Деца с диабет - тема 13

  • 147 160
  • 584
# 180
Доколкото знам, сензорите на Медтроник стоят по 7 дена, на Декса по 3 седмици. Предният при нас стоеше 25 дена.
Но пък трансмитер - предавател, на Медтроник се зарежда и може да работи над 2 години. На Декса той има определен заряд, срок на годност му 6 мес., но при повечето издържа до 1 година. Цената му 363 евро.
Ако във форума има деца със сензор на Медтроник, да обяснят по-подробно, особено точността на КЗ.
На Декса има понякога разлика до 1  -1,2 ммола, но доста рядко. В повечето случаи разликата с глюкомера е минимална.
Виж целия пост
# 181
Благодаря много Елена123! Дано някой със сензор на Медтроник се включи!
Виж целия пост
# 182
Кажете ми, моля, Praynig в началото колко време ви отне да се нормализират стойностите!?

Ние сме на актрапид като бърз инсулин - 3 пъти дневно преди хранене и левемир преди лягане в 22 часа.

Вече съм отчаяна - каквото й да правя след храна все сме си високи:

5.4        15         4.6       15.7         7.3       6.1
6.4        12.9       5.5       13.3         9.4      11.1
5.2        15.1       3.6       16.2        11.3     12.1
7.1        13.6       7.4       10.4         9.1      10.2
7.6        15.4


Тези стойности са в 7 - 9.30 - 13 -15.30 - 19 - 21.30 часа, нощните не съм ги писала - те са между 8 и 10.


Преразпределих храната - по-малко на основното - повече на междинното, както ме посъветваха лекарите, намалих базала, а увеличих бързите - ми нещо особено не се получава - все си стигаме до 15!? Тези високи стойности при вас до кога продължиха!???????????? newsm78
Виж целия пост
# 183




ssiillvvyy, написах на лични.
Виж целия пост
# 184
Пият ли достатъчно вода вашите деца!? Преди да открият диабета се наливаше непрекъснато, сега трябва да я карам със зор!? newsm78 Казва ми - от както се върнахме от болницата водата няма никакъв вкус! Crazy Все си мисля, че е нещо временно - вие минавали ли сте през такъв период и има ли някакви специални препоръки колко вода трябва да пият хора с диабет!?
Виж целия пост
# 185
Здравейте!
Можете ли да ми кажете къде в София можем да направим изследване за гликиран хемоглобин? Изследвали сме го само веднъж  след откриха диабета и това беше през юни. Тогава беше при еднокринолога, но когато го заведох сега тя ни каза, че предишния ГХ бил много добър за новооткрит диабет (7.1 беше тогава) и нямало нужда да го изследваме сега. Аз обаче искам да си пуснем изследване, затова ако може да ме ориентирате ще съм много благодарна.
Виж целия пост
# 186
Здравей.Ще ти кажа за Плевен, но вярвам че и в София е същото.В Плевен може във всяка Медико-Диагностияна Лаборатория( в ДКЦ-тат, МДЛ Рамус, МДЛ Цибалаб). На нас ни казха че ГХ се изследва през 3 месеца.
Виж целия пост
# 187
Благодаря за отговора!
На нас също ни казаха, че се изследва през 3 месеца и затова се изненадах, когато ендокринолога ни отказа, а вече  са минали повече от 3 месеца.
Виж целия пост
# 188
всеки преценява сам за децата си  Peace
следя ежедневно захарите на моите, знам как се движат и ги водя за гх веднъж за 6 месеца - по-често не ми се струва нужно
освен това искай да взимат кръв за гх от пръста, не от вената - ако ти откажат, настоявай
репликата "от вената е по-точно" е ала-бала
Виж целия пост
# 189
http://btvnovinite.bg/video/videos/tazi-sutrin/sljapa-li-e-darzh … ata-s-diabet.html

Жалко, че мамите и децата толкова акцентираха върху многото боцкания, а не върху по-добрият контрол с помпа  Peace

Иначе гледам депутатка беше с тях- Петя Раева, ако не бъркам, ама не я представиха. Явно и тя е зад каузата.


Според мен обаче трябва да се разбият тези 1000 лв месечно за консумативи- може помпа без трансмитер да реимбурсират за начало
Виж целия пост
# 190
Здравейте, извинете, че ще ви питам, но малкият е с гранични стойности на кръвната захар като максималната, която сме измервали до момента е 6 и нещо от пръстчето и от 5 до 6 от вената в болниците. Казаха ми само, че е предразположен и не е необходимо лечение за момента. Но, мен вече много ме е страх да не ни "хване" и това, че вече, направо...  Crazy   Cry
Та, въпросът ми е: Знаете ли лечение за превенция? Какво правите за да не се вдига захарта? Спазвате ли някакви хранителни режими - питам, защото ми казаха само да не прекалява с хляба и да не качва кг над нормата, но това си го спазваме и по други показатели и не виждам ефект- има ли нещо по-особено от това?
Извинявам се за лаишките въпроси...    Embarassed
Виж целия пост
# 191
LifeIsBeautiful, диабетът при децата е автоимунно заболяване-сама прецени дали може нещо като превенция да се прави. Здравословното хранене си е добре за всеки.


Накрая малко черен хумор, но ... моли се да не ви "хване" друга болест, защото на фона на много болести, диабетът е просто песен.


Божа работа си е  Peace
Виж целия пост
# 192
Кливия, да, права си, че има и по-страшни болести. Но, сега трябва да се боря да не стане тази. Затова се обърнах към вас с въпроси и си мислих, че ще ме посъвртвате спрямо тях съществено и от опит....
Поради приема на медикаменти също се получава инсулинова резистентност, но май на теб това не ти е ясно за да ми отговориш по този начин...  Tired
Виж целия пост
# 193
нямаш превенция за обичайния диабет на децата - тип 1, който е инсулинозависим и няма нищо общо с резистентността - отговорът на Кливия е абсолютно коректен
не си споменала, че те интересува тип 2, който е рядък при децата и който може да се избегне с правилна диета /и спорт/ - въпросната инсулинова резистентност
Виж целия пост
# 194
... Затова се обърнах към вас с въпроси и си мислих, че ще ме посъвртвате спрямо тях съществено и от опит....
Поради приема на медикаменти също се получава инсулинова резистентност, но май на теб това не ти е ясно за да ми отговориш по този начин...  Tired
След като сте наясно с инсулиновата резистентност, трябва да знаете, че изявление от рода "гранични стойности на кръвната захар като максималната, която сме измервали до момента е 6 и нещо от пръстчето и от 5 до 6 от вената в болниците" са изключително неуместни в темата  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия