Примерна схема за захранване - 34

  • 128 957
  • 742
# 345
Здравейте! Дъщеря ми получи обрив около устата след ядене на млечна каша. Преди една седмица и дадох млечна каша овес и ябълка на Милупа. Реших,че обрива е от овеса. Днес и взех друга каша- млечна оризова на Аптамил. Пак получи същия обрив.Обривът е като опарено от коприва и мина за около 45минути. На някои случвало ли му се е? Дали е алергия към млякото? До сега е яла безмлечни каши и е нямало проблем.
Милупа и Аптамил са с адаптирано мляко. Ако е пила досега АМ, вероятно е към някоя от другите съставки. Всъщност трудно е да се каже към коя точно, но определено има алергична реакция. Консултирайте се с лекаря, а междувременно не давайте инстантни каши.
Виж целия пост
# 346
Благодаря за отговора! До сега не е пила АМ,само кърма. Живея в чужбина и тук нямаме педиатър,а обикновен личен лекар, при който ако отида ще ми се изсмее. Може би е реакция срещу АМ. Няма да и давам млечни каши за сега. Проблемът е че тя не иска да яде зеленчукови пюрета,а не качва добре. Поради тази причина давам каши. Много е злояда  #Crazy

Искам да ви попитам и още нещо. Тук ми казаха,че мога да и давам риба,кисело мляко? Тя е на 7 месеца и положина,захранена на 5 месеца и 12 дни. Не е ли рано за риба?
Виж целия пост
# 347
всъщност не е според мен.и аз горе долу на 5 м. и малко захраних.на 7 месеца дадох млечни ,на 8 месец ми каза риба да дам а аз още не съм а е почти на 11месеца.по моя преценка не давам заради проявени алергии.първо се дават млечни,после чак риба.давай си млечните работи изчакваш малко и даваш риба. а пробвали да сготвиш зеленчуците?плодовите пюренца яде ли?Нашето братовчедче като малък само кисело мляко ядеше с другата храна по-трудно беше.
Виж целия пост
# 348
Благодаря за отговора! До сега не е пила АМ,само кърма. Живея в чужбина и тук нямаме педиатър,а обикновен личен лекар, при който ако отида ще ми се изсмее. Може би е реакция срещу АМ. Няма да и давам млечни каши за сега. Проблемът е че тя не иска да яде зеленчукови пюрета,а не качва добре. Поради тази причина давам каши. Много е злояда  #Crazy

Искам да ви попитам и още нещо. Тук ми казаха,че мога да и давам риба,кисело мляко? Тя е на 7 месеца и положина,захранена на 5 месеца и 12 дни. Не е ли рано за риба?
Ако има каши, които са с хидролизирано АМ, може да пробваш от тях. Те са за деца, които имат лактозна непоносимост. Дъщеря ми също проявяваше алергии и заради това отложих във времето риба, пчелни продукти, до момента не съм давала прясно мляко в чист вид (на 2г1м е). Зависи с какво е захранено детето, по каква схема. Аз лично кисело мляко въведох на 8-9м, а риба след годинката. Моето дете не харесваше купени пюрета. Всичко, което е яла съм приготвяла аз и до момента е така. Месно-зеленчукови манджички може да предлагаш. На 7 и 1/2 моето дете беше със заместен обяд, всичко друго беше кърма. Плод давах за опитване, не за самостоятелно ядене. Наблягайте на млякото и постепенно с другата храна, щом е трудно, значи още не е готова да приема повечко твърда храна. Алергиите не са нищо смешно, редно е лекаря да даде насоки в захранването и въвеждането на храни. Все пак може да се стигне и до спешното при остра реакция (при нас се случи). Има медикаменти, съдържащи коластра (животинска) и ако детето дава реакция към АМ, то лекаря трябва са знае и да не изписва подобни медикаменти.
Виж целия пост
# 349
Сама и приготвям пюретата. Понякога хапва по няколко лъжички зеленчуково/месно пюре,друг път изобщо не иска. Давам ги на обяд. Взех и готови,същата работа. Плодови яде ,особено синя слива,давам ги следобяд, не повече от 50-60гр. Каша обича,до сега имах от България безмлечни,но свършиха,а тук единствената безмлечна е оризова на Милупа. Казаха ми да я карам по-смело, да има парченца в пюрето,да не е гладко смляно,да давам парченце кашкавал,хляб,макарон. Това помагало да проговарянето,да се учи да дъвче. Казват,че е вече голяма и да не и давам в никакъв случай гладко смляно пюре.Детето обаче само като усети че има нещо в устата и започва да повръща. За рибата, и аз мисля да изчакам след годинката.
Виж целия пост
# 350
Благодаря за отговора! До сега не е пила АМ,само кърма. Живея в чужбина и тук нямаме педиатър,а обикновен личен лекар, при който ако отида ще ми се изсмее. Може би е реакция срещу АМ. Няма да и давам млечни каши за сега. Проблемът е че тя не иска да яде зеленчукови пюрета,а не качва добре. Поради тази причина давам каши. Много е злояда  #Crazy

Искам да ви попитам и още нещо. Тук ми казаха,че мога да и давам риба,кисело мляко? Тя е на 7 месеца и положина,захранена на 5 месеца и 12 дни. Не е ли рано за риба?
Ако има каши, които са с хидролизирано АМ, може да пробваш от тях. Те са за деца, които имат лактозна непоносимост. Дъщеря ми също проявяваше алергии и заради това отложих във времето риба, пчелни продукти, до момента не съм давала прясно мляко в чист вид (на 2г1м е). Зависи с какво е захранено детето, по каква схема. Аз лично кисело мляко въведох на 8-9м, а риба след годинката. Моето дете не харесваше купени пюрета. Всичко, което е яла съм приготвяла аз и до момента е така. Месно-зеленчукови манджички може да предлагаш. На 7 и 1/2 моето дете беше със заместен обяд, всичко друго беше кърма. Плод давах за опитване, не за самостоятелно ядене. Наблягайте на млякото и постепенно с другата храна, щом е трудно, значи още не е готова да приема повечко твърда храна. Алергиите не са нищо смешно, редно е лекаря да даде насоки в захранването и въвеждането на храни. Все пак може да се стигне и до спешното при остра реакция (при нас се случи). Има медикаменти, съдържащи коластра (животинска) и ако детето дава реакция към АМ, то лекаря трябва са знае и да не изписва подобни медикаменти.


Благодаря ти! Ще потърся каши с хидролизирано АМ. Знаеш ли коя марка имат такава каша?
Виж целия пост
# 351
Сама и приготвям пюретата. Понякога хапва по няколко лъжички зеленчуково/месно пюре,друг път изобщо не иска. Давам ги на обяд. Взех и готови,същата работа. Плодови яде ,особено синя слива,давам ги следобяд, не повече от 50-60гр. Каша обича,до сега имах от България безмлечни,но свършиха,а тук единствената безмлечна е оризова на Милупа. Казаха ми да я карам по-смело, да има парченца в пюрето,да не е гладко смляно,да давам парченце кашкавал,хляб,макарон. Това помагало да проговарянето,да се учи да дъвче. Казват,че е вече голяма и да не и давам в никакъв случай гладко смляно пюре.Детето обаче само като усети че има нещо в устата и започва да повръща. За рибата, и аз мисля да изчакам след годинката.
и моя правеше отначало така,ама свикна има няма за една седмица по-настоятелно давай.от 6 месец започват да се правят малко по-грапави пюрета и аз започнах да ги правя тогава.научи се да дъвче, ако е гладко пюрето го гълта само и не се наяжда.колкото по-рано  дадеш да дъвче,толкова по-бързо и леко ще премине към дъвкане на по-големи парчета  Peace
Виж целия пост
# 352
Здравейте,
и на нас ни предстои захранване след 2 седмици, когато беболинка ще е на 5,5мес, та от вече месец гледам когато мога да се образовам по темата и голямо четене пада, че много информация има. Засилила съм се всичко домашно да й правя, че имаме и 90% от продуктите изцяло домашно отгледани.

Понеже искам и да замразя някои храни, за да имаме и за по-натам, исках да попитам следното: имаме замразено домашно агнешко, телешко, пилешко. Мога ли да го размразя, сваря, пасирам, напълня в кубчета за лед и отново замразя? По принцип зная, че не се замразява храна втори път, но в случая второто замразяване ще е след термична обработка та се чудя...
Виж целия пост
# 353
За пилешкото мисля че няма да има проблем тъй като е от първите меса и по-рано ще се дава.за телешкото е относително ,някои педиатри препоръчват да са от първите меса някои остават телешкото за по-нататък.а агнешкото е чак 8 месец все пак ще е минало доста време,ще размразяваш и правиш всичко на ново аз лично с агнешкото не бих рискувала.ти си решаваш.като правиш местните пюрета като размразиш помириши месото нали да няма мирис,да не е посиняло на цвят и според мен най-добре е да го опиташ дали не е разварено като го свариш.
Виж целия пост
# 354
Аз не бих ти препоръчала да размразяваш, готвиш и после замразяваш. За следващите пъти, докато още е прясно месото, го свари, на порцийки, пасирано, и така. Много е хубаво, че имаш домашно месце.
Виж целия пост
# 355
Понеже искам и да замразя някои храни, за да имаме и за по-натам, исках да попитам следното: имаме замразено домашно агнешко, телешко, пилешко. Мога ли да го размразя, сваря, пасирам, напълня в кубчета за лед и отново замразя? По принцип зная, че не се замразява храна втори път, но в случая второто замразяване ще е след термична обработка та се чудя...

Много ще рискуваш, ако го направиш. Още повече, когато месото е домашно - не е третирано с нищо и е възможно да си отгледаш някоя опасна бактерия. Друг аспект е, че ще унищожиш почти всичко полезно в месото така... Изначално замразяването в домашен фризер е различно като технология от промишленото замразяване, с цел съхранение, и в домашни условия продуктите имат в пъти по-кратки срокове от промишлено замразените... Чисто технологично ти говоря - в домашен фризер става бавно замразяване, водата в месото замръзва на големи кристали, с остри ръбове, които пробиват мускулните клетки и от тях изтича месен сок, който съдържа полезните вещества в месото. Принципно не е препоръчително да се ползва домашен фризер за замразяване на животински продукти - предназначени са за съхранение на вече промишлено замразени продукти...Най-голямата грешка, в това отношение, която обаче масово правим (включително и аз  Embarassed) е да купуваме пресни меса и да си ги замразяваме вкъщи...
Друг е въпроса, че във вече замразените незнаем какво има, но тук темата избяга от основната... Naughty

Съветвам те да намериш (ако има как, разбира се) прясно месо, което да свариш и пасираш и тогава пак във фризера в къщи на кубчета.
Успех! Peace
Виж целия пост
# 356
Благодаря, момичета, за отговорите Simple Smile Ще гледам да си уредя прясно месце като му дойде времето Simple Smile
Виж целия пост
# 357
Да попитам - от 15 дена захранвам с глутен (овес). Ако има реакция каква трябва да бъде? Какво да очаквам+?
Виж целия пост
# 358
до сега щом не е имало надали ще има.реакция от алергия се появява до 48часа.Ситни червени пъпки по лицето и по тялото.може и да са от тия дет се виждат само на светлина.като докосваш кожата седи грапава,отоци ,подуване на езика или гърлото.
Виж целия пост
# 359
Е, нали уж глутена се натрупвал и реакцията може да се очаква до месец?
И още един въпрос - колко мл мляко трябва да пие дете на 10 месеца за едно денонощие? Кърмата ми май намалява, та да знам да включвам ли някакво мляко?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия