Re: Юлски бебета 2013 - тема 30

  • 56 174
  • 725
# 495
Пине така ще се научи, а ти в супите не слагаш ли хляб  newsm78 така ще е доста по-лесно.
Моето не изявява желание да яде по принцип, камо ли сама. Днес се успа стана в 10, отказа закуската изяде всъщност 3 лъжички , която от яд зарязах на масата, в 12ч се сети, че си иска закуската, и така до обяд пак няма да се стигне, докато обядвах към 13:30 упорито както винаги я сложих на нейният стол до мен, с идеята да изяви желание да опита от моето, да ама не. Сега като стане от сън, ще я мъча със СЗ и вечеря евентуално.
Виж целия пост
# 496
И при нас от няколко седмици се започна с претенции към храната. Преди ядеше почти всичко без особен проблем, сега иска сам да яде, постоянно върти главата ако му подавам аз и много обича да блъска с лъжицата в супата, което е кошмар за мен - всичко наоколо става в супа. Принудих се да му правя по- гъсти храните, че да може по- лесно да яде. От друга страна вече има и претенции към храната, като види, че ядем ние друго иска от нашето, въпреки, че те са почти същите ястия. Дано да е временно, че колко храна изхвърлих тези дни , не е истина просто.
Виж целия пост
# 497
Не, Мисти, не слагам хляб, отдавна спрях. Първо, че тя яде много хляб - всеки ден задължително голяма попара за закуска, друго не иска. На вечеря по една филия, освен манджа от нашата  #Crazy  Гледам да не даваме, колкото може. Освен това преди давахме супа за вечеря, със сухар, но много отдавна тя не желае да вечеря каквото и да било друго, освен от нашето. Хвърлях супата, а на обяд пък не се наяжда само с основното. Затова наобед давам основното, след него половината или 2/3 от супата, но без хляб. Пробвах първо супа, да е както си му е реда - не иска. Иска първо основното и после склонява на супата. Иначе ако сгъстя супата със сухар, може съвсем сама да си яде - и згребва, и устата си улучва, не се цапа дори. Но се притеснявам с тоя хляб, много хляб яде. Много обича. И дебелее доволно.
Виж целия пост
# 498
Ей, успокоихте ме, аз си мислех, че само моя инат иска да яде самичка и прави всичко бом-бок. Пине, супите само със сухар вътре, иначе е някакъв кошмар. Напоследък нямам идея от какво, ама тотално отказва да яде наобяд и към 2-3 изяжда основното накуп с десерта newsm78 Добре, че засега нищо не й се лепи, че отделно с тия солети и бисквити дето ги тъпче ще стане мазало. А иначе все още успявам да опазя нашата си манджа, макар няколко пъти вече да се катери на стола и да взима вилицата да бучи.
Виж целия пост
# 499
То беше отдавна, дето се оплаквах, че се качва права на стола. После направо на масата започна да се качва. Доста време прекарвахме вечерята с Юлия върху масата и всеки се мъчеше да си опази чинията от набези. Грабеше с ръце и също хващаше нечия вилица и набучва. Измислихме да ядем на пуснат телевизор с бейби ТВ, като я завъртяхме да е с лице към него. Така остава седнала и яде уж от своята си чиния. Доста време изкарахме, но снощи пак имаше опит да се качи на масата, който туширахме. До кога не знам. Изпитвам огромна носталгия по една нормална вечеря, без да имам две ръце и четири крака в чинията си и да се опитвам да спася някаква част от храната и за мен. Всъщност нямам право да се оплаквам, защото мъжа ми е сериозния потърпевш, към неговото най- вече налита. Ето това, например, никой не ми го беше казвал предварително, че ме очаква, когато имам дете. Както не знаех, че ще хапе, тя доста намали хапането. Защо не ме предупредиха?!
Виж целия пост
# 500
Ооо и В. хапе зверски, направо ми оставя отпечатъци Simple Smile При нас на мода е Маша и мечока, направо лудвам по цял ден крещи Маняяя, Маняяя  и сочи ТВ. В момента спи и по някое време се събужда и пак Маняя, вижда, че ТВ не работи и заспива пак. Не съм вярвала, че така ще се пристрасти. Всичко започна, когато дядо му го гледаше няколко пъти докато аз трябваше да излизам и той му е пускал Маша да заспива и от тогава сме така....яде с нея, заспива с нея, замислям се да му купя кукла Маша, че да миряса с филмчетата.
Виж целия пост
# 501
Аз пък искам да яде от нашето, че да не се налага да и правя отделно, обаче диването не иска. Нали ви казах, че пропусна обяда, СЗ изяде половин мъфин, а за вечеря отказа манджа, за пореден път, и яде кашкавал и домат. Бясна съм, толкова много манджи хвърлям, че пък с моите диети отказвам вече да й ги ям, че се освиних. Какво е това чудо не знам, но не иска да яде манджи, отново. Като я хване ината и ме е яд, че така си готвя и хвърлям.
Виж целия пост
# 502
Пинке, и аз съм в шок от много неща, за които никой не ме беше предупредил. А ако съм виждала разни изпълнения при приятелки, задължително съм смятала, че проява на лошо възпитание...

Мисти, че то не е лошо да се яде кашкавал с домат.
Виж целия пост
# 503
Бемол а манджата какво да я правя? Тя ако само това ще ми яде, щях да си икономисам време и средства. Whistling
Виж целия пост
# 504
Мисти, тъй е. Едно е да хвърлям детската кухня (не я жаля), друго е моя труд и време за приготвяне на храната.

Пина, ама така ме развесели като си я представих Ю. Simple Smile И у нас спокойната вечеря е мираж. Голямото мрънка все, че много съм му сипала, че това или онова било гадно, че К. щял да му изяде салатата и т.н. А малкото пък иска да седи у татко си и да му рови в чинията. Подканвам го да дойде да прави същото при мен. Не, при баща му било по-хубаво. Не може да се навечеря спокойно горкичкият човечец...

Други кърмачки останаха ли освен мен и Данчето? Данче, всъщност при теб как върви Мисия отбиване?
Виж целия пост
# 505
Бени, и аз.
Виж целия пост
# 506
Ники, на доброволно отбиване ли залагаш?
Виж целия пост
# 507
Бени иаз още кърмя. Чакам последния зъб да се покаже и приключвам. Нещо заинати обаче. Вижда се точка, а не прорязва.
Изобщо не знам как смогвате да им правите други манджи. Аз много одавна и давам от нашата храна. Тя май към годинката започна да иска да се храни сама, да яде от нашата храна. Яде всичко без проблеми. Даже онзи ден така сърбаше боба, че се скъсахме от смях. И салата си боцка, и филийката си я яде сама. При нас това си е традиция. Мъжа ми се прибира ако не съм сготвила започваме да готвим. После всички заедно слагаме масата и вечеряме. Даже тя се качва на едно столче, отваря шкафчето и дава приборите.
И Ками от 1 седмица хапе, и се бие, и ми крещи не когато аз и кажа да не прави нещо. Ядосва се и започва да хвърля каквото и е пред очите. И чак ме гледа лошо. Нещо обаче нямам вече търпението да говоря и обяснявам за секунди се паля. Напоследък ме е страх че ще получа някой удар от тях. Толкова ме ядосват че чак сърцето ми се ратреперва. Сега 2 дни беше хубаво времето и седяхме много на вън, играха и времето минаваше бързо. Дори 2 нощи подред спа без да се събуди, от 9.30 до 7.30. Явно когато сме вътре не може да си изразходи енергията, въпреки че с батко и не спират да тичат и да скачат.
Виж целия пост
# 508
много бързо сте изкарали последните зъби, нали уж крайните кътници излизали между 2 и 3г?
Виж целия пост
# 509
Бени, когато се отбие сама. Не е пристрастена. Като Глупи, виси по- често заради 3 на куп кучешки. Боледува (стомашен вирус) няколко дена и съм много благодарна, че мога да я кърмя. Нищо друго не приема.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия