За лекарската етика

  • 79 624
  • 1 172
# 660
kikamora ако се върнеш на 37-ма стр. странички май беше, ще видиш пример как именно ЛЛ с некомпетентността си и размотаването за ненасочване към специалист съсипа живота на едно дете и цялото му семейство щото видиш ли решила да се прави на "специалист".  #Cussing out
И пак по другата тема, защо да си плащам на частно като всеки месец ми удържат % осигуровки на пълната заплата.  Crossing Arms

Мойта ЛЛ е педиатър е много ми е интересно как ще ми направи гинекологичен преглед.  Laughing

П.П: Поне е свесна и насочва към когото трябва.  Wink
Виж целия пост
# 661

Точно, няма идеална система и за тези които са свикнали да си правят изследвания за щяло и нещяло и да звънят по 20 пъти по всяко време на деня на ЛЛ, ще бъде още по неидеална Simple Smile
шшшт тихо,чукай на дърво да не ти се налага.
И на мен до скоро морето ми беше до колене.....
Виж целия пост
# 662

шшшт тихо,чукай на дърво да не ти се налага.
И на мен до скоро морето ми беше до колене.....

 newsm10
Виж целия пост
# 663

И пак по другата тема, защо да си плащам на частно като всеки месец ми удържат % осигуровки на пълната заплата.  Crossing Arms

 
Защото това което плащаш, не е достатъчно за това което искаш! Така е в цял свят, не само в БГ. Няма как с 20-30 лв осигуровки на месец да искаш, прегледи на 6 месеца, изследвания и още куп неща за които се спомена.
Виж целия пост
# 664

Точно, няма идеална система и за тези които са свикнали да си правят изследвания за щяло и нещяло и да звънят по 20 пъти по всяко време на деня на ЛЛ, ще бъде още по неидеална Simple Smile
шшшт тихо,чукай на дърво да не ти се налага.
И на мен до скоро морето ми беше до колене.....
Защо си мислиш така ? Имам хронично заболяване, което до скоро следяха на 6 месеца, но сега ме следят на 1 година. Ако реша да се прегледам по рано, ходя на частно и изобщо не занимавам ЛЛ.
Виж целия пост
# 665

Точно, няма идеална система и за тези които са свикнали да си правят изследвания за щяло и нещяло и да звънят по 20 пъти по всяко време на деня на ЛЛ, ще бъде още по неидеална Simple Smile
шшшт тихо,чукай на дърво да не ти се налага.
И на мен до скоро морето ми беше до колене.....
Защо си мислиш така ? Имам хронично заболяване, което до скоро следяха на 6 месеца, но сега ме следят на 1 година. Ако реша да се прегледам по рано, ходя на частно и изобщо не занимавам ЛЛ.
Ами радвай се,че е по-безобидно заболяването ти.
Един петскенер недай си боже да ти се наложи,струва от порядъка на 3-4 000 лв.(не съм сигурна точно колко е).Колко пъти ще си го платиш сама?
А колко хора си мислиш,че имат изобщо възможност да си го платят ?
Виж целия пост
# 666
Това си е твое решение. Но далеч не го прави правилно и за всички останали Wink

А да не навлизаме в калкулации, че нещата стават още по-сложни. Аз също съм с хронично заболяване при което на всеки 6 м. ходя на преглед и изследвания. Ходя на частно само защото държа да е при определен специалист, а при нея или на частно или с прием в болница и съм преценила, че и в двата случая ми излиза горе долу еднакво, но в кабинета става по-бързо.
Та за сметките на моята заплата, която е 800 лв. бруто се удържат по 8% ЗО на месец нали така което ще рече в цифри по 64 лв. за 6 м. по 64 лв. са 384 лв. дали стигат за един гинекологичен преглед и цитонамазка. Да не говорим, че на маса народ им удържат ЗО ежемесечно, а те не са стъпвали на ЛЛ от години. Направихме ли аритметиката.  Peace

Пари се събират достатъчно, но не се преразпределят правилно, отделно и потъват известно количество от тях в нечии джобове. Wink

 Глухарче
Много хубаво си го казала.  Peace
Прясна информация за ПЕТ-скенера от ноември миналата година струва 3000 лв., малката я минахме по каса и платихме само упойката 250 лв. Обаче пък за сметка на това ни прецакаха изследването та ще трябва да го повтаряме, а втория път незнам дали ще стане по каса май ще трябва да събираме парички.  Sad



Виж целия пост
# 667

Ами радвай се,че е по-безобидно заболяването ти.
Един петскенер недай си боже да ти се наложи,струва от порядъка на 3-4 000 лв.(не съм сигурна точно колко е).Колко пъти че си го платиш сама?
А колко хора си мислиш,че имат изобщо възможност да си го платят ?
Да съм казала, че е безобидно? Или сега и аз да казвам радвай се, че нямаш такова безобидно заболяване, че за него няма лечение, а само подържаща терапия! Mr. Green
Това, че не ми се налага да правя петскенер , не значи нищо и хайде сега да не си сравняваме заболяванията, като някои бабички.
Виж целия пост
# 668
Повечето хронични заболявания са нелечими.  Wink

И за някои от тях е необходим ПЕТ-скенер. Не само за раково болните пациенти.
Тъй като може с него да се установи проблема и след оперативна намеса нелечимото ХЗ да изчезне завинаги.
Виж целия пост
# 669
Какъв е този пет скенер?
Между другото и аз съм заболяване и аз си се следя, м да частният преглед ми е 100 лв общо взето няма друг при кой да отида освен 1 д-р! Все ги отделям.......затова талон номер 7 ми решава проблема. И без това в болницата вдигат ръце от мен- карат се пред мен, спорят, последния път един доктор беше върха - Еми това е лечението, нищо друго не мога да направя , няма да се оправиш , ама да не станеш по- зле.  Shocked
не е точно така за хроничните. Зависи много какво лечение ще ти назначат и да уцелят нещата, което става със знания...
Виж целия пост
# 670
toromanova73 Така е, но обикновено този процес се точи с години ако въобще го доживееш.  Tired
Но има и късметлии дето ги нацелват от първия път.  Peace
Позитронно-емисионна томография се използва при онкозаболяванията, паркинсон, алцхаймер, резистентни епилепсии и др.

http://www.nucmedbg.com/index.php?option=com_content&view=ar … 16&id=77:-pet

Виж целия пост
# 671
Паркинсон, Алцхаймер ...
Виж целия пост
# 672

Да съм казала, че е безобидно? Или сега и аз да казвам радвай се, че нямаш такова безобидно заболяване, че за него няма лечение, а само подържаща терапия! Mr. Green
Това, че не ми се налага да правя петскенер , не значи нищо и хайде сега да не си сравняваме заболяванията, като някои бабички.
О не изобщо не искам да си мерим заболяванията.Просто не ми хареса обобщението ти,че като плащам 20 лв. ЗО,нямам право да очаквам направления.Не съм очаквала и не съм вземала доста години,а съм си плащала.Аз също ходя на 6 месеца плащам си ехограф и изобщо не се занимавам с ЛЛ.Но има изследвания,които не всеки може да си плати.А пък и в крайна сметка защо изобщо плащаме ЗО,като не трябва да очакваме нищо насреща.
Виж целия пост
# 673
toromanova73 Така е, но обикновенно този процес се точи с години ако въобще го доживееш.  Tired
Но има и късметлии дето ги нацелват от първия път.  Peace
Позитронно-емисионна томография се използна при онкозаболяванията, паркенсон, аутсхаймер, резистентни епилепсии идр.

http://www.nucmedbg.com/index.php?option=com_content&view=ar … 16&id=77:-pet


ще разгледам , мерси, въпреки че още спорят за заболяването ми, но май е автоимунно, като гледам как прекрасно се развива....
Виж целия пост
# 674

....
Трия, не ми се "дискутира"  с радиото

Какъв е този пет скенер?...
незаменим за определяне на ракови разсейки (раковите клетки се хранят с глюкоза и в тялото се инжектира радиоактивна захар, за да се проследи къде има повишена консумация което показва разсейки, като това може да се прави само преди метаболизма изцяло да е превзет от рака - за съжаление обаче не ползват този факт при лечението)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия