ПАРИЖ 10

  • 57 719
  • 736
# 15
Mного се радвам, сега пуснаха билети за Айфеловата кула точно за деня и часа, които исках и аз си купих... Laughing А иначе нямаше никакви билети за целия март и април...
Сега остава да си разпечатам ваучера и да го нося там, нали? Трябва ли ваучера да се замени някъде за билети или директно с него се качваш на кулата?
И да ви питам понеже взех билети до върха, може ли да посетим и 2-ия етаж на кулата или само директно горе? Иска ми се да видим изгледа и от двете места... newsm78
Виж целия пост
# 16
Mного се радвам, сега пуснаха билети за Айфеловата кула точно за деня и часа, които исках и аз си купих... Laughing А иначе нямаше никакви билети за целия март и април...
Сега остава да си разпечатам ваучера и да го нося там, нали? Трябва ли ваучера да се замени някъде за билети или директно с него се качваш на кулата?
И да ви питам понеже взех билети до върха, може ли да посетим и 2-ия етаж на кулата или само директно горе? Иска ми се да видим изгледа и от двете места... newsm78
Носиш разпечатката и не се сменя за билет.  Peace
Можеш да стоиш на втория етаж колкото си искаш.  Laughing
Виж целия пост
# 17
Какво стана с вчерашния полет и пътуващите как се оправиха в това лошо време?
Надявам се в Париж да е по- приятно от тук!

Полетът от София до Париж е бил по-неприятен, защото се е наложило хората да чакат почти 3 часа в самолета докато обработят пистата и напръскат самолета. На връщане беше много добре, веднъж не се случи да има турболенция, кацането беше безпроблемно. Времето в Париж е пролетно.

Благодаря на Роца за примерната програма, изпълнихме я почти на 100%. Ползвахме метрото за предвижване на по-големи разстояния, но като цяло доста ходихме пеша и може би метро пасс за 5 дни не беше чак толкова добро решение, защото не сме се возили чак толкова. Благодарение на нея посетихме няколко пъти бистрото Chartier - http://www.restaurant-chartier.com/www/, където готвеха много вкусно, а цените са повече от добри. Вечер имаше опашка от чакащи, но бързо настаняваха. Ние бяхме двама и малко се изненадахме първия път като ни настаниха на маса с други хора, но пък завързахме доста запознанства така  Laughing
За никоя атракция не сме чакали, може би извадихме късмет, дори за Лувъра нямаше опашка и влизахме и двата пъти много бързо.

Въпреки чуденките ми дали да не ползвам влак от Париж до Бове на връщате /поради омразата ми към задръствания/, в крайна сметка си взехме автобуса в 16.50 и 18.30 часа бяхме на летището.
Виж целия пост
# 18
Blagodaria Bla  Bla
Къде е точно това бистро?
Ние ще сме в 10ти  район
Ще погледна и на картата.
Виж целия пост
# 19
Нашето  пътуване  наближи  в понеделник  летим.

Радост, желая ти едно невероятно пътуване......

Най-хубавото на поредната уникално добре оформена, нова тема за Париж е, че имаме в нея Роца и Мимии Simple Smile.
Без тях двете нито темата, нито пътуванията ни в този толкова прекрасен град щяха да са толкова емоционални и приятни Peace.
Благодаря Ви и на двете Hug

Самата истина, добре че ви има момичета, страхотни сте.
Роже ти също, да не се обидиш    bouquet
Виж целия пост
# 20
Blagodaria Bla  Bla
Къде е точно това бистро?
Ние ще сме в 10ти  район
Ще погледна и на картата.

Адресът е 7 RUE DU FAUBOURG MONTMARTRE 75009 PARIS, което мисля е към 9ти район...може би ще може и пеша да отидете до него
Виж целия пост
# 21
После ще го пусна на картата  да видя как се стига от хотела.
Гледах цените  струват ми се прилични.
Сервиз  отделно ли се плаща  newsm78
Виж целия пост
# 22
Мимии, благодаря... Радвам се за хубавата тема, тук винаги получавам помощ и информация...  Peace
До моето пътуване остават по-малко от два месеца, а вече съм готова с ваучерите и програмата... Имам в Париж само 3 нощи, но се надявам да ги оползотворя пълноценно...
Още веднъж благодаря за помощта ви...  bouquet
Виж целия пост
# 23
После ще го пусна на картата  да видя как се стига от хотела.
Гледах цените  струват ми се прилични.
Сервиз  отделно ли се плаща  newsm78

Имаше нещо в менюто за 12% сервиз, но никога не са ни поискали нещо над сметката  newsm78
Виж целия пост
# 24
Искам до предупредя, че последния етаж на кулата е в ремонт. И едно приятно хотелче в близост до арката,почти в центъра - L' Hotel Pegolese.
Виж целия пост
# 25
Искам до предупредя, че последния етаж на кулата е в ремонт. И едно приятно хотелче в близост до арката,почти в центъра - L' Hotel Pegolese.
Ами до кога е в ремонт, като продават билети? Shocked Аз си купих за 03.04.15 точно за последния етаж (нали тези билети от 15.50 евро са за там)... newsm78 Взех да се обърквам вече...
Виж целия пост
# 26
Pergolese, извинявам се. Никъде не сме плащали 12%, а колкото желаем,обикновено общоприетите  10%.
Виж целия пост
# 27
Мимии, благодаря  Hug

Никъде не сме плащали 12%, а колкото желаем,обикновено общоприетите  10%.

Чакайте малко, да се уточним  Laughing

По закон (от 1987 година) в ресторантите обявените цени са крайни - включващи сервиз (обслужване) и ДДС. Тоест, когато ви донест сметката, вие не дължите нищо повече, защото заплатата на персонала (готвач/сомелиер/сервитьор) е включена вътре. Дали ще е 10 - 12 - 15%, това го определя ресторантьорът, но цената трябва да е крайна. Това задължително трябва да е написано на някое място в менюто или в ресторанта (търсете "service compris", последвано от процента).

Оттам нататък, клиентът, ако е доволен от обслужването,  може да остави допълнителна сума, която е пожелателна и никой не може да ви я изиска. Сумата я определяте вие: 1 -2 -5 - (100 - 1000.) евро и то само ако решите. По никакъв начин не е обвързана със сметката.

Сега, това е за ежедневните ресторанти. Досега не съм имала щастието да пробвам някой от звездните (макар че ми се иска  Mr. Green). Ако някой ден стигна дотам, ще проуча протокола  Laughing

pitan4ica, за съжаление нищо не мога да ти споделя за детските изложби, понеже изобщо нямам представа къде и как се организират, а и не съм се интересувала. Знам, че в някои градове от време на време правят нещо временно по даден повод, но трябва да се провери на сайта на съответната община. Има разбира се младежки домове, лудотеки и детски центрове, където има детски рисунки, но са обикновено направени от децата, които ги посещават (по-малките особено работят по различни проекти през годината и накрая излагат направеното).
Но аз доколкото разбирам, ти повече се интересуваш от място, където искаш да изложиш детски рисунки... но може и да не съм права.

Най-хубавото на поредната уникално добре оформена, нова тема за Париж е, че имаме в нея Роца и Мимии Simple Smile.
Без тях двете нито темата, нито пътуванията ни в този толкова прекрасен град щяха да са толкова емоционални и приятни Peace.
Благодаря Ви и на двете Hug
Roje, шЪ мЪ засрамиш  Laughing

Черпя един макарон за комплимента  Mr. Green

Виж целия пост
# 28

Самата истина, добре че ви има момичета, страхотни сте.
Роже ти също, да не се обидиш    bouquet
Bled, знаеш какво е отношението ми към теб. Как така ще ти се обидя, напротив Hug
А и в тази тема за разлика от други теми винаги изказваме благодарността си към Роца и Мимиии, без които темата и Париж няма да са същите .
А и не им правим сметка колко и до къде пътуват #Crazy. Какво работят и т.н newsm78. Напротив, колкото повече пътуват толкова по-доволни сме, че пием вода от извора Grinning и искрено им се радваме Simple Smile
А пък и Роца като почерпи както преди малко ей така от сърце по един хубав макарон и други вкусотии от мармотите и шоколадите сме щастливи Simple Smile
Роца, няма дЪ сЪ зЪсрамваш. Шъ съ радваш като нас Joy

Виж целия пост
# 29


И аз ви черпя приятели, не е мое производство, не е от Париж, вие знаете от къде...
Но е от сърце. Страхотни сте, толкова ви се радвам, а още повече като пътувате.
Скоро ще имаме полет и към Париж, ще щракна нещо и от там, че не ме бива в правенето и яденето, едвам скърпвам 60 кила.
  bouquet   Hug 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия