За лекарската етика

  • 79 624
  • 1 172
# 600
Е профилактиката си е профилактика,как ЛЛ ще определи дали имам нужда от профилактика.
Последния път ми каза,че без причина не можела да ми даде направление за гинеколог.Може да е грешно,но се наложи да излъжа,за да мога да си направя годишната цитонамазка,иначе нямаше да получа направление.

В интерес на истината, при определена симптоматика и опит на лекаря, би следвало да може да прецени! След като преди години ЛЛ лекува дъщеря ми от ангина, а се оказа инфекциозна мононуклеоза, преценката я правя аз! Не съм имала проблеми с ЛЛ и никой не е оспорвал преценката ми по отношение на основателността.
Виж целия пост
# 601
Специално за мамография, сега ЗК милостиво оставя на ЛЛ  решението да прецени дали да изгърми платено по ЗК направление за мамолог или да те палпира мануално и това да се зачете за профилактика. А, да, оставя и на пациентката правото да реши дали тази палпация я устройва или да се бръкне за частен преглед.

 

Мамографията е задължителна част от профилактичните прегледи веднъж на две години за жени от 50 до 69 години. На жените над 30 години всяка година се прави мануално изследване на млечните жлези от ЛЛ.
Виж целия пост
# 602
Със сигурност един лекар може да прецени много по-добре от един немедик, особено от този, който вменава на Дарвин измислени определения.
Интересно как професор и двама доценти не разбраха защо имам ставни и кожни проблеми и не се сетиха да ми пуснат хормоните на щитовидната жлеза.
Трябваше бабата пред блока да ме посъветва да си я прегледам....и да се открие проблема ми..

Виж целия пост
# 603
Специално за мамография, сега ЗК милостиво оставя на ЛЛ  решението да прецени дали да изгърми платено по ЗК направление за мамолог или да те палпира мануално и това да се зачете за профилактика. А, да, оставя и на пациентката правото да реши дали тази палпация я устройва или да се бръкне за частен преглед.

 

Мамографията е задължителна част от профилактичните прегледи веднъж на две години за жени от 50 до 69 години. На жените над 30 години всяка година се прави мануално изследване на млечните жлези от ЛЛ.
Laughing Сладурана.
Къде това?
Виж целия пост
# 604
Плюс това който има фамилна обремененост или някакъв хроничен проблем, трябва на 6 месеца да се следи. Касата мълчи по този въпрос.
Виж целия пост
# 605

В интерес на истината, при определена симптоматика и опит на лекаря, би следвало да може да прецени! След като преди години ЛЛ лекува дъщеря ми от ангина, а се оказа инфекциозна мононуклеоза, преценката я правя аз! Не съм имала проблеми с ЛЛ и никой не е оспорвал преценката ми по отношение на основателността.
Е каква симптоматика да имам.Нали това е идеята на профилактичния преглед тези заболявания да се хващат преди симптоматиката.
За мамография не чакам на ЛЛ.Отивам плащам си ехограф и това е.
Виж целия пост
# 606
Плюс това който има фамилна обремененост или някакъв хроничен проблем, трябва на 6 месеца да се следи. Касата мълчи по този въпрос.
Това вече поне според мен си е задължение на самия пациент, тоест, ако майка ми има диабет, и нейната майка е имала, и т.н. , и аз съм казала на ЛЛ за това, то не означава автоматично, че той ще помни този факт. Нито съм му само аз, нито може да помни и знае кой какво и защо. Но пък като му го припомням на определен интервал от време не следва да ми отказва направления за изследване на кръвна захар.
Е каква симптоматика да имам.Нали това е идеята на профилактичния преглед тези заболявания да се хващат преди симптоматиката.
За мамография не чакам на ЛЛ.Отивам плащам си ехограф и това е.
Да си се опипваш ти самата например след една определена възраст, че и преди нея.
То мамография не е препоръчително да се прави толкова често.
Виж целия пост
# 607
....
п.п. Лиляна, защо винаги се противопоставяш из темите и се принуждават хората като на малоумна да ти обясняват? Някакъв особен кеф ли ти носи да си наопаки винаги или просто си заядлива извинете ме , необрулена слива ? Laughing
O, колко цветущи епитети успя да наблъскаш в два реда. Моля посочи къде съм се противопоставила.
Виж целия пост
# 608

Мамографията е задължителна част от профилактичните прегледи веднъж на две години за жени от 50 до 69 години. На жените над 30 години всяка година се прави мануално изследване на млечните жлези от ЛЛ.
Laughing Сладурана.
Къде това?

На страница 3.
http://www.nhif.bg/c/ext/publications_display/get_file?p_l_id=10 … ame=PBFE-1502.pdf
Виж целия пост
# 609

 Навсякъде се писано как жените трябва да правят профилактични прегледи при гинеколог, най-добре на всеки 6 месеца.  

Ти си голяма фантазьорка Simple Smile Дори най_богатите държави не могат да си позволят, профилактични прегледи на 6 месеца! Прегледи на 6 месеца или година се правят на хора, с някакви  заболявания, чието състояние изисква постояно следене на някакъв интерва от време, а не защото Пенка от форума така решила. Wink
Виж целия пост
# 610

Мамографията е задължителна част от профилактичните прегледи веднъж на две години за жени от 50 до 69 години. На жените над 30 години всяка година се прави мануално изследване на млечните жлези от ЛЛ.
Laughing Сладурана.
Къде това?

На страница 3.
http://www.nhif.bg/c/ext/publications_display/get_file?p_l_id=10 … ame=PBFE-1502.pdf
Grinning Grinning Grinning
Къде се прилага на практика имах предвид. Защото ти казваш какво трябва да се прави според мен, а не какво се прави в действителност. Поне аз не съм чула при нас за такова нещо, нито мен някой някога ми го е предложил след 30-тата ми година. Самата аз съм питала, подсещала, искала и те така.

 Навсякъде се писано как жените трябва да правят профилактични прегледи при гинеколог, най-добре на всеки 6 месеца. 

Прегледи на 6 месеца или година се правят на хора, с някакви  заболявания, чието състояние изисква постояно следене на някакъв интерва от време, а не защото Пенка от форума така решила. Wink
Цитонамазката се прави всяка година. Тоест трябва да се прави всяка година.
Виж целия пост
# 611
Да се влюча и аз с няколко бисера:

Бременна в ЖК питам: - Този антибиотик безвреден ли е за бебето?
                     Отговор: - ела в частния ми кабинет и ш'ти кажа.

Майка ми води леля ми при ЛЛ за направление за психиатър:
                            ЛЛ: - ..еди коя си, пак ли с твоите депреси бе, хахахаха

Преглед на моя бременна позната в гинекологията с ехограф:
                           Дежурен лекар: - тука виждам и малко пикня.

Аз, лежейки за задържане, визитация. Питам необходимо ли е да правя изследвания за синдром на Даун.
Лекарка/Жена!/: -  Бе какво да ти кажа, някой млади пък и те раждат олигофрени. И прави подигравателна крива физиономия с прехапан език.   Shocked Sick

Да добавя и че съм се сблъсквала и с много професионално и добро отношение. В хирургия спасиха детето ми. Всички лекари бяха на ниво, професионално и етично. Пари никой не ми е искал.
Също съм лежала и вкардиология и там вичко беше наред.
Виж целия пост
# 612

В интерес на истината, при определена симптоматика и опит на лекаря, би следвало да може да прецени! След като преди години ЛЛ лекува дъщеря ми от ангина, а се оказа инфекциозна мононуклеоза, преценката я правя аз! Не съм имала проблеми с ЛЛ и никой не е оспорвал преценката ми по отношение на основателността.
Е каква симптоматика да имам.Нали това е идеята на профилактичния преглед тези заболявания да се хващат преди симптоматиката.
За мамография не чакам на ЛЛ.Отивам плащам си ехограф и това е.
Не ми се карай! Визирах моя случай и съм обяснила какво имам предвид! А иначе конкретно на въпроса ти - характерна симптоматика, надявам се този път да разбереш Wink
Виж целия пост
# 613
Написах го, защото тук се твърди, че мамологът е задължителен, а вместо това ЛЛ предлага ръчен преглед. На мен също никой нищо не ми е предлагал, но и мамологът не е задължителен преди навършване на 50 години.
Виж целия пост
# 614
За мамолога не беше ли след 40? Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия