Една колежка "в болнични" е качила във фейсбук албум със снимки от почивка, от вчера и тази сутрин, с коментари колко е била кратка "ваканцията" и как със съжаление напуска курортното селце... Снимките са щателно надписани, с коментари, часове, дати, отбелязани са хората и местата... Шефът направи разпечатки и в момента подготвя няколко комплекта, с които ще обжалва болничния лист, ще се оплаче от лекаря в лекарските съсловни организации и етичната комисия, и ще подготви дисциплинарно наказание на колежката.
Бесен е, и го разбирам, заради лъжата и отношението. Принципно при нас всеки и по всяко време може да си пусне платен или неплатен отпуск, за да изкара дълъг ски уикенд или да пътува някъде. Две други колежки са в редовно отпуснат отпуск тези два дни. Но въпросната обича да "живее опасно", все се вкарва в някакви нейни си схеми. Е, този път ще го отнесе.
PS: Докато пиша и публикувам, албумът вече го няма. Късно, чадо

)