраво дете изведнъж е извадило АД!?

Не  Twisted Evil Явно, както ''казах'' се случва доста често. Знаех, че се израства и я питах до каква възраст. Тя ми отговори (през смях), че в най-добрия случай до 1 годинка. Но като прочетох тук-там, до към 3 до 5г.,  може да се прояви и после в юношеството и т.н.

Бях се заканила да я сменям, но и това ще стане.
ММ беше съвсем втрещен.
Ето това е лошото,че тези чести случай не се докладват официално,а тя е длъжна да го направи.И после вадят статистики че такива случай няма.Е как ще има!?
Виж целия пост
# 426
Запис по никое време..  Mr. Green

Във фейса съм първа китка, но тук много изпуснах нещата.
Накратко- на хипоалергенно мляко сме с алергия към белтъка на кравето мляко след направен тест (прояви моментална реакция от обикновенно АМ), вече не се кърмим, спря ми кърмата към 4м., захранваме се от началото на годината полека лека и вече обедното хранене е заместено. Тази седмица ще атакуваме и кашите!  Mr. Green Последно на 20.01 дребосъчка беше 6,800гр и 62см. (родена 3,100 и 49см). Обича да си прави балончета и да спи- а от скоро вече не я и приспивам, слагам я в кошарата, тя се хваща за главата, пее си и се унася  Crazy
Виж целия пост
# 427
Само да вметна по повод писаното от Петрова за диетоложката. Обедното хранене се замества с млечно - зеленчуково пюре, точно за да не гладуват децата, затова и по рецепта се слага малко масло и захар. На по късен етап пюрето става месно - зеленчуково и тн. Аз захар и масло не слагам, но АМ във всяко зеленчуково пюре, а последната седмица и зехтин. Относно захарта прочетох, че всъщност се слага, не за да е вкусна храната, а защото помага за усвояването на белтъците, а солта е много вредна за бебето тъй като води до обезводняване.
Пожелавам приятен ден на всички мами и бебета!
Виж целия пост
# 428
Honey Deer, добре дошла!
И аз обвинявам ваксината за това, че детето се разболя два дни след поставянето й и дори днес (един месец след това) не мога да кажа, че е здрава. Носът още хърка, до онзи ден бяхме с инхалатора и Бейби вак-а. Остана ни още един прием, но ще го отложа, каквото ще да става!
Иначе обрива може да е от нещо контактно. По-горе писах за нашата алергия към зехтина. Обрива беше само по вратлето като лигавник и първо си мислех, че е от една космата дрешка. Така че, може просто да проследиш какво и как се е случило непосредствено преди обрива и да изключиш някои причинители. Разбира се, ваксината може да е отключила чувствителност. Бързо оправяне!

Sisskata, смени моркова с нещо незапичащо, после пак ще го продължиш. Още повече моркова може да бъде алерген, аз мисля по-късно да го въвеждам. Свекито ми е пратила домашни моркови, дано издържат поне месец в хладилника!  Peace
Виж целия пост
# 429
Здравейте, доста сте писали и аз естествено имам мнение по всички въпроси Simple Smile Имах си аз да нямам Simple Smile

За  моркова и аз не почнах с него, защото знам, че е запича, а и ние по принцип сме си по запеченки, та сега когато въвеждам морков е заедно с тиква, та да се балансират действията Simple Smile Та и аз препоръчвам да се смени с по-разхлабваща храна.

Добре дошла на Honey Deer и съжалявам, че имаш такива проблеми. Чувала съм, че ваксината може да отключи АД, но за да ги защитя малко ваксините, че да не ги плюем само....как може да знаеш кое дете е склонно да развие след ваксина и кое не....не знам вече дали лекаря не може да забележи някакви признаци, че това може да се случи....

май на elliee лекарката беше казала, че изсъхването на кожата на бебето ще се влоши от ваксината, като имаше сухи петна....еми и моя имаше и му бихме и нищо не му стана, така че уви не можем да предвидим всичко....

Приключвам, че моя човек пъшкаше и се разнесе миризма Simple Smile Познайте защо Simple Smile
Виж целия пост
# 430
Незнам как лекарите ги поставят тези диагнози току така......уж реакция на ваксината, сега пък АД. Все си мисля, че може и да не е такава диагнозата, да се е подразнило детенце от нещо друго. Желая бързо оправяне и дано не е АД!

Между другото, където съм аз (че не е БГ) дават един хап след ваксината, на два пъти непосредствено след нея и с вечерното хранене, който е точно противоалергичен, нещо антихистаминово. В БГ не се ли дава?
Виж целия пост
# 431
Добро утро! Да пием по кафе?  Grinning
Honey Deer, добре дошла! Дано не е толкова сериозно и бързо да се оправят нещата!
Пипи2013,  Hug
Аз днес съм много доволна от себе си. Беба нали заспива в 00.30-1.00 и спи до 10.00 сутринта, та обикновено и аз поспивам до късно. Днес обаче реших да стана с ММ, за да имам време да се изцедя на спокойствие, и оттам като се почна - перални, съдомиялни, прах, подреждане, лакирах се, направих си мляко с нес и сега съм в очакване принцесата да се събуди.  Laughing
Nutty, аз не съм чувала да дават нещо противоалергично, само за Т; ама аз не съм критерий, че съм от малък град и обикновено тук вървим доста назад с информацията.  Mr. Green Препоръчаха ми обаче едни хомеопатии (туя нещо си), и тук няколко мами ги коментираха положително.
Съни, браво на беба, че заспива самичка!
Хайде, усмихнат ден от мен!  Grinning
Дописвам: За моркова не се изказах!  Wink И аз се чудех другата седмица тиква или морков да въвеждам, ама май ще е тиква, че после да мога да комбинирам. А картоф с морков ще е вкусно, ама сигурно ще ни запече.
Виж целия пост
# 432
Astined като каза пъшкане и миризма, да се похваля и аз  Joy. Не успех, ами направо фурор тази сутрин в памперса  smile3550. Интересното е, че винаги става по един и същи начин - като го гушна да оригне, и ако го задържа малко по-дълго, и почва да се напъва. Имам предположение за успеха, няколко дни ще пробвам пак, да видим дали съм права - просто му дадох цяло плодово пюре вчера, досега му давах половин, ей така между другото. Ох, дано  Praynig
Honey deer - добре дошла   bouquet
Приятно кафепиене на кафепиещите, аз съм на банани (които малкия всеки път с кеф облизва)  Joy
Виж целия пост
# 433
Аз си изпих вече чая, но ставам да гладя и домакинствам, че се оказа, че в събота е задушница ....не че ми пука много ама свеки ще дойде сигурно и пак ще се скараме по повода...т.к. за някой неща изведнъж ставаме много религиозни, ще речеш, че всяка неделя е на църква...и викам да спестя на ММ нервите, че той го отнася накрая....
Виж целия пост
# 434
Еми като сте казали кафе, да пийнем Wink
ДОбрютру и от нас. Аз съм станала рано-рано. Приспах малкия, изрязах му ноктите и  го тупнах обратно да спи и бегом до лабораторията. Сега ще чакам около обяд да видя ТСХ вилнее ли още.
Дъщерята до 1 година никой не допускаше, че е мома. В лбораторията като им показах снимка на дришльото го взеха за момиче. А, те двамата са абсолютно еднакви. Мъжът ми се шегува, че понеже много искам близнаци ми ги е направил, ама да са 3 г. разлика, че да не се мъча много. Та хората май хич не се ориентират що е то момче и момиче докато са бебета Simple Smile
Honey Deer wavey изобщо не съм запозната с АД и не мога да коментирам, но се надявам да се оправи малкия бързо.
Mrs.Petrova при нас всяка вутрин има фурор Simple Smile Аз като почна плодовите пюрета не знам как ще насмогвам на памперси. Задължително има едно среднощно офурорване и едно сутрин. Пък после през деня са си още 4-5 поне. Simple Smile
Astined добре, че си ти да кажеш по една добра дума в защита на ваксините, че да не вземе някоя мама да спече от толкова набедяване. Аз съм и така и вака. Знам, че не са ной хубавото нещо, но все пак не мога да ги избеггна и само се моля да минем добре.
Съни браво на момата, ама ти много неизвинени си натрупала Simple Smile Mr. Green
Викат меееееее...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия