
И пак по другата тема, защо да си плащам на частно като всеки месец ми удържат % осигуровки на пълната заплата.

Мойта ЛЛ е педиатър е много ми е интересно как ще ми направи гинекологичен преглед.
П.П: Поне е свесна и насочва към когото трябва.

Лесно; все пак е завършила медицина.
Всъщност, в България здравната система е хибридна в момента. Допреди 20 години нямаше лични лекари, затова има лични лекари -педиатри, лични лекари-ортопеди и тн. Личният лекар трябва да е със съответната специалност; той не е интернист, за да ви мери кръвното и да при прислушва. Личният лекар трябва да може да прави всичко, което предполага един пълен профилактичен преглед, което включва и цитонамазка, и палпация на млечните жлези, и прегле за простата на мъжете. Както казах, това в момента не се случва поради преходното състояние на системата. Когато (ако) системата се стабилизира, личният лекар ще ги върши всички тези неща.
По повод на цитонните маски (
. В Бг, както данъците, така и здравните осигуровки са най ниски в Европа.
