ПАРИЖ 10

  • 57 720
  • 736
# 660
Ако не ви куца много фитнесът, може да изберете и стълбите. Аз и приятелката ми се качихме по стълбите до втория етаж и определено не съжалявам Simple Smile
А за билетите за качване от 2рия етаж от различно място ли се купуват?
Да.
Качването пеша става само по единия крак на Айфеловата и там се купуват и билетите - няма да сбъркате краката - хората са в пъти по-малко там.
Някъде назад в темата давах схема кой е този крак.
Виж целия пост
# 661
  bouquet
Виж целия пост
# 662
Май, отговора е ДА.
Това е пуснато в Туитър като днешна снимка

Виж целия пост
# 663
...
Четох някъде, че е възможно да се закупят билети за върха на АК от втория етаж. Така ли е?
Купих билети до втория етаж, само такива успях за моите дати, но ми се иска да се качим до горе.
Благодаря  bowuu

Абсолютно вярно!
На втория етаж всички отново чакат на опашка за асансьорите до горе(различни са асансьорите до второ ниво и до върха) и междувременно можете да си купите билети до върха.
Виж целия пост
# 664
Прочетох цялата тема, сега ще се върна да чета и предишните.
И аз да ви попитам нещо - пишете, че във Версай не е добре да се ходи събота и неделя. Но пък от сайта видях, че само тогава работят фонтаните. Кой вариант е по-добър според вас - в делничен ден без фонтани или през уикенда с тълпите, но и с работещи фонтани?
Виж целия пост
# 665
Прочетох цялата тема, сега ще се върна да чета и предишните.
И аз да ви попитам нещо - пишете, че във Версай не е добре да се ходи събота и неделя. Но пък от сайта видях, че само тогава работят фонтаните. Кой вариант е по-добър според вас - в делничен ден без фонтани или през уикенда с тълпите, но и с работещи фонтани?
На официалния сайт на Версай "www.chateauversailles.fr  има информация , че фонтаните работят и всеки вторник , освен през уикендите. Освен това в  " Често задавани въпроси"  FAQ има отговори на голяма част от вашите въпроси.
Виж целия пост
# 666
...
Четох някъде, че е възможно да се закупят билети за върха на АК от втория етаж. Така ли е?
Купих билети до втория етаж, само такива успях за моите дати, но ми се иска да се качим до горе.
Благодаря  bowuu

Абсолютно вярно!
На втория етаж всички отново чакат на опашка за асансьорите до горе(различни са асансьорите до второ ниво и до върха) и междувременно можете да си купите билети до върха.

Много благодаря за информацията, Мимии!   bouquet
Виж целия пост
# 667
Прочетох цялата тема, сега ще се върна да чета и предишните.
И аз да ви попитам нещо - пишете, че във Версай не е добре да се ходи събота и неделя. Но пък от сайта видях, че само тогава работят фонтаните. Кой вариант е по-добър според вас - в делничен ден без фонтани или през уикенда с тълпите, но и с работещи фонтани?
На официалния сайт на Версай "www.chateauversailles.fr  има информация , че фонтаните работят и всеки вторник , освен през уикендите. Освен това в  " Често задавани въпроси"  FAQ има отговори на голяма част от вашите въпроси.

Много благодаря, не бях видяла за вторник.
 Да попитам и какви са Guided Tours - има ли такива за целия дворец? Виждам, че има  Guided tour : The Private Apartments of the Kings (english) - това дали включва двореца, или само личните апартаменти на краля (пише че е  1 1/2 часа)? Също някъде прочетох, че за Guided tour не се чака, така ли е?
Също ние сме 2-ма възрастни и студент на 20 - мисля да взема 2 паспорт-билета (тъй като до 26 години е безплатно), но за младежа трябва да взема и един билет Fountains Shows and Musical Gardens за да гледаме фонтаните, нали така? Отделно за всички билет за Guided tour евентуално.

Много благодаря момичета, четох един час сайта на Версай и въпреки това не можах да си отговоря на тези въпроси.
Виж целия пост
# 668
Прочетох цялата тема, сега ще се върна да чета и предишните.
И аз да ви попитам нещо - пишете, че във Версай не е добре да се ходи събота и неделя. Но пък от сайта видях, че само тогава работят фонтаните. Кой вариант е по-добър според вас - в делничен ден без фонтани или през уикенда с тълпите, но и с работещи фонтани?
На официалния сайт на Версай "www.chateauversailles.fr  има информация , че фонтаните работят и всеки вторник , освен през уикендите. Освен това в  " Често задавани въпроси"  FAQ има отговори на голяма част от вашите въпроси.

Много благодаря, не бях видяла за вторник.
 Да попитам и какви са Guided Tours - има ли такива за целия дворец? Виждам, че има  Guided tour : The Private Apartments of the Kings (english) - това дали включва двореца, или само личните апартаменти на краля (пише че е  1 1/2 часа)? Също някъде прочетох, че за Guided tour не се чака, така ли е?
Също ние сме 2-ма възрастни и студент на 20 - мисля да взема 2 паспорт-билета (тъй като до 26 години е безплатно), но за младежа трябва да взема и един билет Fountains Shows and Musical Gardens за да гледаме фонтаните, нали така? Отделно за всички билет за Guided tour евентуално.

Много благодаря момичета, четох един час сайта на Версай и въпреки това не можах да си отговоря на тези въпроси.
  Хубаво де! То си пише какво включват тези  Guided tours. Осем индивидуални различни тура, плюс още четири тура, някои от тях на английски, а други на френски език.Общо 12 много интересни турове! Но можеш ли да отделиш допълнително време за това - около един час и тридесет минути и едни допълнителни 7 евро на човек, за всеки тур, ако не искаме да изпуснем нещо.Най-добре се включи в стандартния поток от туристи и следвай тълпата- виж Двореца, Големия и Малкия Трианон и Имението на Мария-Антоанета, плюс разходка из Градините.Уверявам те , че просто ще бъдеш изтощена и ще ти трябват поне 5 часа, дори и да се качиш на влакчето . Иначе максимализмът е хубаво нещо-искаме всичко да видим и да не пропуснем нещо.Мисля , че е напълно излишно да се прави за един ден. Нека да има повод за връщане втори път и за виждане на нещо невидяно!
Виж целия пост
# 669
Въпросче за билетите за Айфеловата кула -  имаше само за 23:00 часа и се чудя, ако се наредим към 22 дали ще ни върнат, да си изчакаме часа?
Виж целия пост
# 670
Въпросче за билетите за Айфеловата кула -  имаше само за 23:00 часа и се чудя, ако се наредим към 22 дали ще ни върнат, да си изчакаме часа?
 Няма как да знаем в какво настроение ще са служителите , конкретно около 22.00 часа.Малко трябва да гадаем. Когато се закупят предварително билети единственото указание е да се явите на опашката на чакащите с предварително закупени билети в часа за който е закупен билета и второ- да не закъснявате повече от 30 минути, в противен случай ще ви бъде отказан достъпа.Иначе експерименти всякакви може да се пробват.
Виж целия пост
# 671
Въпросче за билетите за Айфеловата кула -  имаше само за 23:00 часа и се чудя, ако се наредим към 22 дали ще ни върнат, да си изчакаме часа?

Ще влезете с групата, за който час са ви билетите. Ако не тръгвате скоро като утре например, може да изчакате да пуснат и други часове за вашите дати.
Виж целия пост
# 672
  Хубаво де! То си пише какво включват тези  Guided tours. Осем индивидуални различни тура, плюс още четири тура, някои от тях на английски, а други на френски език.Общо 12 много интересни турове! Но можеш ли да отделиш допълнително време за това - около един час и тридесет минути и едни допълнителни 7 евро на човек, за всеки тур, ако не искаме да изпуснем нещо.Най-добре се включи в стандартния поток от туристи и следвай тълпата- виж Двореца, Големия и Малкия Трианон и Имението на Мария-Антоанета, плюс разходка из Градините.Уверявам те , че просто ще бъдеш изтощена и ще ти трябват поне 5 часа, дори и да се качиш на влакчето . Иначе максимализмът е хубаво нещо-искаме всичко да видим и да не пропуснем нещо.Мисля , че е напълно излишно да се прави за един ден. Нека да има повод за връщане втори път и за виждане на нещо невидяно!
[/quote]
Идеята ми беше да вземем Guided tour, който включва основните забележителности за да избегнем чакането на опашката. (ако има такъв де).
Виж целия пост
# 673
По подразбиране, всички искат да посетят и разгледат основните забележителности. Това е причината да се образуват опашки. На официалния сайт на Версай има съвети в кои дни, в кои часове, в каква последователност да се организира посещението , през кои входове да се влезе ,така , че да се избегнат до голяма степен опашките. Реалността е такава, че се чака на опашки, до 1-2 и повече часа на ОСНОВНИЯ ВХОД / този с решетките, преди да се влезе в двора/. Без значение дали сте с Paris museum pass  или някакъв друг вид билети.Идете по-рано, влезте първо в основния Дворец-този с Огледалната зала. Там има най-голяма опашка. После влезте в Les Appartements de Mesdames. За градината има друг вход и там не се чака.Вижте старите теми за Париж  под номер 5, 6, 7, там някой описваше схемата с входовете и конкретни съвети.Ето моят албум от посещението ни през 2013 година   www.skyking.snimka.bg/europe/parij-2013.771353.31408094
Виж целия пост
# 674
romel ,  малко хора има на снимките ти, явно спокойно е било когато сте били там. Отивам да чета старите теми.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия