Примерна схема за захранване - 34

  • 128 957
  • 742
# 675
Здравейте
Ще въвеждам киселото мляко, но как? Чисто ли се дава или първо се разрежда с вода?
Виж целия пост
# 676
Здравейте
Ще въвеждам киселото мляко, но как? Чисто ли се дава или първо се разрежда с вода?

Аз го дадох преди седмица като десерт след обедното меню, дадох 1-2 лъжички, на другия ден 3, после 4 и след това дадох следобедна закуска кисело мляко с бисквити и плод. Не съм разреждала с вода, но ако искаш може и айран, защо не!?!?
Виж целия пост
# 677
На 1 ден една лъжичка,после 3 и накрая КМ го направих с бисквити и плод
Виж целия пост
# 678
Здравейте,
Захраних от 4 месечна възраст-вече е на 5м и половина. Започнах с морков после тиква,пъщърнак,картоф,ябълка примесена с морков или тиква,круша, и имаме още няколко да вкараме.. Тъй като има заместено хранене на обяд с пюре-зеленчуково,искам да му давам следобяд каша.. Но имам един въпрос,как става второто захранване-всмл,тя кашата нали е първо 5гр и тн., след като я дам после мляко ли си следва? И между кои храненния да я дам сшед обедното да хапне мляко в 15 часа и после 17-17:30 каша или ?  Като цяло се справям добре със захранването ама тука се омотах 😂😂 благодаря
Виж целия пост
# 679
Здравейте,
Захраних от 4 месечна възраст-вече е на 5м и половина. Започнах с морков после тиква,пъщърнак,картоф,ябълка примесена с морков или тиква,круша, и имаме още няколко да вкараме.. Тъй като има заместено хранене на обяд с пюре-зеленчуково,искам да му давам следобяд каша.. Но имам един въпрос,как става второто захранване-всмл,тя кашата нали е първо 5гр и тн., след като я дам после мляко ли си следва? И между кои храненния да я дам сшед обедното да хапне мляко в 15 часа и после 17-17:30 каша или ?  Като цяло се справям добре със захранването ама тука се омотах 😂😂 благодаря

Аз кашата я давах като следобедна закуска. Първо няколко лъжички, след което мляко адаптирано. Постепенно увеличих кашата и след седмица вече давах само каша. Моето дете към 15 часа не е яло никога мляко. Започнах с оризова, безмлечна.
Виж целия пост
# 680
Извинявам се но ми изкокна още един въпрос в главата.. Ами плодово пюре.!? Освен че понякога на обяд давам плодово-зеленчукови,и понякога сокчета следобяд,които не обича много,кога мога да му давам плодове пюре!? Като десерт ли? Ама едва ли след 150мл мляко ще
Иска да яде и пюре? БлагодРя
Виж целия пост
# 681
Сокчета защо му даваш? Няма смисъл от тях, давай плодови пюрета или направо плод, ако вече е въведен с пюре! Пюре може за десерт или между храненията, то не замества хранене! За плодово пюре говоря.
Кашата се въвежда до обяд, вече въведена може да се дава като следобедна закуска, може да се комбинира и с плод/плодово пюре тогава!
Виж целия пост
# 682
Моята дъщеря само плодово пюре не обича и аз слагам такова пюре в кашите - варя елда, просо, ориз или някаква друга култура и слагам вътре плодово пюре. Сега й го слагам в киселото мляко.
Виж целия пост
# 683
Сокчета защо му даваш? Няма смисъл от тях, давай плодови пюрета или направо плод, ако вече е въведен с пюре! Пюре може за десерт или между храненията, то не замества хранене! За плодово пюре говоря.
Кашата се въвежда до обяд, вече въведена може да се дава като следобедна закуска, може да се комбинира и с плод/плодово пюре тогава!

За сокчетата щото педито ми наду главата ама той не ги пие така или иначе,а и са безбожно скъпи.. Ама като е преди обяд.. Демек като яде в 9:30 мляко в 11 например да му дам каша първите лъжички там и в 12:30 пюрето? Или ?! Благодаря
Виж целия пост
# 684
Аз давам плодово пюре с кашата.
Към 11-11.30ч обяд със зеленчуково/месно пюре
14-14.30ч кърмене
и 16.30-17ч каша с плод
Всичко останало е кърмене, дори и през нощта.
Виж целия пост
# 685
Момичета, плодово-зеленчуково пюре (морков с ябълка например) вместо зеленчуково ли се даваше (за основно хранене) или между храненията като чисто плодово?  Embarassed
И тиква с ябълка плодово-зеленчуково ли се води? Нещо блокирах!  Embarassed
Виж целия пост
# 686
Здравейте! Записвам се в темата да ви следя и да попитам тези, които приготвят пюретата си сами: правите ли по-големи количества, които да замразявате или варите или правите всеки ден?
Виж целия пост
# 687
Аз замразявам плодови. Зеленчуковите ги правя всеки ден, защото ми стават гумени Confused
Виж целия пост
# 688
Здравейте! Записвам се в темата да ви следя и да попитам тези, които приготвят пюретата си сами: правите ли по-големи количества, които да замразявате или варите или правите всеки ден?

Правя по 2 бурканчета, хванах му цаката с количеството плод или зеленчук. Докато са горещи наливам в бурканчета и 2 дни в хладилника. Вече избягвам да замразявам.
Виж целия пост
# 689
Благодаря за бързите отговори  Hug. Ще пробвам в бърканчета и в хладилника. Още имам две седмици до старта на захранването, но трябва да се образовам и се връщам назад в темата да чета  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия