За лекарската етика

  • 79 624
  • 1 172
# 705
За тези, които се оплакваха колко им било зле здравеопазването в чужбина. Една много интересн статия.
http://alarmanews.com/%D0%BC%D0%B0%D0%B9%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%B … 0%B3%D1%80%D1%8A/
Виж целия пост
# 706


Биохимичен скрининг тук не се прави - синдром на Даун и други хромозомни аномалии.
Нямам представа, но се надявам да правят поне тест за хепатит, СПИН и Васерман на бременните.
Биохимичен скрининг не се прави, защото е толкова неточен, че е направо безсмилен. Ако искат да знаят, правят амнио. А много хора и не искат да знаят.
Виж целия пост
# 707
За тези, които се оплакваха колко им било зле здравеопазването в чужбина. Една много интересн статия.
http://alarmanews.com/%D0%BC%D0%B0%D0%B9%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%B … 0%B3%D1%80%D1%8A/

Ужасен, безумен тормоз от страна на системата
Виж целия пост
# 708
За тези, които се оплакваха колко им било зле здравеопазването в чужбина. Една много интересн статия.
http://alarmanews.com/%D0%BC%D0%B0%D0%B9%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%B … 0%B3%D1%80%D1%8A/

Ужасен, безумен тормоз от страна на системата
Сега можеш да разкажеш колко биха стрували тези иследвания в държавата в която живееш и как се процедира с такива деца и да направим сравнение  Peace
Виж целия пост
# 709
И откъде ще знам според теб?

Знам само че няма безумна бюрокрация
И че на децата всичко им е "безплатно"

Но как им дават тукашния вариант на ТЕЛК не знам и се надявам да не ми се наложи да го разбирам
Виж целия пост
# 710
Защо  трябва да се прави сравнение?
Не може да се оплачем, че и в чужбина има проблеми. ИМА. И да Ви харесва, и да не Ви харесва има.

В България помията е ясна. Ясна е на всеки, който живее и е живял там. Това, че в БГ има купища проблеми и случаи като този не дава право някому да сподели какви са дертовете и навън ли?

Ако искаш може да си поговорим за плюсовете на ЗС тук, аз изброих няколко. Линейка не ми се е налагало да викам, нямам представа за колко време се отзовава и как е оборудвана. Не съм оперирана тук и не знам кое ще се поеме и кое ще трябва да платя. Дано не ми се е и налага.

От това, което ми се е наложило има от какво да се оплача и го правя. Точка.
Може да ми извадиш още милион такива примери от България и да ми ги развееш като чаршави, и не само от здравната система. И какво?


Виж целия пост
# 711
Вече казахме, че няма идеални системи, но това което получавате в чужбина е много по-добро от това в БГ. Съвсем на скоро говорих с моя позната, която беше решила да се оперира в БГ, но в крайна сметка се е оперирала в чужбина, тъй като мъжът и работи в чужбина. Жената не работи, но въпреки това има право на мед помощ, само на базата че мъжът и работи. Ако живее в БГ дали биха я оперирали на държавно само на базата, че мъжът и работи, а тя дефакто е неосигурена? Жената има предишна операция в БГ и каза, че ако знаела по- рано никога не би се оперирала в БГ.
Виж целия пост
# 712
Медицинските услуги в България са на нивото, на което е и всичко останало. Да попаднеш на наистина кадърен и съвестен лекар/зъболекар, е въпрос на голям късмет.
Лекарската етика - още по-рядко срещана.
Лабораториите работят едно към гьотере - както се работи масово и по принцип. Да, ще ти направят бързи изследвания, ако е необходимо, но... бързи, бавни - все е под съмнение резултата. За едно и също нещо, две различни лаборатории могат да ти дадат два различни резултата.

Винаги съм се чудила на хора, които от години живеят в чужбина, уредили са си нещата там, материално са добре и въпреки всичко идват на зъболекар в България, примерно. Освен, ако нямаш от преди зъболекар, от който си наистина доволен как работи, не виждам какво ще те накара да пръснеш едни пари на вятъра и в чужбина пак да се дооправяш.
Точно от такава зъболекарка имам лош опит преди години - уж не знам си кой познат на познат специално от Австрия идвал при нея...
Това са или прекалено спестовни хора, или с твърде занижени изисквания.

Виж целия пост
# 713
Медицинските услуги в България са на нивото, на което е и всичко останало. Да попаднеш на наистина кадърен и съвестен лекар/зъболекар, е въпрос на голям късмет.
Лекарската етика - още по-рядко срещана.
Лабораториите работят едно към гьотере - както се работи масово и по принцип. Да, ще ти направят бързи изследвания, ако е необходимо, но... бързи, бавни - все е под съмнение резултата. За едно и също нещо, две различни лаборатории могат да ти дадат два различни резултата.

Винаги съм се чудила на хора, които от години живеят в чужбина, уредили са си нещата там, материално са добре и въпреки всичко идват на зъболекар в България, примерно. Освен, ако нямаш от преди зъболекар, от който си наистина доволен как работи, не виждам какво ще те накара да пръснеш едни пари на вятъра и в чужбина пак да се дооправяш.
Точно от такава зъболекарка имам лош опит преди години - уж не знам си кой познат на познат специално от Австрия идвал при нея...
Това са или прекалено спестовни хора, или с твърде занижени изисквания.


Изобщо не си права за зъболекарските услуги. Тук и качеството е по-добро, и цените са в пъти по-ниски. Така, че обяснението е съвсем банално. Говорим за естетическата страна на нещата. Разбира се, не засягам темата при спешен случай, сега да не ме емнат недоразбралите, че там в цъфтящия запад нищо не се плаща, защото когато имаш осигуровка, застраховка всичко постила червен килим...Нали? Знам, наясно съм! Така, че тук говорим за зъболекар за хубавиня!
Виж целия пост
# 714
Aqua, в коя държава си си правила зъбите?

След като синът ми пострада жестоко от тукашната стоматология, вече ще ходи само на преглед и почистване, докато му е безплатно
После с нас в БГ, където ходи и сега и се чудят и дивят какви чудесии са сътворили тукашните "специалисти" в устата му

Аз си търся тук зъболекар и пак само за почистване и досега не съм намерила
Това, което видях за 10 год покрай сина ме ужаси
Не го очаквах на тукашната техника, цени и заблудата им, че са най-велики


Кикамора, само в Бг го има това безумие да искаш пари за осигуровки от безработен човек без доходи
Да, тук системата е наистина за всички, без значение дали работиш или не
Всички са осигурени, вкл и тези без доход, без да им искат да внасят нещо
Това е колкото добре, толкова и зле
Виж целия пост
# 715
аз съм ходила и в чужбина на зъболекар и в бг и не виждам разлика. по отношение на лекарите пак така ходила съм и в чужбина и в бг и пак не виждам разлика - но за щастие нямам някакви наистина животозастрашаващи заболявания.
единствено за първото ми раждане без избор на екип беше ужасно, при второто си избрах екип и беше прекрасно. и двете в бг в държавни болници. мисля, че българите прекаляване в оплюването на всичко в бг и ненужно възхваляваме всичко чуждестранско. нямам предвид само здравеопазването, но и чистотата в градовете,  включително въздуха, както и бюрокращината - вярно не съм живяла наистина дълго в чужбина, но не мисля че у нас пък е чак толкова зле, особено ако си заделяш пари за здравеопазване, грижиш се за здравето си и се самообразоваш.
ако те сполети нещо страшно, не мисля че в чужбина щете оправят. аз имах три познати с рак, две от тях се лекуваха в Турция, едната в Норвегия и всички починаха. За справка три - други две познати с рак се лекуваха в бг и още са живи. Всички се разболяха по едно и също време горе -долу.
Може би просто си е късмет - де да знам
Виж целия пост
# 716
Аз съм доволна от зъболекарката, при която ходя. Всъщност, при нея ходим всички от семейството. Ако познавах същия специалист в България, щях да заведа свекърва ми при него за всичките и коронки и мостове. Но за съжаление аз нямам такъв контакт в България и си ходим тук.

Скрит текст:
Моя приятелка си оправя зъбите в Унгария. Беше доволна до момента, когато имаше непоносими  болки и трябваше да влезе в болница, тъй като зъболекарите не искаха да пипат коронката, направена в чужбина. Иначе си спести половината, в България пък щеше да струва 1/3 заедно с полета.
Виж целия пост
# 717
аз съм ходила и в чужбина на зъболекар и в бг и не виждам разлика. по отношение на лекарите пак така ходила съм и в чужбина и в бг и пак не виждам разлика - но за щастие нямам някакви наистина животозастрашаващи заболявания.
единствено за първото ми раждане без избор на екип беше ужасно, при второто си избрах екип и беше прекрасно. и двете в бг в държавни болници. мисля, че българите прекаляване в оплюването на всичко в бг и ненужно възхваляваме всичко чуждестранско. нямам предвид само здравеопазването, но и чистотата в градовете,  включително въздуха, както и бюрокращината - вярно не съм живяла наистина дълго в чужбина, но не мисля че у нас пък е чак толкова зле, особено ако си заделяш пари за здравеопазване, грижиш се за здравето си и се самообразоваш.
ако те сполети нещо страшно, не мисля че в чужбина щете оправят. аз имах три познати с рак, две от тях се лекуваха в Турция, едната в Норвегия и всички починаха. За справка три - други две познати с рак се лекуваха в бг и още са живи. Всички се разболяха по едно и също време горе -долу.
Може би просто си е късмет - де да знам
Несправедливо плюене ? Когато станеш безработна, тогава искам да говориш.  Peace
Достатъчен е факта, че ако си безработна си неосигурена и като такава нямаш право на държавна медицинска помощ! Peace
Виж целия пост
# 718
никога не съм била безработна, дано никога не ми се налага, но от друга страна съм готова на каквато и да е работа и не на последно място живея в София.
Виж целия пост
# 719
...
Хахахах защо бе, срам те е да се излагаш публично ли ? Субсерозна миома с визуален преглед.... дам освен ако нямаш рентгенови способности на очите  Laughing
 

Хахаха, аз с голямо закъснение, ама защо мислиш, че на УЗ ще ти я установят? Laughing
Моята на женската консултация по здравната каса не я видяха, 4 пъти ме гледат, а аз си трайкам нарочно. Sunglasses
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия