Табу ли е третото дете в България и защо?

  • 207 110
  • 6 328
# 1 455
През един етаж над нас има едни, на които не мога да им хвана бройката. По едно време живееха бабата и дядото - в кухнята (преустроена на спалня), мъжът и жената - в спалнята, децата - в детската, а кухнята е изнесена в хола като част от него. И разбира се, всички балкони са усвоени. За мен това е някакъв кошмар.
пп: на децата може да им се купи едно малко апартаменте за студентските години, защо трябва да се гъчкат толкова хора на едно място? Хайде, с деца е лесно, но 4-ма възрастни в един апартамент ми звучи като катун.
Виж целия пост
# 1 456
През един етаж над нас има едни, на които не мога да им хвана бройката. По едно време живееха бабата и дядото - в кухнята (преустроена на спалня), мъжът и жената - в спалнята, децата - в детската, а кухнята е изнесена в хола като част от него. И разбира се, всички балкони са усвоени. За мен това е някакъв кошмар.
Е-поне винаги има кой да измие чиниите...
А куче имаха ли?
Виж целия пост
# 1 457
Получава се ситуацията "Нямам нищо, но мога да обичам. А пък щом обичам значи имам всичко."
http://www.vbox7.com/play:85f845b705 Малко да разведря обстановката с тази естрада.  Laughing
Виж целия пост
# 1 458

Разбира се, 2 миризливи болонки. Къде без домашен любимец...
Виж целия пост
# 1 459
Абсолютно.
Ами, какво да ти кажа-ако живеем в едностаен апартамент, няма да си позволя да правя деца, докато не мога да си позволя по-голям такъв.
Съжалявам много, но за мен семейната идилия не включва 4 човека, наблъскани в едностаен, или двустаен апартамент.
Абсолютно.   bouquet

Поне един да мисли като мен . Като го кажа аз стават едни подскачания и този път се въздържах  Peace
Виж целия пост
# 1 460
Пак не виждам какво общо има семейната идилия с броя на стаите, в к. живее семейството. Аз лично съм само дете, отгледано в голям апартамент в центъра на София. Наште много се караха, за някои моменти от детството си нямам добри спомени. Като ходех на гости при братовчедите в панелката им ми изглеждаше много весело при тях. Сега децата ми делят една стая доста голяма, с размерите на хол примерно, всяко си има свое пространство в нея плюс едно общо, където да гледат тв или да ядат. Досега не са се карали ако на някой му се спи, а на друг му се гледа тв. Имаме вариант да отидем в големия апартамент, в к. съм отрасла. Не сме чувствали нужда
Виж целия пост
# 1 461
 
Сега децата ми делят една стая доста голяма, с размерите на хол примерно, всяко си има свое пространство в нея плюс едно общо, където да гледат тв или да ядат. Досега не са се карали ако на някой му се спи, а на друг му се гледа тв. Имаме вариант да отидем в големия апартамент, в к. съм отрасла. Не сме чувствали нужда
  Значи си имат достатъчно пространство.  Правила няма и нещо, което някъде е така, на други места не е. Една майка на близначета на един рожден ден сподели, че двете деца имали категорично различни интереси и дори рожденния си ден искат да празнуват отделно.
Виж целия пост
# 1 462
Близка моя приятелка и съпруга й си купиха двуетажна къща с вътрешен преход между етажите заедно със сестра й и нейния съпруг. Абсолютно буквално живеят заедно. Въпрос на избор.
Виж целия пост
# 1 463
Разбира се, че удобствата, жилищната площ, ако щете наличието на големи транспортни средства, има отношение към нормалното и удобно съществуване на голямото семейство. Ние например имаме три, а не четири деца, защото се притесняваме, че място за повече няма. Да, може да сменим жилището или да изчакаме големият батко след няколко години да излезе на квартира, но ежедневната ни логистика е сложна. Намирането на ваканционна къща за почивка е сложно, пътуването на по-далечно разстояние е неудобно с кола, защото е наистина тясно, и твърде скъпо със самолет, защото се плащат 5 равностойни билета.....Воденето и прибирането на толкова деца до градина и училище е сложно, има нужда от помощ, която струва пари.

Не смятам, че третото дете е табу, но смятам, че не е честно спрямо цялото семейство, раждането на повече деца, ако всеки няма да може да се радва на нужното му собствено пространство, внимание, грижи и удобства...за целта за съжаление има нужда от определено финансово обезпечение на семейството. Без него, раждането на повече от 2 деца, за мен е табу!
Виж целия пост
# 1 464

Най-смешни са аргументите за имане на дете заради ограничения на пространството в апартамента
Нищо смешно не виждам. Не бих набутал жена ми в две стаи. Не бих си и помислил за деца, ако трябва да живеем така или още по-зле - с нечии родители, без значение моите или нейните. Stop
Жената не я прави щастлива броя на стаите, с к разполага.

А пък ако ли не,  хубаво, робувай на тези Й приоритети. Няма лошо никъде.

Три деца на моя милост , две стаи в апартамента. Не сме нещастни и не оплакваме съдбата

Хихихи, мен лично, след живеене в тесничко броя на стаите силно ме вълнува. А приоритетите ни са общи, семейни, на мен, съпруг, и деца, не са само мои.
Виж целия пост
# 1 465
Пак не виждам какво общо има семейната идилия с броя на стаите, в к. живее семейството. Аз лично съм само дете, отгледано в голям апартамент в центъра на София. Наште много се караха, за някои моменти от детството си нямам добри спомени. Като ходех на гости при братовчедите в панелката им ми изглеждаше много весело при тях. Сега децата ми делят една стая доста голяма, с размерите на хол примерно, всяко си има свое пространство в нея плюс едно общо, където да гледат тв или да ядат. Досега не са се карали ако на някой му се спи, а на друг му се гледа тв. Имаме вариант да отидем в големия апартамент, в к. съм отрасла. Не сме чувствали нужда
Ами, има. Най-малкото води до душевна хармония за всеки член от нашето семейство.
Дъщеря ми е тийн, докато сина ми е още малък. Няма да ги набутам в една стая. Всеки си има различни нужди, различни интереси и не мисля, че заслужават да бъдат измъчвани, делейки една стая. И когато децата ми са спокойни и не се карат, ние с мъжа ми също се чувстваме добре. И ако пък ние нещо сме се сдърпали, има достатъчно стаи, в които да стоим без да се гледаме на кръв и без децата ни да стават свидетели на караници.
Виж целия пост
# 1 466
Не смятам, че третото дете е табу, но смятам, че не е честно спрямо цялото семейство, раждането на повече деца, ако всеки няма да може да се радва на нужното му собствено пространство, внимание, грижи и удобства...за целта за съжаление има нужда от определено финансово обезпечение на семейството. Без него, раждането на повече от 2 деца, за мен е табу!

Ако са едно или две, нямат ли нужда от внимание, грижи и удобства? За тях финанси не ти ли трябват?
Виж целия пост
# 1 467
Близка моя приятелка и съпруга й си купиха двуетажна къща с вътрешен преход между етажите заедно със сестра й и нейния съпруг. Абсолютно буквално живеят заедно. Въпрос на избор.
Може би просто цената на имота е била изгодна. Наблюдавай ги и ще видиш как след време ще градят външна стълба и ще зазиждат вътрешната. Неизбежно е.
Виж целия пост
# 1 468
От 2005-та живеят по този начин.
Виж целия пост
# 1 469
От 2005-та живеят по този начин.
Ако до известно време не го направят, значи ще са единствените които някой, който познавам даже от форум познава... Joy
И все пак зависи какво е разпределението на къщата. За да се качат на втория етаж през хола на семейството, което живее на първия ли се минава? Имат ли две кухни?
То си зависи де...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия