Re: Юлски бебета 2013 - тема 30

  • 56 174
  • 725
# 510
Добро утро ,
И аз още кърмя . По едно време мислех, че ще се отбива, но не . Суче само вечер и нощем. През деня не .Нощем обаче понякога е голям зор. Нощес сигурно 5-6 пъти . Едва гледам ...

Хубав ден , сладурки  Hug
Виж целия пост
# 511
Какво ще готвите днес,момичета?
Виж целия пост
# 512
Руми, днес сме на чушки с доматен сос.
Предните ми манджи бяха пилешка супа и пиле с картофи, паста с доматен сос, огретен, боб, свински пържоли на фурна, пиперки бюрек. Тези дни за десерт правих мъфини с портокалови корички и натурален шоколад и един бананов кейк.

Благодаря за преброяването на кърмачките Simple Smile
 
Виж целия пост
# 513
Бени,много благодаря за идейките!  bouquet

Виж целия пост
# 514
Глупи, браво на Карамелка, много е самостоятелна. И аз си мечтая да сядаме вечер всички на масата, но искам всеки да си яде сам. Писна ми да храня, да бърша, да изхвърлям и да търпя капризи.

Подаръче, довечера ще правя пиле фрикасе и зеленчукова супа с киноа, снощи ядохме паста с моркови и тиквички, по рецепта на Пина (  chef ), а утре ще е риба със студена картофена салата с лук. За събота - кюфтета по цариградски, пилешка супа, мъфини със сирене. Отделно вчера правих и мъфините с ябълки на Поля, стават разкошшшш!

Забелязвате ли вече някое от децата да прилича по характер на вас или на мъжа ви? У нас Е. прилича ужасно на мен, но е потресаващо ясно, колко Д. прилича на ММ. Има същите реакции като неговите, прави същите физиономии, трудно възприема нови неща, нова храна, емоционално неуравновесена е като него, със същите изблици. Явно характерът не се влияе от възпитанието.   
Виж целия пост
# 515
Днес съм много любовно настроена.Но едно такова...болезнено любовно.Сърцето ми се пръска от любов.Влюбена съм.Същевременно ми е леко носталгично по отминалото време,по нещата,които правех преди,живота,който живеех,работата ми,контактите...Много хора ми липсват.От толкова местене и смяна на градове и държави,вече не смея да създавам приятелства.Страхувам се,че един ден като/ако си тръгна от тук ще изпитвам точно това чувство,което изпитвам сега.Празно ми е,самотно е..Даже ми се прииска да се върнем в Гърция..Липсват ми чистите улици,гладките тротоари,спретнатите сгради и техните входове,забързания живот,бузукитата,морето...
Виж целия пост
# 516
Аххххх бузикито и морето............. Blush
Виж целия пост
# 517
Мъхче май е рано да се каже, за момента е голям инат, ММ твърди че била като мен инат, но пък аз мисля, че и той не пада по долу, то май за лошите неща взаимно си казваме на другият е  Mr. Green Мисля, че е много рано да се определи на кого ще е.
Подаръче нещо май ти е доскучало, нямам време да мисля даже, досега на разходка и пазар, сега я успах, седнах за 10мин и ставам да гладя, после трябва да сваря едно заешко бутче, за да мисля нещо да й правя  за вечеря, сигурно заешка супа, че да ползвам бульона, ако ме отрази да го яде, ако не май се води диетично ще го ям аз. После трябва да я позабавлявам, и докато се обърна деня ми мина, ММ се прибира към 19ч вечерята е скумрия на скара с гарнитура салата, та да почвам и нашата вечеря. Вече изобщо не се учудвам какво ли правят по цял ден, жените домакини. Щеше да е различно, ако детето беше на ясла примерно, можеше да стигна до фризьор, до зъболекар, но уви...
Виж целия пост
# 518
Аз ще готвя пълнени чушки. Направо ме шокирате колко разнообразна храна приготвяте. Трябва да си пишем всеки ден кой какво ще готви за идеи.
Мъхче, тя имаше период в който ми отказа да се храни. Шанса да яде беше ако яде сама. И двете си деца почти не съм ги хранила. И двамата поемат инициатива сами да правят това или онова. Да, отначало е тежко и плачевно, но бързо става в пъти по лесно и спокойно. Ками може и защото копира всичко от Марти и само ходи и вика аз.
Виж целия пост
# 519
Пристрастена съм към мъфиноправене и още повече мъфиноядене, вчера правих с парченца шоколад и си изядох, ММ даже не разбра че съм си играла на пекарка   chef  Mr. Green
Тая седмица се "спуках" и аз да готвя, правих лазаня, пица, пиле с картофи, снощи бяхме на фрикасе. Днес сьомга ще правя, че е на промоция в пикадили. За Алекс не готвя, яде или кухнята или нашата манджа, аз не правя запръжки и соля много леко. Утре отиваме на гости при бабите и ще се оям стабилно, че от понеделник започвам пак глад по д-р Емилова. До РД на Алекс съм се амбицирала да стана поне 55-56 кг. Имам десятка да махам... не ми се мисли просто  ooooh! Добре, че и ММ ще гладува та да не готвя и да се изкушавам.
Руми за твоето състояние аз съм постоянно така, чак се чудя нормално ли е? Толкова съм влюбена в мъжа ми, че нямам търпение да се прибере от работа, липсва ми чак като е в другата стая  Heart Eyes
За приятелствата, аз изгубих много, но определено не ми липсват, явно са били толкова истински. Ей дори с пловдивските майки (дето бяхме нон стоп заедно) не се виждам вече, но ще ви разкажа някак скришно някой път, че има шпионин на борда и постоянно слушам щуротии. Писна ми от лицемерни и кифленски истории! Все си мислех, че човек като стане родител малко или много трябва да порастне, ноооо уви. Не, че аз съм много голяма нали, но започнах да прескачам тия негативни неща, на първо място ми е детето, мъжа ми, брат ми, родителите ми. От там на татък кой е сърдит, пък кой си няма работа и плете интриги хич не го бръсна  #2gunfire Ох много обърнах темата, то изобщо не ставаше дума за тия неща ама нищо.

П.П. С мъжа ми се разбрахме за второто, догодина ще е и по възможност женско  Joy
Виж целия пост
# 520
Супер, Оушън!  Важното е мир и любов да има  Grinning
Виж целия пост
# 521
Аз по прицип не готвя. Рядко ме хваща музата. Но днес ще правя боб яхния с купешки кюфтета.
Виж целия пост
# 522
И аз още кърмя.  На обяд и през нощта.
Ясен също изявява желание да яде сам. Само супата не мога да издържа да я яде. Исках да го отбия още през Декември, но през нощта пищи. Няма още нито един кучешки зъб, последния му  изби през Декември и от тогава нищо. Само се буди често през нощта, понякога 4-5 пъти и се е случвало на обяд да не иска да спи.
Виж целия пост
# 523
Тази вечер ще ядем бъркани яйца с бекон, за гарнитура пресни домати и селски хляб (от магазина, но е много хубав). Снощи ядохме пиле с картофи. Оня ден кюфтета на фурна и към тях печени чушки сиврия. В понеделник беше пилешка дроб сарма. В неделя правих св. контрафиле, за гарнитура брюкселско зеле. И тирамису, ама толкова гадно тирамису не бях правила никога  Confused И салата от чери домати, гриловани тиквички, моцарела и макарони.
На мен много ми се яде риба, но после не мога да измириша къщата...............
Виж целия пост
# 524
А какво правят децата ви докато готвите всички тези манджи. И мъжете ви, надявам се, не са се опнали на дивана пред тв-то.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия